Depilacja torsu woskiem - Gładka skóra i nowa pewność siebie
Przeciwskazania do depilacji woskiem
Istnieją sytuacje, gdy depilacja woskiem nie powinna być przeprowadzona. Należą do nich problemy skórne, takie jak świeże rany, zbliznowacenia, podrażnienia, łuszczyca, grzybica, stany ropne, świeża opalenizna, wrastające włoski etc. Zabiegu nie można wykonywać w I i III trymestrze ciąży. Schorzenia nóg, takie jak żylaki czy obrzęki, rozszerzone naczynka oraz wszelkie problemy skórne także są przeciwskazaniami do depilacji woskiem. Chorzy na epilepsję, cukrzycę, słabą krzepliwość czy uczuleni na wosk i jego składniki również powinni powstrzymać się od tego typu depilacji. Kosmetolog przed zabiegiem przeprowadzi dokładny wywiad, po którym zdecyduje o możliwości przeprowadzenia depilacji woskiem.
Instytut Kosmetologii Kamila Wiśniewska oferuje wiele różnych usług kosmetycznych. Poza depilacją woskiem, kosmetolodzy wykonują także zabiegi pielęgnacyjne dla różnych rodzajów skór twarzy, takich jak mieszana, tłusta, sucha, podrażniona i wrażliwa czy zmęczona skóra. W ofercie instytutu znajduje się również japoński masaż twarzy Kobido, który łączy się z facetapingiem w celu naturalnego odmłodzenia skóry oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego. W Instytucie przeprowadzane są także zabiegi kosmetyczne, takie jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa, lipoliza iniekcyjna oraz peelingi chemiczne.
Depilacja woskiem – w domu czy u kosmetyczki?
Depilacja woskiem jest zabiegiem, który może być wykonywany zarówno we własnym domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jest to możliwe dzięki pojawianiu się coraz nowszych i bardziej profesjonalnych produktów do użytku domowego. Jednak poprawne wykonanie zabiegu może, szczególnie przy pierwszych próbach, sprawiać pewne problemy . Dlatego też warto chociaż początkowo wybrać wizytę u wykwalifikowanej kosmetyczki.
Przede wszystkim wosk do depilacji wymaga podgrzania do odpowiedniej temperatury. Niezbędne jest także poprawne nałożenie preparatu i oderwanie go już po zastygnięciu. Zbyt gwałtowne zerwanie może spowodować powstawanie siniaków lub nawet uszkodzenie skóry . Natomiast zbytnie podgrzanie wosku może doprowadzić do poparzeń.
W warunkach domowych depilację najłatwiej jest przeprowadzić przy użyciu gotowych pasków z woskiem, które w zależności od producenta trzeba wstępnie rozgrzać w dłoniach lub nie. Następnie należy nałożyć je na fragment skóry, z którego chcemy pozbyć się owłosienia i zdecydowanym ruchem zerwać. Dostępne są także zestawy z woskiem, które po rozpuszczeniu np. w gorącej wodzie możemy samodzielnie zaaplikować na wybrany obszar skóry. Potem, po przyklejeniu fizeliny, czeka się do zastygnięcia przed oderwaniem paska.
Można spotkać również zestawy z elektrycznym podgrzewaczem wosku z termostatem. Dzięki temu uzyskany preparat do depilacji ma odpowiednią temperaturę. Mając takie urządzenie, można dokupować wosk w postaci granulek lub peletek i rozpuszczać go. W zależności od rodzaju produktu, nie zawsze konieczne jest używanie fizeliny do odrywania, lecz można zrywać zastygnięty wosk bezpośrednio ze skóry [1].
Fakty i mity o depilacji woskiem – czyli jak to jest z długością, efektem i mitycznym bólem?
Depilacja woskiem była zawsze jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia na dłużej – usuwa włosy wraz z cebulkami, skóra jest gładka przez kilka tygodni, a sam wosk nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych, jest łatwo dostępny i banalny w użyciu. No właśnie… dlaczego, mimo tylu zalet tej metody, wokół depilacji woskiem narosło tak wiele mitów? Które z nich to opowieści z mchu i paproci? Czy są jakieś niezbite fakty na obronę rewelacyjnych właściwości wosku? – ciekawi – startujemy! Poznajcie fakty i mity o depilacji woskiem!
Zalety i wady depilacji woskiem
Depilacja woskiem, jak każda metoda ma wady i zalety. Do plusów zdecydowanie należy cena – zabieg jest znacznie tańszy niż np. depilacja laserowa. W stosunkowo krótkim czasie pozwala pozbyć się niechcianych włosów nawet z dużych partii ciała [2]. Na uwagę zasługuje również długotrwały efekt , który utrzymuje się od 4 do nawet 30 dni (w zależności od indywidualnych cech) [4].
Włos jest bowiem wyrywany razem z cebulką, co uniemożliwia jego odrastanie [3]. Regularne stosowanie depilacji woskiem osłabia owłosienie , a każda kolejna depilacja jest mniej bolesna [2].
Niestety znane są także minusy tej metody. Przede wszystkim nie nadaje się ona dla osób wrażliwych na ból . Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i podrażnienie skóry , dlatego lepiej unikać w tym czasie ekspozycji na promienie słoneczne. Czasem zdarza się też, że odrastające włosy wrastają w skórę , co może prowadzić do powstawania blizn. Na szczęście nie są to częste przypadki i zależą raczej od indywidualnych predyspozycji danej osoby [2].