Krem na worki pod oczami - Wybór najlepszego produktu w aptece

Worki pod oczami a choroby - co mówi Twoje ciało? Sygnały ostrzegawcze wysyłane przez organizm

Uważna obserwacja organizmu pozwala na szybkie wykrycie niepokojących objawów. Wygląd skóry pod oczami wiele mówi o ogólnym stanie organizmu, szczególnie wspomniane już worki pod oczami. Jakie choroby mogą zwiastować worki pod oczami?

  1. Problemy z tarczycą, przede wszystkim niedoczynność. Ma to związek ze spowolnieniem metabolizmu oraz niedoborami hormonów tarczycy.
  2. Worki pod oczami to także jeden z mniej znanych objawów alergii skórnych na takie substancje, jak kurz, pyłki czy roztocza. Wszak opuchnięte oczy to jedna z typowych reakcji organizmu na kontakt z alergenem.
  3. Innym schorzeniem, związanym tym razem z zaburzeniami krążenia, jest sinica. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się niebiesko-fioletowym zabarwieniem skóry wokół oczu.
  4. Co jeszcze może powodować worki pod oczami? Nerki, a raczej zaburzenia w funkcjonowaniu tego organu. Dlaczego? Ponieważ zaburzenia nerek wiążą się najczęściej z zatrzymaniem wody w organizmie. To z kolei sprzyja powstawaniu opuchlizn i obrzęków, nie tylko pod oczami. Oprócz nerek jest także jeszcze jeden organ, który może komunikować dolegliwości poprzez worki pod oczami - mowa o wątrobie, czyli głównym filtrze każdego organizmu. Nadmiar szkodliwych substancji, np. leków, używek, etc. może dawać objawy w postaci opuchniętych oczu. Worki pod oczami mogą też manifestować spożywanie alkoholu w nadmiarze - to kolejny sygnał od wątroby, aby zadbać o zdrowsze nawyki i ograniczyć używki.
  5. Ostatnia z dolegliwości, jaką można dostrzec w workach pod oczami, to zapalenie spojówek. Bardzo częsta i powszechna przypadłość. Jest to reakcja najbliższej okolicy oczu na stan zapalny lub mechaniczne podrażnienie, np. po przetarciu oczu brudnymi rękami.

Dlaczego skóra pod oczami narażona jest na pojawienie się worków?

Worki pod oczami pojawiają się z kilku powodów. Niektóre z nich są uwarunkowane biologicznie, inne mają związek ze stylem życia.

  1. Przede wszystkim warto pamiętać, że skóra pod oczami jest niezwykle cienka, a to oznacza, że zmarszczki, czy worki pod oczami są bardzo widoczne w tym rejonie.
  2. Drugi powód może być dla niektórych sporym zaskoczeniem. Otóż skóra pod oczami nie ma gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za produkcję sebum. W związku z tym jest pozbawiona źródła naturalnego nawilżenia. Dlatego właśnie dobry krem na worki pod oczami to podstawa codziennej pielęgnacji.
  3. Brak sebum to nie jedyny problem. Skóra pod oczami jest też znacznie mniej ukrwiona niż inne obszary ciała. Taki stan rzeczy również sprzyja powstawaniu worków pod oczami oraz wzmaga efekt podpuchniętych oczu.
  4. Naturalny proces starzenia się skóry to kolejny powód powstawania worków pod oczami. Wraz ze zmniejszoną produkcją kolagenu zmniejsza się także elastyczność skóry.
  5. Wreszcie ostatni powód - niezdrowy styl życia i nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz błędy w pielęgnacji skóry pod oczami. Opuchnięte oczy po imprezie to dość częsty widok i to nie tylko u kobiet. Także nadmiar cukru w diecie sprawia, że pojawiają się worki pod oczami. Kremy wówczas nie wystarczą! Konieczna będzie zmiana diety - zredukowanie cukrów prostych na rzecz zdrowszych składników, takich jak kwasy omega 3, witaminy z grupy B czy odpowiednia ilość białka w diecie. Dieta to tak naprawdę pierwszy krok w walce z workami pod oczami.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy

Niektóre z nas nie mogą się bez niego obyć, podczas gdy inne postrzegają go jako niepotrzebny krok w swojej codziennej pielęgnacji skóry. Czy okolica oczu naprawdę wymaga stosowania kremu nawilżającego, który nakładasz tylko pod oczy?

Odpowiedź nie jest tak prosta. Istnieją pewne zasady, które powinnaś zawsze stosować, aby chronić delikatną skórę oczu. Jednak to czy używasz kremu pod oczy, czy nie, jest tak naprawdę kwestią preferencji. Jeśli widzisz różnicę po jego zastosowaniu, nie ma powodu, aby tego nie robić. Jest jednak mnóstwo kremów pod oczy, które tak naprawdę są tylko środkami nawilżającymi, z napisem "krem pod oczy" na etykiecie.

Aby upewnić się, że mądrze wydajesz swoje pieniądze, sprawdź listę składników. Pamiętaj, że kluczowa jest profilaktyka. Zadbaj o okolice oczu poprzez dobre nawyki pielęgnacyjne. Poniżej przeczytasz, na co należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz swój nowy krem pod oczy.

Nawilżenie

Skóra wokół oczu jest niesamowicie delikatna, więc jest bardziej podatna na wysuszenie niż reszta twarzy. W związku z tym większość z nas może czerpać korzyści z właściwości nawilżających kremów, które często idą w parze ze składnikami przeciw zmarszczkom. Odżywcze masło shea, ekstrakty roślinne i jojoba to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać gładszą, lepiej nawilżoną skórę.

Zmarszczki

Drobne zmarszczki są najczęstszym celem, jeśli chodzi o obszar pod oczami - palenie papierosów i mimika twarzy to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do powstawania kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Retinol jest bezsprzecznie najlepszym składnikiem do zwalczania i zapobiegania drobnym liniom. Kwas hialuronowy, witamina E i gliceryna pomagają zapobiegać utracie wilgoci.

Cienie pod oczami

Kofeina działa cuda rozjaśniając ciemne kręgi - jako składnik kremów pobudza przepływ krwi i zwęża naczynia krwionośne. Dlatego, jeśli chcesz walczyć z cieniami pod oczami, szukaj kofeiny pod każdą postacią.

Skąd biorą się worki pod oczami?

Worki pod oczami to rodzaj opuchlizny pojawiającej się pod dolnymi powiekami. Często występuje ona w towarzystwie szarych, sinych lub zielonkawych cieni. Co ciekawe, przyczyny powstawania tych zmian są całkiem odmienne.

Obrzęk w okolicy oczu najczęściej spowodowany jest przez zatrzymywanie wody w organizmie oraz nagromadzenie się limfy. Źródeł problemu może być jednak znacznie więcej.

Popularne przyczyny powstawania worków pod oczami to również:

  • genetyczne skłonności – tendencja do pojawiania się cieni i worków pod oczami może być (i bardzo często jest) dziedziczona. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z dwoma przypadkami. Skóra w okolicy oka jest albo bardzo cienka, albo występuje jej nadmiar, który daje wrażenie obrzęku.
  • proces starzenia się skóry – z wiekiem spada produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, a mięśnie okrężne oka słabną. To właśnie dlatego z biegiem czasu zmagamy się z utratą jędrności skóry. Delikatne okolice oczu są szczególnie podatne na pojawienie się pierwszych zmarszczek oraz wiotczenie.
  • niehigieniczny tryb życia – nieregularny i zbyt krótki sen, brak aktywności fizycznej, a także palenie papierosów lub częste spożywanie alkoholu mogą przyczynić się do powstawania worków pod oczami. Czynniki te zakłócają procesy krążenia i sprawiają, że produkty przemiany materii gromadzą się w tkance, powodując opuchliznę.
  • odwodnienie organizmu i nieodpowiednia dieta – wypijanie odpowiedniej ilości płynów – wody, ziół czy świeżo wyciskanych soków, przekłada się na to, jak wygląda skóra wokół oczu. Na jej kondycję wpływa również właściwy poziom witaminy K i żelaza oraz codzienna, zbilansowana dieta. W posiłkach warto unikać nadmiaru soli, która sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie i przyczynia się do powstawania opuchlizn.
  • negatywne działanie promieni słonecznych – worki pod oczami może powodować również długotrwałe przebywanie na słońcu lub regularne korzystanie z solarium. O odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej warto pamiętać przez cały rok. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV ma negatywny wpływ na ogólną kondycję naszej skóry, jak i zdrowie całego organizmu.
  • niektóre choroby – jeśli worki pod oczami utrzymują się długo i nie znikają mimo zdrowego trybu życia, warto zgłosić się do lekarza. Mogą być one jednym z objawów cukrzycy, choroby nerek, problemów z tarczycą, anemii bądź alergii.

The Ordinary Natural Moisturising Factors HA to krem, którego skład składa się z naturalnych czynników nawilżających występujących w skórze, między innymi aminokwasów, kwasów tłuszczowych, mocznika, ceramidów, kwasu hialuronowego.

Czytaj dalej...

INFORMACJA DLA WRAŻLIWYCH na początku zdarzyły mi się tu i ówdzie zaczerwienione miejsca, jednak później nie doświadczyłam już żadnych efektów ubocznych przy czym zawsze stosowałam pod spód krem lub serum.

Czytaj dalej...

Działanie pielęgnacyjne jest dobre jednak spodziewałam się mocniejszego efektu, brakło tu mi intensywnego nawilżenia, i działania napinająco - ujędrniającego, a przy mojej dojrzałej suchej cerze najbardziej mi na tym zależało.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...

Krem stosuje s przyjemnością na noc podczas kuracji retinolem, mocnym przesuszeniu oraz zimą na dzień, sprawdza się również do stosowania na dłonie i stopy - ot taki sobie niepozorny mały kremik, a jak uniwersalny Polecam wypróbować.

Czytaj dalej...