Depilacja laserowa - Praca, Efekty, i Wszystko, co Powinieneś Wiedzieć

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Aby zrozumieć odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa jest na zawsze , trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak rosną włosy. Wyróżnia się trzy fazy życia włosa:

Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Jeśli wiązka światła trafi na włos w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku, nie uszkodzi go, przez co zabieg nie będzie skuteczny. Nie da się jednak określić „na oko”, w której fazie wzrostu znajduje się włos .

Ponadto w tym samym czasie i na tej samej partii ciała (np. nogach, bikini) poszczególne włosy będą w różnych fazach wzrostu. Zatem, żeby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, potrzeba od 6 do 8 zabiegów wykonywanych co 6-12 tygodni . Po zakończonej serii zabiegów raz w roku warto wykonać zabieg przypominający , który usunie nowe, pojedyncze włosy pojawiające się na ciele.

Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu

Depilacja laserowa – jak się przygotować do tego zabiegu?

Depilacja laserowa to obok depilacji woskiem czy tradycyjnego golenia jeden ze sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Za pomocą lasera najczęściej eliminuje się owłosienie z nóg, pach, miejsc intymnych, a także twarzy. Jak przebiega depilacja laserowa? Czy daje trwałe efekty? Jakie niesie ze sobą skutki uboczne? Ile kosztuje?

  1. Co to jest depilacja laserowa?
  2. Jakim laserem wykonywana jest depilacja laserowa?
  3. Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  4. Czy istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej?
  5. Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?
  6. Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Depilacja laserowa a niedoczynność tarczycy

Chcesz poddać się depilacji laserowej? Koniecznie sprawdź listę przeciwwskazań do tego zabiegu. Na blogu depilacja.pl pisaliśmy o nich wielokrotnie. Rzeczywiście lista ta jest dosyć długa, ale trzeba pamiętać, że niektóre z przeciwwskazań to tzw. przeciwwskazania czasowe. Oznacza to, że w wielu przypadkach, po jakimś czasie i konkretnych działaniach, będziesz mógł poddać się depilacji laserowej. Przykładem może być przyjmowanie niektórych leków, które mogą wykazywać właściwości światłouczulające. Po wyleczeniu danej choroby i oczywiście konsultacjach z lekarzem, można odstawić medykamenty i po kilku tygodniach skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Oczywiście, podkreślamy, że wszelkie tego typu działania powinny być skonsultowane ze specjalistą.

Główne przeciwwskazania trwałe do depilacji laserowej to przebyte nowotwory oraz choroby skóry takie jak łuszczyca, liszaj, rybia łuska, bielactwo i wiele innych. Inne choroby wykluczające skorzystanie z depilacji laserowej to padaczka, choroby autoimmunologiczne czy cukrzyca. A co w przypadku niedoczynności tarczycy i Hashimoto? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na tego typu dolegliwości.

Choroba Hashimoto należy do chorób o podłożu autoimmunologicznym. W jej przypadku organizm produkuje samodzielnie przeciwciała skierowane przeciw własnym tkankom. Przez to w efekcie dochodzi do ich uszkodzenia. Jeżeli cierpisz na niedoczynność tarczycy, to najprawdopodobniej praca Twoich komórek oraz przemiany materii jest wolniejsza niż u osób z uregulowanymi hormonami. Tym samym dochodzi do zwiększenia wrażliwości układu odpornościowego. Organizm sam nie rozpoznaje, co pochodzi od niego, a co nie. Przez to reaguje w różny sposób. Dlatego podczas depilacji laserowej u osób z niedoczynnością tarczycy czy Hashimoto może dojść do aktywacji procesów immunologicznych w obrębie skóry. Co to oznacza? Że tkanka może nieprawidłowo się goić, albo być mocno podrażniona.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:

  • nogi (łydki i uda),
  • pachy,
  • okolice bikini,
  • miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
  • twarz (wąsik, bródka).

Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...