Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - Opinie i doświadczenia
Przedłużanie włosów ultradźwiękami – na czym polega?
Powodów, dla których decydujemy się na przedłużenie lub zagęszczenie włosów, może być wiele – spełnienie wieloletnich marzeń o długich pasmach, chęć poprawy gęstości włosów czy też zw y czajne pragnienie szybkiej zmiany fryzury. Bez względu na powód decyzji o doczepieniu kosm y ków warto wybrać metodę, która przyniesie możliwie najbardziej naturalne rezultaty.
Jednym ze sposób na osiągniecie takiego efektu jest prz edłużanie włosów na ultradźwięki . To innowacyjne rozwiązanie polega na łączeniu cienkich doczepów z podobnej wielkości pasmami naturalnych włosów. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które emituje fale ultradźwiękowe o wys o kich częstotliwościach. Fale te wprowadzają keratynę w drgania i zmieniają jej strukturę. Dzięki temu, w wyniku zjawiska tzw. zimnej fuzji, powstaje dyskretne, płaskie i trwałe łączenie.
Keratynowe przedłużanie włosów
Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jednym z pierwszych sposobów doczepiania włosów, które pojawiły się na rynku i stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Polega na łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pośrednictwem keratyny, która swoją strukturą bardzo przypomina tę, która stanowi naturalny budulec włosa. Doczepiane, cienkie pasma zakończone są łuską keratyny, która pod wpływem ciepła emitowanego przez specjalne urządzenie rozpuszcza się, skleja włosy i zastyga. Łuski są bardzo małe, dlatego powstałe zgrzewy keratynowe również są niewielkie i nie musisz obawiać się o to, że będą widoczne dla innych osób.
Decydując się na tę metodę, będziesz mogła cieszyć się długimi włosami przez około 4 miesiące. Po tym czasie twoje naturalne włosy nieco urosną, a w konsekwencji tzw. zgrzewy keratynowe proporcjonalnie się obniżą, co sprawi, że przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą stać się widoczne. Zabieg wykonany przez profesjonalistę nie uszkadza włosów, dlatego bez obaw możesz go powtarzać co kilka miesięcy. Przedłużanie włosów metodą keratynową kosztuje zwykle około 1500 zł, a czas, który spędzisz u fryzjera waha się od 2 do 3 godzin.
Metoda kanapkowa przedłużania włosów - opis, cena i efekty
Doczepianie włosów metodą kanapkową można porównać wprost do robienia kanapki. Pasma o przeciętnej szerokości 4 – 5 centymetrów przyklejane są specjalną taśmą do naszych włosów, bezpośrednio przy skórze głowy – od góry i od dołu. Taśma jest ledwo wyczuwalna pod palcami, bezbarwna i elastyczna, dlatego nie trzeba się obawiać, że ktokolwiek ją zauważy. Włosami, których używa się do przedłużania metodą kanapkową są tak zwane remy – czyli włosy z łuskami skierowanymi w tym samym kierunku, co sprawia, że nie są one podatne na rozdwajanie, plątanie i kołtunienie.
Metoda kanapkowa uważana jest za najmniej inwazyjną, najszybszą i najbezpieczniejszą metodę przedłużania i zagęszczania włosów, a przy tym jest relatywnie tania. Doświadczony fryzjer jest w stanie wykonać takie przedłużanie w godzinę, a efekt, przy stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, będzie bardzo trwały. Pasma warto podciągać co miesiąc, ponieważ w przeciwnym wypadku włosy będą się plątać i wyglądać nieestetycznie. Jednak jeden zestaw taśm może wystarczyć nawet na sześć miesięcy użytkowania.
Jak pielęgnować włosy przedłużane, aby jak najdłużej cieszyć się ich idealnym wyglądem? Właściwie podobnie do swoich własnych. Należy używać dobrej jakości szamponów, najlepiej dedykowanych włosom zniszczonym, ponieważ posiadają one właściwości regeneracyjne i nawilżające. Po każdym myciu na włosy nakładamy silnie odżywczą maskę, a na koniec treściwe serum, jedwab lub olejek arganowy. Włosy rozczesujemy specjalną szczotką przeznaczoną do pasm przedłużanych. Przed każdą stylizacją włosów na gorąco, z użyciem suszarki, lokówki lub prostownicy, warto pamiętać o preparacie termoochronnym. Na noc najlepiej związywać włosy w luźnego koka, co sprawi, że nie będą nadmiernie się plątać. Zaleca się stosowanie gumek wykonanych z jedwabiu. To samo dotyczy poszewki na poduszkę, na której śpimy. Dzięki temu włosy nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas snu.
Kiedy nie można wykorzystać ultradźwięków?
Choć zalety, które niewątpliwie mają ultradźwięki do przedłużania włosów , mogą kusić, nie za w sze można wykonać ten zabieg. Istnieje kilka przeciwwskazań do posłużenia się tą metodą, a zal i czyć można do nich:
- nasilone wypadanie włosów,
- choroby skóry głowy
- sytuacje, gdy włosy są zniszczone np. przez rozjaśnianie lub też częste, intensywne farb o wanie.
Decyzję o przedłużaniu włosów należy podejmować z głową oraz po konsultacji ze specjalistą. Właściwie dobrane oraz wykonane przedłużanie, a także odpowiednia pielęgnacja włosów mogą sprawić, że bujna fryzura będzie zachwycać przez długi czas. Piękne włosy to marzenie wielu osób, a marzenia należy spełniać.
Metoda ultradźwiękowa może pomóc w uzyskaniu fantastycznego efektu.
