Wypadanie włosów na nogach u mężczyzn - Przyczyny, Skutki i Sposoby Leczenia

niewydolność hormonalna wskutek przerwania gruczoł tarczycy

główną przyczyną utraty włosów u powodów hormonalną naruszenie procesów wewnątrzwydzielniczych w organizmie i brak męskich hormonów testosteronu. Gruczoł tarczowy nie wytwarza tego hormonu w wystarczających ilościach, przez co w całym ciele występują łysice punktowe. W przyszłości może to doprowadzić do całkowitej łysiny.

Aby pozbyć się tej dolegliwości, wystarczy wziąć leki hormonalne. Są one bardzo dużo na procesy w organizmie, więc powinny one podejmować z ostrożnością, po konsultacji z lekarzem. Ale jaka jest przyczyna niewydolności hormonalnej?

Najczęstszą przyczyną jest dziedziczenie .Wszakże brak hormonów - to przede wszystkim występuje w stadium embrionalnym choroby. Ludzie z taką dolegliwością mają wyraźnie owłosione pokrycie na całym ciele. Psychologiczny powoduje

ważne, aby uniknąć stresu, ponieważ wpływa to również na dodawanie

włosy organicznej przyczyny łysienia i nogi są psychologiczne. Tak, są zazwyczaj dwa rodzaje utraty włosów z powodu awarii świadomości:

  • Bardzo częste sytuacje szokowe i stresowe. Każdy zdaje sobie sprawę, że podrażnienie zakończeń nerwowych prowadzi do utraty włosów nie tylko na nogach, ale w całym ciele. Zdarzały się przypadki, kiedy po jednorazowym ciężkim szoku ludzie byli zupełnie łysi. Ale w normalnych przypadkach łysienie na podstawie zaburzenia nerwowego pojawia się stopniowo. Można go zatrzymać w dowolnym momencie tylko przez uzdrowienie źródła. Aby zwrócić się do terapeuty w tym przypadku będzie to, co jest konieczne. Można również stosować leki przeciwdepresyjne i leki łagodzące.
  • W nauce psychologia jest również dobrze znanym syndromem "depilacji".Całkiem duża liczba ludzi zajmuje się przeciąganiem włosów po ciele, nie zauważając tego. Zasadniczo włosy są przywracane, ale kiedy to się dzieje raz za razem, włosy po prostu przestają rosnąć, ponieważ mieszki włosowe nie pozostają w skórze. Ten zespół, podobnie jak każdy inny szkodliwy nawyk, leczony jest jedynie przez wytrwałość i manifestację wolności.

Wypadanie włosów u mężczyzn – przyczyny i metody leczenia

Bujna fryzura najczęściej postrzegana jest jako atrybut kobiecości, ale także panowie chcą cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami. Niestety – z wielu względów są oni bardziej narażeni na nadmierna utratę włosów niż kobiety. Jakie są przyczyny wypadania włosów u mężczyzn? Co można zrobić, aby móc cieszyć się bujnymi włosami przez długie lata?

Niemal 70 – 80% przypadków wypadania włosów u mężczyzn spowodowanych jest predyspozycjami genetycznymi, a ściślej – nadwrażliwością mieszków włosowych na działanie pochodnej testosteronu – dihydrotestosteronu DHT. Wtedy nawet przy prawidłowym poziomie testosteronu i DHT w organizmie dojdzie do utraty włosów. Najczęściej dziedziczne łysienie androgenowe ujawnia się już około 20. roku życia i rozpoczyna się od powstania zakoli w okolicy skroniowej. Wraz z postępem łysienia włosy wypadają także na czubku głowy. Łysienie androgenowe może być ponadto spowodowane zażywaniem suplementów anabolicznych w celu rozbudowy masy mięśniowej. DHT powoduje osłabienie mieszków włosowych, na skutek czego włosy rosną słabsze i cieńsze, a ostatecznie wypadają.

Kolejną częstą przyczyną łysienia, ale u nieco starszych mężczyzn, jest łysienie pospolite. Jest ono naturalną konsekwencją upływającego czasu.

Do nasilenia łysienia pospolitego przyczynić może się:

  • stosowanie używek: alkoholu i papierosów
  • niewłaściwa dieta
  • stres
  • stosowanie niektórych leków
  • choroby osłabiające mieszki włosowe


Tego typu utrata włosów ma charakter postępujący i trwały – brak jest możliwości leczenia.

Mężczyźni borykać mogą się także z łysieniem plackowatym, u podstaw którego leżą stany zapalne mieszków włosowych. Niektóre infekcje, choroby autoimmunologiczne czy stres powodować mogą utratę włosów na obszarach wielkości monety. Rozmieszczenie i ilość takich obszarów może być różna. Najczęściej wraz z ustąpieniem procesu zapalnego łysienie ustępuje i włosy zaczynają odrastać.

Jakie zabiegi są skuteczne na łysienie u mężczyzn?

Gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety trychologiczne mają w swojej ofercie wiele zabiegów na wypadanie włosów i zabiegów pobudzających porost nowych włosów. Przed przystąpieniem do zabiegów ważne jest odpowiednie dobranie terapii oraz wykluczenie przeciwwskazań. Do najskuteczniejszych zabiegów na porost włosów u mężczyzn zalicza się: mezoterapię igłową, karboksyterapię oraz infuzja tlenowa. W zależności od stopnia wypadania włosów zabiegi dobiera się indywidualnie.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – to najskuteczniejsza metoda redukcji wypadania włosów dla mężczyzn i kobiet. Zabieg doskonale sprawdza się w walce z łysieniem, osłabieniem włosów, kruszeniem, spowolnionym wzrostem lub również w profilaktyce przeciw wypadaniu. Zabieg polega na podawaniu składników aktywnych w głębsze warstwy skóry – do komórek włosa w celu ich pobudzenia do wzrostu i lepszego odżywienia. Zabieg mezoterapii igłowej na wypadanie włosów zalecany jest w serii od 4-6 zabiegów, w zależności od preparatu wykonywanych 1x na tydzień lub co 2 tygodnie.

Karboksyterapia skóry głowy – jest to zabieg mający na celu pobudzenie mieszków włosowych i zwiększenia dotlenienia skóry głowy w efekcie czego dochodzi do zmniejszenia wypadania włosów, pobudzenia do wzrostu nowych włosów i poprawienia kondycji skory głowy.

Infuzja tlenowa na skórę głowy – to zabieg mający na celu odżywić włos, zwiększyć przekrwienie skóry, poprawić jej dotlenienie co wpływa na kondycję włosów, które stają się grubsze i bardziej lśniące.

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

Najważniejsza będzie dieta bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT , prawidłowe nawodnienie organizmu, owoce i warzywa pełne cennych makro i mikroelementów czy też produkty bogate w witaminy z grupy B takie jak zielone warzywa, orzechy, jaja, mięso, wątróbka i ryby.

Czytaj dalej...

Utrata włosów często jest spowodowana niewłaściwym poziomem witamin i minerałów, takich jak nadmiar witaminy A, niedobór witamin z grupy B, D3 czy niedobór białka i żelaza w diecie, co jest szczególnie ważne dla prawidłowej kondycji włosów.

Czytaj dalej...

Ważnym aspektem w zakresie wsparcia przechodzenia przez utratę tego atrybutu urody jest przede wszystkim przygotowanie osoby chorującej na możliwą utratę, ale również pokazanie możliwości, opcji, jakie posiada w swojej sytuacji włosowej.

Czytaj dalej...