Czy pasta do zębów pomaga na pryszcze? Odkrywamy prawdę
Jak stosować pastę do zębów na pryszcze?
Pastę do zębów najlepiej aplikować bezpośrednio na zmianę. Składniki, takie jak mentol, woda utleniona, kwas salicylowy i soda działają antybakteryjnie i wysuszająco. Można również znaleźć przepis na maseczkę z pasty do zębów. Wystarczy wymieszać pół łyżeczki pasty z 1 łyżką soku z cytryny i 1 rozgniecioną tabletką aspiryny. Mieszankę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na niej nie więcej niż 10 minut. Po tym czasie maseczkę należy dokładnie spłukać.
Skutki uboczne
Pasta do zębów nie jest przeznaczona do stosowania na skórę, dlatego używając jej w walce z trądzikiem należy zachować szczególną ostrożność. Skutkami ubocznymi mogą być nadmierne wysuszenie skóry i różne reakcje alergiczne, takie jak świąd, łuszczenie, pieczenie czy zaczerwienienie skóry.
Zanim zdecydujesz się zastosować pastę na skórze, warto wcześniej sprawdzić reakcję własnego organizmu. Wszelkie działania niepożądane powinny być sygnałem, że ta metoda nie jest dla Ciebie.
- zdrowie
- uroda
- pielęgnacja
- pryszcze
- krosty
- cera
- skóra
- pasta do zębów na pryszcze
- trądzik
- leczenie trądziku
- sposoby na pryszcze
- sposoby na trądzik
- maseczka z pasty do zębów
Jaka pasta usuwa wypryski?
Żeby wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się trądziku za pomocą tego środka trzeba stosować odpowiedni rodzaj pasty. Nie każda pasta może rozwiązać problem wyprysków. W tym przypadku przy jej wyborze należy kierować się następującymi kryteriami:
- Pasta powinna być w kolorze białym. Żaden inny odpowiednik tutaj nie pasuje.
- Konsystencja powinna być zwykła, czyli nie płynna i nie twarda. Żelowa opcja będzie bezużyteczna w walce z trądzikiem.
- Pasta powinna być bez efektu wybielania. Zazwyczaj producenci podają o tym informacje na etykiecie.
- Idealnie nadaje się środek, w którego skład wchodzą wyciągi z ziół. Mogą to być rumianek, kora dębu, szałwia lub eukaliptus.
- Zawartość fluoru, mentolu i alkoholu powinna być minimalna. Sprawdzić to można, uważnie zapoznając się ze składem.
- Lepiej wybierać tanią pastę. Ona zawiera mniejszą ilość składników chemicznych niż drogie produkty.
Znając wszystkie te zalecenia, nie będzie trudno dobrać pastę do zębów, która pomoże pozbyć się trądziku. O pozostałych skutecznych zabiegach na trądzik przeczytasz w artykule.
Jak stosować pastę na pryszcze?
Na początek należy upewnić się, że stosowanie pasty do zębów na trądzik nie jest przeciwwskazane. Szczególnych przeciwwskazań u tego narzędzia nie ma, ale uważać trzeba dziewczynom z wrażliwą i delikatną skórą, gdyż mogą pojawić się łuszczące obszary. Z tego samego powodu pasta do zębów na całą twarz się nie nakłada – tylko punktowo. W niektórych przypadkach na przykład, przy trądziku, można nanosić środek lokalnie, ale trzymać nie dłużej niż 30 minut. Poniżej znajduje się dokładna instrukcja nakładania pasty do zębów krok po kroku:
Jak działa pasta do zębów na pryszcze?
- zwęża i oczyszcza pory
- rozjaśnia przebarwienia po źle zagojonym pryszczu
- wymiata nagromadzone bakterie
- łagodzi stany zapalne
- osusza ropne zmiany skórne
Przede wszystkim należy zacząć od dokładnego demakijażu i oczyszczenia twarzy . Powinna ona być idealnie czysta, umyta płynem antybakteryjnym lub oczyszczającym, a następnie potraktowana tonikiem. Dlaczego przygotowanie twarzy jest ważne? Bowiem tylko wtedy mamy pewność, że na jej powierzchni nie zostały resztki brudu, które nadal przenikają w głąb skóry. Poza tym mamy pewność, iż pasta będzie miała szansę bezpośredniego zadziałania na pryszcza. Dopiero na tak przygotowaną skórę punktowo nakładamy pastę, wielkości ziarnka ryżu. Ile trzymać pastę na skórze? Zależy to od rodzaju skóry, a także zmiany, jaką chcemy wysuszyć. Osoby z wrażliwą, delikatną i alergiczną skórą nie powinny trzymać pasty na skórze dłużej niż 20 minut. Osoby z tłustą i problematyczną skórą śmiało mogą zostawić ją na noc. Po zakończonej aplikacji należy bardzo dokładnie umyć twarz, a następnie całą tonizować .
Pasta do zębów na pryszcze i inne domowe sposoby walki z wypryskami
Stosowanie pasty do zębów na pryszcze czy innych produktów, które na co dzień posiadasz w domu w niektórych przypadkach, może okazać się skuteczne. Co warto wykorzystać, by uporać się z silnymi objawami trądziku?
Drożdże to produkt, który można znaleźć w większości kuchni. Jeśli cierpisz z powodu pryszczy, możesz wykorzystać je na dwa sposoby – w formie maseczki, a także doustnie. By wykonać odżywczą maskę na twarz, rozgnieć świeże drożdże z niewielkim dodatkiem wody, po czym zostaw ją pod przykryciem na 10 minut. Po upływie tego czasu twój domowy kosmetyk jest gotowy do użytku.
Możesz również rozpuścić drożdże w wodzie, tworząc z nich suplement. Pamiętaj jednak, by nie wypijać więcej niż 1 szklanki dziennie takiego roztworu. Nie powinno się go stosować również w przypadku osób cierpiących z powodu cukrzycy, chorób nerek czy zapalenia stawów.
Kolejnym produktem, który możesz wykorzystać, jest cynamon. To przyprawa o potwierdzonym badaniami działaniu bakteriobójczym oraz odkażającym. By stworzyć własną pastę na pryszcze wystarczy wymieszać ją z odrobiną wody. Nakładaj ją jedynie na zmienione chorobowo miejsca, ponieważ jej działanie jest dość silne i może wywoływać pieczenie skóry.
Cytryna, a właściwie zawarty w niej kwas owocowy to składnik wielu drogeryjnych kosmetyków. By stworzyć swój własny, wystarczy wymieszać łyżeczkę soli z 10 kroplami soku z cytryny oraz 5 kroplami olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Taka pasta ma działanie antyseptyczne, a w dodatku doskonale rozjaśnia przebarwienia. Nie należy jej trzymać na twarzy dłużej niż 10 minut.
Pasta do zębów na pryszcze również może przynieść doskonałe efekty, ponieważ ma właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, a w dodatku łagodzi stany zapalne. Niestety to rozwiązanie posiada również wady. Ze względu na silne działanie wysuszające nie wolno nakładać pasty na całą powierzchnię twarzy, a jedynie punktowo na wypryski.