Przewodnik po Laserowej Depilacji - Wszystko, co Musisz Wiedzieć

Bielactwo a depilacja laserowa – inne przeciwwskazania

Bielactwo to, obok łuszczycy czy rybiej łuski, jedno z przeciwwskazań do depilacji laserowej z kategorii chorób skórnych. Co jeszcze może odebrać szansę na skorzystanie z tej metody pozbycia się niepożądanego owłosienia? Inne przeciwwskazania to m.in.

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • zażywanie leków i ziół światłouczulających (należy odstawić na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem),
  • choroby nowotworowe,
  • opryszczka i inne zmiany wirusowe w miejscu depilacji,
  • aktywna opalenizna w miejscu depilacji (należy przestać się opalać na 4 tygodnie przed zabiegiem),
  • stosowanie maści oraz kremów z witaminą A i retinoidami.

By zabieg depilacji laserowej przebiegł w pełni bezpiecznie, przed podjęciem laseroterapii pacjent powinien spotkać się z kosmetologiem. – To konieczna procedura, która niestety nie jest stosowana w wielu gabinetach depilacji laserowej – podkreśla specjalista Depilacja.pl – Konsultacja, ocena stanu skóry i wywiad medyczny pomagają w stu procentach stwierdzić, czy pacjent może poddać się zabiegowi. W gabinetach Depilacja.pl takie spotkanie odbywa się bezpłatnie i można je zarezerwować poprzez formularz na stronie internetowej depilacja.pl .

Masz wątpliwości, czy możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej? Sprawdź to ze specjalistą depilacja.pl. W razie wątpliwości kosmetolog skieruje Cię do dermatologa. W renomowanych gabinetach depilacji laserowej możesz czuć się bezpiecznie. Jeżeli laseroterapeuta zezwoli na zabieg, masz też pewność, że przebiegnie on efektywnie. Powodzenia!

Depilacja laserowa – wady i zalety

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Epilacja cechuje się dużą skutecznością oraz trwałością, z całą pewnością stanowi to przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia. Trzeba pamiętać, że w trakcie pojedynczego zabiegu laser jest w stanie usunąć jakieś 20-30% włosów, a wszystko dlatego, że działa tylko na te włosy, które są w stanie aktywnego wzrostu, czyli w fazie zwanej anagenem. Dlatego należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, aby kolejne włosy weszły w fazę wzrostu i laser mógł je wyłapać. Dzięki temu możemy zyskać trwałą gładkość, usuwając do 95% owłosienia. Obecnie nie ma skuteczniejszej i bardziej satysfakcjonującej metody depilacji.

Depilacja laserowa zapewnia świetne efekty – dzięki tej metodzie możesz zapomnieć o uciążliwym owłosieniu (by mieć pewność, że włosy nie odrosną, dokonuj raz do roku zabiegu przypominającego). Prawie codzienne golenie nóg możesz zostawić za sobą, będzie to już niewygodną przeszłością. A to oznacza niewątpliwą oszczędność czasu.

Decydując się na zabieg laserowy, zawsze będziesz w gotowości na wszelkie, niespodziewane wyjścia. Wyobraź sobie, że jesteś ze znajomymi na mieście i pojawia się pomysł spontanicznego wyjścia do Aqua Parku. Jesteście już w drodze, stroje kupicie na miejscu. A Ty akurat masz nieogolone nogi, czy pachy. Po trwałym wyeliminowaniu owłosienia już nigdy nie będziesz się martwić o takie sytuacje. Wyjazd na biwak, pod namiot, trekking w dżungli nie będzie stanowił dla Ciebie problemu.

A jakie są wady depilacji laserowej?

Osoby nadwrażliwe na ból mogą słusznie obawiać się zabiegu. Próg bólu jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Wobec czego ciężko jednoznacznie stwierdzić jak bolesna jest depilacja laserowa. Dla jednej osoby ból jest umiarkowany i nie stanowi problemu, z kolei druga osoba może bardzo cierpieć. Prócz indywidualnych preferencji, a właściwie odporności na ból, istotne jest miejsce usuwania niepożądanego owłosienia. Okolice bikini, czy pachy to miejsca bardzo wrażliwe na ból.

Czy depilacja laserowa boli?

Ból podczas depilacji laserowej jest kwestią osobniczą i uzależniony jest od naszego progu bólu. U jednych osób zabieg odczuwany będzie jako bardzo bolesny, u innych może powodować tylko lekki dyskomfort. Wiele zależy od samego urządzenia, jednak obecnie lasery wyposażone są w systemy chłodzenia, dzięki czemu skóra się nie nagrzewa i nie ma ryzyka oparzeń. Znacząco podnosi to komfort samego zabiegu. Znaczenie ma także to, na jakim obszarze ciała wykonywany jest zabieg. W tak wrażliwych miejscach, jak okolice bikini, czy twarz dyskomfort podczas depilacji może być większy.

Zastanawiasz się na zabiegiem depilacji laserowej, ale nie wiesz, czy będzie odpowiedni dla Ciebie? Umów się na konsultację do dermatologa, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Wizytę umówisz na LekarzeBezKolejki.pl, gdzie znajdziesz tysiące specjalistów z całej Polski.

Bez względu na pochodzenie opalenizny, czy to pochodzącej od słońca, z solarium, czy samoopalaczy, promienie lasera mogą nie być w stanie rozróżnić barwnika znajdującego się w skórze od tego, który zgromadzony jest we włosie.

Czytaj dalej...

Formuła kremu opiera się na Cytryńcu chińskim, wąkrotce azjatyckiej, Morwie białej, Niacynamidzie oraz Azeloglicynie, które są niezbędnymi składnikami w walce z trądzikiem różowatym i cerą naczynkową.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Jeżeli Twoim celem jest redukcja blizn potrądzikowych, największe korzyści odniesiesz wykonując mezoterapię osoczem bogatopłytkowym w seriach oraz łącząc ją z zabiegami laserowymi lub mikronakłuwaniem.

Czytaj dalej...