Wosk twardy - Skuteczna i Komfortowa Depilacja w Domu

Podgrzewacz do wosku

Część wosków może być używana bez uprzedniego podgrzania (paski depilacyjne, niektóre pasty cukrowe), jednak większość z nich potrzebuje dostarczenia ciepła. Wosk można podgrzać w kąpieli wodnej albo mikrofali. Są to jednak ryzykowne metody, w których kontrola temperatury wosku praktycznie nie istnieje.

Żeby ułatwić sobie domową depilację woskiem, warto zainwestować w podgrzewacz. Urządzenie to pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę wosku podczas trwania całego zabiegu. Na zagrzanie wosku, pogrzewacz potrzebuje około 20-30 minut w zależności od mocy urządzenia i ilości umieszczonego w nim wosku. Podgrzewacz nadaje się do wosku miękkiego, twardego oraz do pasty cukrowej. Warto wybrać model z dodatkami, takimi jak wosk, szpatułki czy paski depilacyjne.

Podsumowanie

Wybór wosków do depilacji jest całkiem duży. Woski występują w kilku rodzajach oraz różnią się sposobami aplikacji. Metodę i rodzaj wosku należy dostosować do wrażliwości skóry, osobistej odporności na ból, a także do czasu, który można poświęcić na wykonanie zabiegu. Warto mieć również na względzie łatwość usuwania ewentualnych zabrudzeń z wosku z ubrań oraz powierzchni. Wosk, który nie brudzi powierzchni lub taki, który można skutecznie usunąć, pozwoli skupić się na depilacji bez zmartwień o zachowanie czystości. A Ty jaki polecasz sposób depilacji woskiem?

Julia

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Szukaj

Rozdajemy ciasteczka każdemu, kto odwiedzi naszą stronę! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wady i zalety depilacji woskiem

Zalety depilacji woskiem:

  • Jest to skuteczna metoda. Dobrze wykonany zabieg usunie wszystkie włoski.
  • Pozwala cieszyć się gładką skórą przez 3-6 tygodni.
  • Działa peelingująco i pozwala pozbyć się martwego naskórka.
  • Włoski odrastają wolniej i są delikatniejsze.
  • Zabieg łatwy w samodzielnym wykonaniu.

Wady depilacji woskiem:

  • Depilacja jest dość bolesna.
  • Wosk może zabrudzić ubrania, podłogę, meble.
  • Depilacja może spowodować podrażnienia.
  • Depilacja woskiem jest nieodpowiednia dla osób z żylakami, chorobami skóry czy pękającymi naczynkami.
  • Włoski muszą mieć co najmniej 5mm, żeby wosk mógł się do nich dobrze przyczepić.

Domowa depilacja woskiem: co będzie ci potrzebne?

Warto wiedzieć, że depilacja woskiem to jedynie ogólne pojęcie, pod którym kryje się kilka różnych sposobów usuwania owłosienia. To właśnie od dobranej metody zależy, jakie akcesoria i kosmetyki będą ci niezbędne.

  • Pierwszym, bardzo popularnym sposobem na usuwanie włosków woskiem jest stosowanie gotowych plastrów. Są tanie i łatwo dostępne – kupisz je w każdej internetowej drogerii.
  • Możesz zdecydować się również na wosk w rolkach – jego używanie wymaga specjalnego podgrzewacza ręcznego. Wraz z nim należy się zaopatrzyć w paski wykonane z fizeliny.
  • W profesjonalnych podgrzewaczach kosmetycznych można rozpuszczać woski miękkie. W tym przypadku niezbędne będą fizelinowe paski oraz specjalna szpatułka.
  • Woski twarde wymagają wcześniejszego podgrzania.

Ponadto do domowej depilacji woskiem przydać mogą się łagodząca oliwka oraz talk.

Depilacja woskiem – wady i zalety

Depilacja woskiem należy do jednych ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg, który można wykonać zarówno w warunkach domowych, jak i w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Jakie są wady i zalety tego sposobu depilacji oraz na czym polega ta metoda?

Depilacja woskiem należy do jednych z najpopularniejszych mechanicznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest dość szybka, skuteczna, a także można ją stosować na różnych częściach ciała [1].

Depilacja ta polega na nakładaniu na skórę półpłynnego wosku , ogrzanego do odpowiedniej temperatury. Następnie przy pomocy paska fizelinowego odrywa się go szybkim, zdecydowanym ruchem w przeciwną stronę do wzrostu owłosienia. Skuteczność depilacji zależy od długości włosków – powinny one mierzyć około 0,5 cm [4].

8 składników, które pozwalają zadbać o skórę podczas depilacji woskiem

W skład wosku mogą wchodzić dodatkowe substancje, które ułatwią zabieg i pomogą utrzymać prawidłową kondycję skóry. Wśród takich dodatków są m.in.:

  • Dwutlenek tytanu – ochrania skórę, ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
  • Cynk – ma właściwości nawilżające oraz ochronne.
  • Wyciąg z aloesu – nawilża i łagodzi podrażnienia.
  • Lanolina – posiada właściwości ochronno-natłuszczające.
  • Gliceryna – pomaga nawilżyć skórę.
  • Oleje mineralne – natłuszczają skórę i chronią przed podrażnieniami.
  • Olej kokosowy – służy do zmiękczania wosku i ochrony skóry.
  • Substancje zapachowe i barwniki – dodawane dla uprzyjemnienia zabiegu.

Przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków natłuszczających skórę okolic intymnych, bezpośrednio przed depilacją należy też je przemyć lub użyć specjalnej chusteczki dezynfekującej, by zminimalizować ryzyko zakażenia skóry.

Czytaj dalej...

Depilacja może mieć miejsce w domowych warunkach, jednak profesjonalne zabiegi z tego zakresu oferują również salony kosmetyczne, gdzie w szybki, komfortowy i bezpieczny sposób możesz pozbyć się włosków.

Czytaj dalej...

Regularnie stosowana nie tylko sprawi, że włoski odrosną w mgnieniu oka, ale dodatkowo zadba, odżywi i wzmocnie je od samej cebulki, Nanobrow to szybki i świetny patent na piękne, gęste brwi, którym możesz nadać wymarzony kształt.

Czytaj dalej...

Oczywiście depilację woskiem można wykonać samodzielnie , ale jest ona czasochłonna i trudna, dlatego znacznie lepiej skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, co oczywiście generuje dodatkowy koszt.

Czytaj dalej...