Depilacja woskiem przed porodem - czy to bezpieczne?
Depilacja przed porodem – która metoda najlepsza?
Zatem jaka metoda depilacji przed porodem okaże się najlepsza? Każda ma swoje wady i zalety, ale finalnie warto chyba wybrać tę najmniej inwazyjną, czyli golenie maszynką. Oczywiście wybieramy golarkę jednorazową i zgodnie z przeznaczeniem – stosujemy ją tylko raz. Wykonanie tego zabiegu może być trudne ze względu na duży brzuch, ale istnieje kilka sposobów na to, aby pozbyć się włosków bez przykrych konsekwencji. Warto rozłożyć się na łóżku albo na dywanie, aby nie stracić równowagi. Można również oprzeć się o ścianę. Przyda się lusterko, dzięki któremu bez problemu będzie można zobaczyć miejsce golenia. Jeżeli wcześniej goliłaś się maszynką, to nawet ze sporym brzuszkiem z pewnością Ci się to uda. Znając swoją anatomię i mając wprawę nie będzie problemu. Oczywiście maszynka musi być ostra, czyli tak jak wspomnieliśmy wcześniej – nowa.
Warto pomyśleć także o elektrycznej maszynce do golenia. Niektóre modele wyposażone są w ochronną siateczkę na ostrzach. To rozwiązanie dość bezpieczne, które najprawdopodobniej nie wywoła podrażnień. O pomoc w kwestii golenia można poprosić również partnera. W skrajnych przypadkach warto udać się do zaufanej kosmetyczki, która zapewni sympatyczną i intymną atmosferę podczas zabiegu.
Depilacja w ciąży maszynką
Jest w zasadzie najbezpieczniejszą metodą. Jest także bezbolesna, a w ciąży ból jest znacznie bardzie odczuwalny. Dla wygody, warto taką depilację wykonywać w wannie, na siedząco.
Depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Choć nigdy nie udowodniono, a może właśnie dlatego, ich szkodliwości, nie warto jest ryzykować.
Można jednak używać depilatory klasyczne w ciąży, trzeba jednak pamiętać, że depilacja w ciąży takim urządzeniem może wydawać się bardziej bolesna niż przed ciążą - skóra kobiet oczekujących dziecka pod wpływem zmian hormonalnych może być wrażliwsza na ból.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Wosk do depilacji – zastosowanie w domu. Krok po kroku
Jak wykonać depilację woskiem w domu? Najpierw należy podgrzać wosk do temperatury 37 stopni, a następnie na wybrany obszar nałożyć cienką warstwę zasypki albo mąki ziemniaczanej. Substancje te odtłuszczą skórę i pomogą dostrzec kierunek wzrostu włosa. Następnie rozgrzany wosk należy nałożyć płynnym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Najlepiej nie pracować na dużych obszarach. O wiele wygodniej i efektywniej jest to robić na małych fragmentach. Kolejny krok to nałożenie paska fizelinowego zaczynając od dołu. Dobrze potrzeć go dłonią, aby jak najlepiej przylgnął do substancji. Gdy wosk zastygnie, pasek należy zerwać jednym, ale bardzo zdecydowanym ruchem. Trzeba to robić pod włos i równolegle do powierzchni, która w danym momencie jest depilowana. Drugą ręką najlepiej naciągnąć skórę w przeciwnym kierunku. Dzięki temu zabieg będzie nie tylko skuteczniejszy, ale też bardziej komfortowy. Tuż po depilacji najlepiej nałożyć kojące kosmetyki (np. z aloesem), gdyż skóra może być podrażniona oraz zaczerwieniona.
Co ile należy wykonywać depilację woskiem? Usunięcie włosków wraz z cebulkami podczas zabiegu pozwala cieszyć się gładką skórą przez około kilka tygodni. Zazwyczaj zabieg wystarcza na około 3 do 5 tygodni. Pamiętaj jednak, że depilacja woskiem jest skuteczna tylko wtedy gdy włoski osiągają długość minimum od 3 do 5 mm.
Jak się golić do porodu?
Jeśli przyszła mama zdecyduje się jednak na samodzielne usunięcie owłosienia, może wykorzystać kilka metod. Jak się golić do porodu?
Golenie miejsc intymnych maszynką przed porodem
Pierwszą z nich jest golenie maszynką. Kobiety, które nie golą tych miejsc na co dzień lub mają wrażliwą skórę powinny pamiętać, że golenie może wiązać się z podrażnieniem naskórka, zacięciami i zapaleniem mieszków włosowych. Są to mało przyjemne efekty nieprawidłowego golenia lub nadwrażliwości skóry.
Pod względem medycznym lepiej by krocze nie było ogolone niż podrażnione, tak samo jest w kwestii komfortu. Jeśli przyszła mama chce ogolić krocze maszynką, powinna pamiętać o kilku zasadach by golenie było jak najłagodniejsze i higieniczne.
Jak się golić do porodu? Najlepiej zastosować się do następujących zasad:
- maszynka powinna być nowa,
- przed rozpoczęciem depilacji można przygotować naskórek peelingiem,
- golenie bezpieczniej wykonać z włosem niż pod włos,
- kremy do depilacji ułatwiają golenie i ograniczają podrażnienia,
- należy uważać by kremy nie podrażniły śluzówki,
- po zakończeniu golenia, krocze należy umyć usuwając resztki kosmetyków,
- do wytarcia świeżo ogolonego krocza używamy czystego ręcznika,
- po zakończeniu depilacji można użyć kremu po goleniu, który ogranicza wrastanie włosków.
Krocze najlepiej ogolić kilka dni przed porodem, jednak poród naturalny może nie dać się tak łatwo przewidzieć. W goleniu krocza może pomóc partner jeśli ciążowy brzuch utrudnia bezpieczne i dokładne golenie.
Depilacja przed porodem w gabinecie kosmetycznym
Depilacja przed porodem może odbyć się również w gabinecie kosmetycznym. U kobiet w ciąży niezalecane jest stosowanie depilacji laserem czy też światłem ze względu na niezbadany wpływ tych metod na ciążę. Przyszłe mamy mogą za to bez obaw korzystać z depilacji woskiem lub cukrem. Do depilacji przed porodem jak i wszystkich zabiegów kosmetycznych w ciąży najlepiej wybrać sprawdzone miejsce, gdzie zabiegi usuwania owłosienia odbywają się w warunkach bezpiecznych i higienicznych.
Depilacja przed porodem – na co się zdecydować?
Bardzo popularnym sposobem na pozbycie się owłosienia jest golenie maszynką. Tego typu zabieg należy wykonać dzień albo maksymalnie dwa przed planowanym terminem porodu. Nie jest to jednak do końca odpowiednia metoda. Samodzielnie trudno ją wykonać z dużym brzuchem i łatwo, szczególnie w ciąży o podrażnienia, a nawet ból czy dyskomfort. Poza tym nie zawsze przyszła mama jest w stanie przewidzieć termin porodu. Wówczas ciężko zaplanować depilację – przy skurczach taka kwestia odchodzi przecież na dalszy plan.
Depilacja woskiem przed porodem? Metoda ta zdecydowanie nie jest zalecana w tym przypadku. Może się wiązać bowiem z dużym bólem i dyskomfortem, a tego typu reakcje nie są wskazane przed narodzinami dziecka. Mogą bowiem dostarczyć niepotrzebnego stresu i bólu przyszłej mamie. Ewentualnie o metodzie tej mogą pomyśleć ciężarne, które stosowały ją już wielokrotnie i są do niej przyzwyczajone. To samo tyczy się depilatora. Trzeba jednak pamiętać, że skóra w okolicach intymnych jest bardzo wrażliwa, szczególnie w okresie przedporodowym. Dość inwazyjne metody depilacji mogą sprawić ogromny ból, a nawet spowodować siniaki. Z drugiej strony metody te zapewniają dłuższe efekty – nawet do trzech tygodni.
Czy przed porodem sprawdzi się pasta cukrowa? To dzisiaj dość popularna metoda na usunięcie niepożądanego owłosienia. Sposobem tym można pozbyć się włosków na kilka tygodni. Możesz zatem tego typu zabieg wykonać na początku 9 miesiąca. Dostępne pasty cukrowe zazwyczaj nie zawierają chemicznych składników i mogą zadziałać podobnie do tych gabinetowych. Nabierz potrzebną ilość pasty, rozgrzej ją, umieść w wybranej okolicy i energicznie usuń wraz z włoskami. Niestety także i ta metoda może być bolesna, więc jeżeli nie stosowałaś jej wcześniej – dobrze przemyśl to, czy będzie dla Ciebie odpowiednia przed porodem.
A co z depilacją laserową? Ta nie jest wykonywana w ciąży ani w okresie karmienia piersią. Co prawda żadne badania nie potwierdziły, że laser działający dogłębnie pod skórę może nieść ze sobą jakieś konsekwencje u kobiet ciężarnych i nienarodzonego dziecka. Mimo wszystko specjaliści dmuchają na zimne i absolutnie nie zalecają tego typu metody u kobiet w ciąży. W salonach depilacja.pl nie wykonujemy zabiegów przy użyciu lasera kobietom w ciąży i karmiących piersią.Trzeba jednak pamiętać, że depilacja laserowo zapewnia trwałe efekty. Jeżeli więc planujesz ciążę, ale jeszcze w niej nie jesteś, możesz skorzystać z serii zabiegów i cieszyć się potem gładką skórą na stałe. Nie będziesz musiała martwić się usuwaniem owłosienia w trakcie ciąży czy tuż po niej. Oczywiście w stanie błogosławionym hormony szaleją, przez co mogą pojawić się nowe, pojedyncze włoski. Najprawdopodobniej jednak nie będziesz musiała się nimi martwić. Będą bowiem jasne i cienkie, a przez to mało widoczne.