Kategorie

Depilacja cukrem z cytryną - Naturalny sposób na gładką skórę

Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?

Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.

Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.

Depilacja pastą cukrową – wady i zalety

Pasta cukrowa ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, jednak warto zapoznać się ze wszystkimi przeciwskazaniami i minusami, aby uniknąć niemiłego rozczarowania.

Zalety

  • Nie uczula – świetnie sprawdzi się dla osób, które nie mogą korzystać na przykład z wosku. Jej skład jest w 100% naturalny, dlatego bardzo rzadko wywołuje reakcję alergiczną.
  • Tania – tak jak widać w przepisie, składniki do wykonania pasy cukrowej są ogólnodostępne, a ich koszt nikogo nie powinien przestraszyć. W skali roku na pewno zaoszczędzimy więcej pieniędzy używając pasty cukrowej, niż kupując na przykład tradycyjne maszynki do golenia.
  • Praktyczna – aby wykonać zabieg depilacji pastą cukrową, nie musimy czekać tygodnia, aż włoski będą wystarczająco długie. Możemy jej użyć nawet kiedy nasz zarost ma zaledwie kilka milimetrów.
  • Łagodna – pasta cukrowa przylega tylko do włosków, dlatego usuwanie ich nie sprawia bólu i nie wywołuje podrażnień na skórze.
  • Czysta – pasta cukrowa z łatwością zmywa się z ciała za pomocą ciepłej wody i tyle! Łatwo ją też sprać z ubrań czy wyczyścić po niej blaty.
  • Uniwersalna – możemy jej używać jednakowo przy depilacji nóg czy bikini albo pach.

Wady

  • Aby efekt utrzymywał się długo, musimy nabrać wprawy przy używaniu pasty cukrowej. Na początku może to zajmować więcej czasu.
  • Pastą cukrową nie da się też wydepilować większych powierzchni „na raz” – trzeba poświęcić na to chwilę dłużej.
  • Pamiętajmy, że przy metodzie na ciepło temperatura może nie być naszym sprzymierzeńcem i przez gapiostwo może dojść do poparzeń.
  • Pasta cukrowa może też rozjaśniać naszą skórę, dlatego radzimy nie używać tej metody do usuwania wąsika czy włosów z twarzy.

Jak używać pasty cukrowej do depilacji?

Przed przystąpieniem do depilacji warto zrobić peeling. W ten sposób usuniemy nie tylko martwy naskórek, ale również uniesiemy włoski. Pamiętaj, że kosmyki powinny mieć co najmniej 0,5 cm, aby pasta cukrowa mogła je wyrwać wraz z cebulkami.

Depilacja przy użyciu pasty cukrowej krok po kroku:

1. W pierwszej kolejności odtłuść skórę, na przykład pudrem dla dzieci, czy też talkiem.

2. Dopiero potem nakładasz pastę cukrową na zimno lub na ciepło. Aplikujesz cienką warstwę rozgrzanej mazi, co ważne w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.

3. Nakładasz na to pasek bawełniany, delikatnie dociskasz i odrywasz energicznym ruchem, ale zgodnie ze wzrostem kosmyków. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Po zakończeniu depilacji zawsze usuwasz resztki kosmetyku za pomocą letniej wody. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na naskórku, dlatego warto posmarować te okolice odżywczą oliwką lub specjalnym preparatem po depilacji, na przykład kremem. Dobrze sprawdzi się również woda różana, jak i płynny aloes.

Dlatego właśnie depilacja w tych okolicach powinna być przeprowadzona z odpowiednią delikatnością, z pewnością elementem utrudniającym usuwanie owłosienia w tych rejonach jest ich ograniczona dostępność oraz kwestia ukształtowania tych okolic ciała.

Czytaj dalej...

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...