Zabiegi przeciw starzeniu się skóry - Sekrety młodzieńczego blasku na każdym etapie życia

Starzenie się skóry – Velvet Clinic ma na to sprawdzone sposoby

Proces starzenia się skóry to nieodłączny element upływających lat. By oznaki starzenia były mniej widoczne najlepiej być pod opieką specjalistów: lekarza i kosmetologa. Tylko takie połączenie da nam możliwość kompleksowej opieki. W naszej klinice stawiamy na jakość skóry, dlatego technologie dostępne w naszej ofercie w naturalny sposób pobudzają naszą skórę do regeneracji i produkcji kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Tylko takie podejście gwarantuje nam zahamowanie starzenia się skóry.

Dbając o jakość skóry nie powinniśmy się bać medycyny estetycznej, która umożliwia nam działanie na zmarszczki mimiczne, które skutecznie możemy blokować by nie postępowały i nie stawały się głębokimi zmarszczkami.

W przypadku starzenia się skóry dbajmy o umiar i holistyczne podejście, które jest kluczem do sukcesu.

Najnowsze wpisy

  • Depilacja laserowa – na ile starcza i kiedy ją wykonywać? Depilacja laserowa czyli właściwie epilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, która przynosi trwałe rezultaty. Dobór technologii oraz odpowiednie odstępy między… Czytaj dalej
  • Kurze łapki – zmarszczki które często pojawiają się na twarzy Pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu pojawiają się już po 20 roku życia. Swoim wyglądem przypominają łapki kury, przez co potocznie… Czytaj dalej
  • Czy powiększanie ust boli? Sekrety zabiegu powiększania ust Zabieg powiększenia ust za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego jest bardzo popularną metodą aby dodać objętości normalnym ustom jak i wyrównać… Czytaj dalej

Objawy starzenia się skóry – jak wyglądają?

Starzenie to spowolnienie metabolizmu skóry. Pierwsze oznaki starzenia zauważyć można już w wieku 25 lat. Wraz z wiekiem obniża się poziom kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego w skórze właściwej – skóra traci jędrność i elastyczność co sprzyja powstawaniu zmarszczek, a skóra staje się zdecydowanie cieńsza. Tkanka podskórna oraz kości stopniowo ulegają resorpcji co skutkuje opadaniem tkanek i zmianą owalu twarzy. Gruczoły łojowe i potowe stopniowo zmniejszają swoją aktywność dlatego skóra staje się przesuszona. Uszkodzeniu ulega również płaszcz hydro – lipidowy skóry przez co skóra jest bardziej narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne i stres oksydacyjny w skutek czego powstają drobne zmarszczki.

Starzenie się skóry rozpoczyna się już w wieku 25 lat i jest procesem nieuniknionym, który postępuje w sposób ciągły. Z pomocą specjalistów i zdrowego trybu życia możemy spowolnić proces starzenia. Istotną rolę odgrywa profilaktyka anti-aging.

Aby spowolnić proces starzenia warto zrezygnować z używek (alkoholu, papierosów), nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne – stosować filtry ochronne zarówno na twarz jak i ciało. Niezależnie od typu skóry istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry i odpowiednio dobrana pielęgnacja. Dużą rolę odgrywają także nasze wybory żywieniowe – dieta powinna być zróżnicowana i bogata w białka, witaminy, mikro i makro elementy, a także w antyoksydanty, których zadaniem jest niwelowanie wolnych rodników. Nie bez znaczenia jest picie wody, która bierze udział w wielu procesach naszego organizmu. Ogromne znaczenie ma promieniowanie UV, które odpowiada za starzenie się skóry, ponieważ uszkadza białka budulcowe i doprowadza do ich nieprawidłowej produkcji.

Starzenie się skóry - Jak starzeje się skóra i jak powinniśmy ją pielęgnować?

Od około 25. roku życia na powierzchni skóry zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia. Najpierw pojawiają się drobne linie, a z czasem zauważalne stają się zmarszczki, utrata objętości i elastyczności.

Nasza skóra starzeje się z wielu różnych powodów. Niektóre z przyczyn starzenia się skóry są całkowicie naturalne i nie można ich zmienić. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry i na które można wpłynąć. Holistyczne podejście do stylu życia i pielęgnacji skóry może pomóc zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Zrozumienie sposobu, w jaki czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływają na strukturę i funkcje skóry, może pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących pielęgnacji i zabiegów.

Hyaluron-Filler Krem na dzień SPF 15 do skóry suchej

OZNAKI I SYMPTOMY

Istnieją sposoby na niwelowanie objawów starzenia się skóry

Starzenie skóry to proces, który wymaga przeciwdziałania na wielu płaszczyznach. Jednym z najważniejszych aspektów terapii przeciwstarzeniowej jest działanie prewencyjne. Oznacza to, że odmładzanie skóry warto rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się widocznych oznak starzenia się skóry. Nie ma wieku, od którego powinnyśmy zacząć wykonywać zabiegi w klinice medycyny estetycznej. Ważne jest by zacząć od zabiegów, które opóźnią proces starzenia, np. zabiegi oczyszczające, nawilżające, niwelujące wolne rodniki. Sprawi to, że skóra staje się lepiej nawilżona i odżywiona, a zmarszczki mniej widoczne.

Po 25 roku życia dobrze jest zadbać o produkcję kolagenu, która z wiekiem jest coraz słabsza. Dbając o prewencję przeciwstarzeniową mobilizujemy naszą skórę do naturalnej produkcji „rusztowania”, czyli kolagenu i elastyny, co przekłada się na spowolnienie procesu starzenia.

Domowe sposoby na spowolnienie procesów starzenia

Podstawą terapii przeciwstarzeniowej jest odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Dokładne oczyszczanie skóry zarówno rano jak i wieczorem pozwala skutecznie usunąć zanieczyszczenia, a także zwiększa przenikanie substancji odżywczych zawartych w kremach.

Prawidłowa pielęgnacji skóry składająca się z 4 etapów opóźnia procesy starzenia. Najważniejsze jest oczyszczenie skóry za pomocą olejku do mycia, a następnie używając żelu oraz wody. Ważnym elementem jest używanie ręczników jednorazowych do osuszania skóry i nie pocierania jej.
Kolejnym etapem jest tonizacja, czyli przywrócenie prawidłowego pH skóry, co pozwala na wnikanie substancji aktywnych z serum czy kremu.
Nawilżanie to etap pielęgnacji, którego nikt nie powinien pomijać. Nawilżenia potrzebuje każdy rodzaj skóry. Do przyczyn starzenia zaliczamy właśnie nieodpowiednie nawilżenie skóry. Można dobrać preparaty o lżejszej konsystencji (w przypadku skóry tłustej lub mieszanej) lub bogatszej (w przypadku skór suchych czy wrażliwych). Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów. Dobrym rozwiązaniem są produkty, które są przedłużeniem procedur gabinetowych, np. marka PRO XN zawierająca w swoim składzie ksantohumol, który jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki. Dzięki takim składnikom skóra starzeje się wolniej.

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Na zaostrzenie objawów trądziku różowatego wpływają również wszelkiego rodzaju uszkodzenia bariery ochronnej skóry , zwłaszcza związane z utratą wody i zaburzeniem prawidłowego nawilżenia skóry, czy zwiększonym pH warstwy rogowej naskórka.

Czytaj dalej...

Warto wiedzieć o odmianie trądziku określanej jako ziarniniakowy trądzik różowaty - twarde grudki i guzki, które mogą bliznowacieć, powstają na niezmienionej skórze lub takiej z niewielkim odczynem zapalnym.

Czytaj dalej...

czynniki środowiskowe przede wszystkim promieniowanie ultrafioletowe, ekstremalne temperatury, spożywanie ciężkostrawnych potraw, alkoholu, kawy, czy czekolady mogą nasilać lub wyzwalać objawy przy trądziku różowatym.

Czytaj dalej...