Depilacja woskiem u kosmetyczki - Piękno i Komfort dla Twojej Skóry

Depilacja woskiem – metody

Depilować możesz na różne sposoby: użyć specjalnego aplikatora, wosku nakładanego patyczkiem lub sięgnąć po gotowe, dostępne w drogeriach plastry z woskiem. Inną popularną metodą jest depilacja pastą cukrową, którą poleca się osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Jeśli decydujesz się na domowe metody depilacji woskiem, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Dzień wcześniej zrób peeling, a zabieg wykonaj tuż po ciepłej kąpieli. Skóra będzie rozgrzana, a mieszki włosowe rozszerzone, dzięki czemu depilacja woskiem będzie łatwiejsza i mniej bolesna. Skóra powinna być sucha (przed zabiegiem nie ma mowy o balsamie czy olejku). Wskazane jest użycie dziecięcej zasypki lub talku. Niezależnie od tego czy używasz gotowych plastrów z woskiem, czy nakładasz go sama – pamiętaj, by po przyłożeniu plastra kilkakrotnie wygładzić go dłonią zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie odrywaj go szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym do wzrostu włosa kierunku (jednocześnie drugą ręką naciągaj skórę).

Depilacja woskiem – jakie daje efekty?

Dzięki depilacji woskiem mamy możliwość usunięcia dużej ilości włosów ze znacznego obszaru ciała. Uzyskany efekt usunięcia owłosienia jest natychmiastowy i zazwyczaj bardzo zadowalający. Dodatkowo, prawie każdy obszar ciała można poddać depilacji. Sprawdzi się w przypadku miejsc takich jak nogi, okolice bikini, pachy i ręce. Przy użyciu tej metody panie mogą również usuwać niechciane owłosienie z twarzy [4].

Przez depilację woskiem uzyskuje się efekt podwójnie gładkiej skóry . Poza niechcianym owłosieniem, wosk zrywa także wierzchnią, martwą warstwę naskórka, działając jak peeling. Skóra jest dzięki temu dodatkowo oczyszczona i doskonale wchłania balsamy lub inne preparaty, które warto zastosować po depilacji.

Dla kogo depilacja woskiem?

Depilacja woskiem polecana jest szczególnie dla osób o szybkim naturalnym tempie wzrostu włosów oraz tych posiadających bardzo wrażliwą skórę, której nie służy golenie. Z depilacji w salonie coraz częściej, poza kobietami, korzystają także mężczyźni. Depilacji woskiem nie powinny stosować osoby borykające się z chorobami skóry, żylakami, problemami z naczynkami. Także różnego rodzaju rany, otwarcia, zapalenia czy świeże blizny uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji woskiem. Kobiety w ciąży powinny korzystać z takiej formy depilacji jedynie w pierwszym trymestrze.

Zanim przystąpimy do depilacji woskiem należy odpowiednio się przygotować. Po pierwsze, należy zapuścić włoski. Powinny mieć one długość od 0,5 do 1 cm. Gdy będą krótsze nie przykleją się dokładnie do wosku i depilacja będzie niedokładna. W przypadku dłuższych włosków zabieg może być bardzo nieprzyjemny, pojawi się uczucie szarpania za włosy.

Na kilka dni przed depilacją należy powstrzymać się od opalania, zarówno na solarium jak i na plaży oraz z sauny. Dzień przed wizytą w salonie czy samodzielną depilacją należy zrobić dokładny peeling, aby złuszczyć martwy naskórek pod którym skrywać mogą się włoski. Niewskazane jest używanie balsamów, kremów czy olejków które mogłyby pozostawić na ciele tłustą warstwę. W takiej sytuacji wosk nie będzie mógł przykleić się do skóry i depilacja się nie powiedzie.

Jakie są przyczyny powstawania truskawkowych nóg?

Na odtłuszczoną skórę nałóż rozgrzany wosk. Po chwili, gdy wniknie on w mieszki włosowe i lekko zastygnie, oderwij go razem z włoskami, przeciwnie do kierunku ich wzrostu. Włosy usuwane są wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt depilacji utrzymuje się dłużej, niż w przypadku innych metod. W zależności od naturalnego tempa wzrostu włosa oraz depilowanej części ciała może być to od 3 do 6 tygodni.

Dla większości osób zabieg jest bolesny, jednak systematyczne korzystanie z wosku sprawia, że włoski osłabiają się i przerzedzają. Z czasem depilacja staje się coraz szybsza i łatwiejsza, a także nie powoduje dużego bólu. Za pomocą wosku możemy usunąć owłosienie na nogach, rękach, w okolicach bikini, pod pachami a także wąsik na twarzy, czy nawet wyregulować brwi.

Istnieje kilka metod depilacji woskiem:

  • depilacja płynnym woskiem – ten rodzaj depilacji wykonywany jest zazwyczaj w salonach kosmetycznych. Podgrzany płynny wosk rozsmarowywany jest na skórze za pomocą drewnianej szpatułki. Następnie przyklejany do niego jest kawałek materiału lub specjalnego papieru. Energicznie pociągając za pasek kosmetyczka zrywa ze skóry wosk wraz z włoskami.
  • Depilacja woskiem twardym – wykonywana przy pomocy plastycznego, stałego wosku. Nie wymaga on tak wysokiej temperatury jak klasyczny, płynny wosk, a dodatkowo nie przykleja się on do skóry, a jedynie do włosów. Kosmetyczka nakłada wosk i po chwili odrywa go bez pomocy pasków.
  • Depilacja plastrami z woskiem – najpopularniejsza metoda depilacji domowej. W drogeriach kupić można gotowe paski z warstwą wosku, które wystarczy przed użyciem rozgrzać w dłoniach. Następnie plaster przykleja się do depilowanej partii ciała a następnie szybko odrywa. Taka metoda depilacji jest jednak dużo mniej skuteczna, niż depilacja woskiem w salonie kosmetycznym.

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

Całkowite usuwanie włosków ma sporo zalet, które sprawiają, że kobiety chętnie stosują tę metodę zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim - gdy w grę wchodzi wygoda, ale i ekspozycja większych obszarów ciała.

Czytaj dalej...

Przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków natłuszczających skórę okolic intymnych, bezpośrednio przed depilacją należy też je przemyć lub użyć specjalnej chusteczki dezynfekującej, by zminimalizować ryzyko zakażenia skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...