"Kudłate zagadki - Włosy łonowe u 8-latki"

Jak naturalnie wzmocnić włosy dziecka?

Wielu rodziców martwi się, że włosy ich dzieci są delikatne, łamliwe, niewystarczająco gęste. Czy można coś zrobić, by to zmienić? Doświadczone mamy, stosujące naturalne metody pielęgnacyjne radzą:

  • wykorzystać do domowej pielęgnacji sok z aloesu, który jest naturalną, a jednocześnie silnie działającą odżywką. Wystarczy nanieść sok z aloesu na włosy przy pomocy atomizera, by dodać im miękkości i blasku,
  • olej kokosowy– działa jak naturalna odżywka do włosów, wystarczy kilka kropel roztartych w dłoni i naniesionych na włosy dziecka od nasady aż po końce,
  • świetne właściwości ma ocet jabłkowy – wystarczy połączyć 25 ml octu jabłkowego z 100 ml wody, by uzyskać świetną odżywkę do włosów, która zostawiona na 15 minut przed myciem włosów świetnie nawilży i zmiękczy włosy,
  • nałożyć na włosy dziecka maseczkę z oliwy z oliwek i miodu (połączyć 1/4 szklanki miodu i 1/4 szklanki oliwy z oliwek), pozostawić na włosach około 15 minut, następnie dokładnie umyć, spłukać ciepłą i chłodną wodą, by zamknąć łuski włosów,
  • włosy dziecka można odżywić również bananem, będącym źródłem witaminy A i potasu. Należy połączyć jeden dojrzały banan, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, 1/4 szklanki jogurtu naturalnego i 1 łyżkę miodu, nakładając w formie maseczki na włosy dziecka na co najmniej 30 minut, a następnie spłukać.
  • unikać używania suszarek – a najlepiej nie suszyć włosów suszarką w ogóle, by nie uszkadzać delikatnej struktury włosów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jak dbać o włosy dziecka? Pielęgnacja + metody na wzmocnienie włosów

Grubość, gęstość i struktura włosów dziecka uzależnione są od genetyki. Innymi słowy, to czy dziecko będzie miało delikatną blond fryzurę czy też gęste, bujne ciemne włosy zależne jest od tego, jak wygląda fryzura jego rodziców, czasami także dziadków. Dziedziczymy nie tylko wygląd włosów, ale również tendencję do wszelkich chorób skóry głowy i włosów – na przykład łojotokowego zapalenia skóry, łysienia.

Czy to zatem znaczy, że wszelkie działania mające poprawić wygląd włosów u dziecka są pozbawione sensu? Czy prawdą jest, że nie mamy kompletnie wpływu na gęstość i tempo wzrostu włosów u dzieci?

Na szczęście nie musimy czuć się bezradni. Istnieje szereg czynników, które możemy kontrolować, a które determinują wygląd włosów. Kondycja włosów odzwierciedla ogólny stan zdrowia, dlatego na podstawie wyglądu fryzury możemy sporo powiedzieć o dobrobycie dziecka, o tym, jak się odżywia, czy pije wystarczająco dużo wody, w jaki sposób pielęgnowane są jego włosy.

Co zatem robić, by fryzura maluszka wyglądały dobrze? Jak dbać o włosy dziecka? Jakich błędów unikać?

Przedwczesne dojrzewanie płciowe a włosy łonowe u dziewczynki 7-letniej – najważniejsze informacje

Warto pamiętać, że zazwyczaj włosy łonowe u dziewczynki 7-letniej nie są jedynym objawem przedwczesnego dojrzewania płciowego. Bardzo często pojawiają się także trądzik, owłosienie pach oraz szybszy wzrost. Jeżeli jednak nie zaobserwujesz u swojej córki innych oznak dojrzewania, możliwe, że ma ono łagodny przebieg.

Co więcej, jeżeli u twojej córki zostanie zdiagnozowane przedwczesne dojrzewanie płciowe, to warto mieć na uwadze, że może mieć ono powikłania. Zaliczamy do nich przede wszystkim niższy wzrost, ale nie tylko. Dotyczą one również sfery emocjonalnej – dziewczynka może mieć problem w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, co może spowodować problemy natury psychicznej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że u zdarzają się przypadku, w których u młodszych dziewczynek pojawiają się męskie cechy, takie jak nadmierne owłosienie nie tylko na wzgórku łonowym, czy też obniżenie barwy głosu. Warto wtedy rozważyć skorzystanie z pomocy psychologicznej, aby problemy ze zdrowiem nie wpłynęły w negatywny i trwały sposób na psychikę dojrzewającej dziewczynki.

Cienkie i delikatne, czyli kilka słów o dziecięcych włosach

Włosy u dziecka budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy na świat przychodzi pierwszy maluch. Młoda mama i tata często zastanawiają się, czy to normalne, że noworodek jest łysy lub przeciwnie, że ma gęstą fryzurę.

Jeśli pojawiają się włosy, pytania koncentrują się wokół koloru i struktury. Jak to bowiem możliwe, że rodzice, którzy są brunetami, witają maluszka z blond włosami, a mama i tata o jasnych włosach, tulą niemowlę z rudymi kosmykami? Obawy dotyczą także skutków wytarcia na tyle głowy włosków i powstanie łysego placka. Gdy maluch kończy rok czy dwa latka, rodzice często zastanawiają się, jak poprawić gęstość fryzury. Wątpliwości budzi również fakt, kiedy warto udać się po raz pierwszy do fryzjera…

Pytań jest wiele. Czy istnieją na nie jednoznaczne, proste odpowiedzi?


Niemniej jednak myślę, że warto by zasięgnąć porady endokrynologa dziecięcego i wykonać badanie USG jamy brzusznej i miednicy, pozwoli to wykluczyć zaburzenia hormonalne zlokalizowane w jajnikach lub nadnerczach.

Czytaj dalej...

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Należą do nich między innymi olej z pestek malin, olej z pestek winogron, olej migdałowy, olej z orzechów laskowych, olej z krokosza, olej z wiesiołka, olej z czarnuszki, olej z kiełków pszenicy, olej konopny, olej lniany, olej słonecznikowy, olej z nasion czarnej porzeczki, olej jeżynowy, olej tamanu, olej jojoba i olej rokitnikowy.

Czytaj dalej...

Popularne są umaszczenie aguti naprzemiennie ciemne i jasne pasy koloru , dutch grzywka i przednia połowa korpusu biała, kolorowa głowa , roan na całym ciele mieszają się ciemniejsze i białe włosy , dalmatyńczyk ciemne plamy, reszta biała i himalaya czerwone oczy, ciało białe, a nos, uszy i stopy brązowe lub czarne.

Czytaj dalej...