Wypadanie włosów i ciągłe zmęczenie - Jak radzić sobie z tymi problemami?
Przyczyna zmęczenia: utajone choroby serca
Zmęczenie, które towarzyszy prostym pracom domowym, np. odkurzeniu mieszkania, drobnym pracom w ogródku czy wyjściu na spacer może świadczyć o poważnych chorobach serca. Zdarza się też, że po niewłaściwie leczonej lub przechodzonej grypie rozwija się zapalenie mięśnia sercowego, które także manifestuje się przewlekłym zmęczeniem. Takich sytuacji nie wolno lekceważyć. Konieczna jest wizyta u lekarza i rozpoczęcie leczenia.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C przenosi się przez kontakt z krwią osoby chorej. Pierwsze objawy zakażenia mogą przypominać przeziębienie, ale dość szybko ustępują. Gdy ostre zapalenie przekształci się w przewlekłe, nie ma spektakularnych objawów choroby. Często jednak pojawia się trudne do wyjaśnienia zmęczenie.
Poznaj przyczyny chronicznego zmęczenia!
Objawy wypadania włosów
Dużo więcej włosów w wannie po kąpieli czy pod prysznicem. Dużo więcej włosów na szczotce po wyczesaniu. Przerzedzenia i prześwity na głowie w niektórych miejscach lub na całości głowy. Wszędzie w domu , na podłodze walające się włosy.
Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost. O istnieniu patologii w organizmie poza nadmiernym wypadaniem, świadczy również zmiana grubości, struktury i zabarwienia łodygi włosa.
Czym tak naprawdę jest włos? Dlaczego włosy nadmiernie wypadają? Warto przyjrzeć się czym tak naprawdę jest włos, co pozwoli na lepsze zrozumienie tematyki problemu nadmiernego wypadania włosów oraz zasadności wdrażania odpowiednich kuracji trychologicznych.
Włos jest umieszczony w mieszku włosowym. To żywy twór, połączony z układem krwionośnym, w związku z czym wszystko co jest we krwi lub czego nie ma, trafia do żywych komórek włosa, z których powstaje włos. Ponadto mieszek włosowy to najwrażliwszy miniorgan naszego organizmu. Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.
Dlaczego jestem ciągle zmęczona? Przyczyny przewlekłego zmęczenia
Każdego dnia z trudem wstajesz z łóżka, stale odczuwasz zmęczenie, niewyspanie i na nic nie masz ochoty. Obiecujesz sobie, że musisz się porządnie wyspać. Ale przyczyną przewlekłego zmęczenia nie musi być niedostatek snu. Brak sił może być spowodowany bardzo poważnymi stanami, np. stresem lub nadmiarem kofeiny, albo chorobami m.in. anemią, lub zakażeniem układu moczowego. Przeczytaj, jakie mogą być przyczyny chorobowe przewlekłego zmęczenia.
Spis treści
- Przyczyna zmęczenia: stres
- Przyczyna zmęczenia: nadmiar kofeiny
- Przyczyna zmęczenia: utajone choroby serca
- Przyczyna zmęczenia: zakażenie wirusem HCV
- Przyczyna zmęczenia: bezdech senny
- Przyczyna zmęczenia: niedoczynność tarczycy
- Przyczyna zmęczenia: choroby płuc
- Przyczyna zmęczenia: zakażenia układu moczowego
- Przyczyna zmęczenia: nietolerancja pokarmowa
- Przyczyna zmęczenia: anemia
Przyczyn przewlekłego zmęczenia trzeba szukać w nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu lub w nierozpoznanych schorzeniach. Nie jest prawdą, że każdy dorosły musi spać 8 godzin, aby dobrze wypocząć. Jest wiele osób, które śpią tylko 5-6 godzin i nie narzekają na zmęczenie. Ale bywa i tak, że po długim wypoczynku nie mamy energii i jesteśmy ospali.
Przedstawiamy 10 poważnych, chorobowych przyczyn przewlekłego zmęczenia.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Twoja prywatność jest dla nas ważna
Nasz serwis wykorzystuje mechanizmy między innymi takie jak cookies (ciasteczka), Web Storage i inne, które służą m.in. do zapewnienia optymalnej obsługi podczas wizyty w naszym serwisie. Powyższe mechanizmy mogą być wykorzystywane przez nas jak i przez naszych partnerów. Część z nich jest niezbędna do prawidłowego działania serwisu, w tym zapewnienia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa, pozostałe (które możesz kontrolować) są wykorzystywane do:
- obsługi dodatkowych funkcjonalności usprawniających działanie naszego serwisu,
- analizy tego, w jaki sposób korzystasz z naszej strony,
- marketingu bezpośredniego i wyświetlania reklam, w tym reklam spersonalizowanych,
- udostępniania funkcji mediów społecznościowych.
Kliknij „Akceptuję i przechodzę do serwisu”, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie przez nas i naszych partnerów Twoich danych w powyższych celach.
Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne, a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, możesz też wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych tylko w niektórych celach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub chcesz przeprowadzić konfigurację szczegółową, to możesz tego dokonać za pomocą „Ustawień zaawansowanych”.
Więcej informacji na temat wykorzystywania narzędzi zewnętrznych w naszym serwisie znajdziesz w Regulaminie Serwisu.
