Depilacja woskiem u kosmetyczki - Piękno i Komfort dla Twojej Skóry

Depilacja woskiem – metody

Depilować możesz na różne sposoby: użyć specjalnego aplikatora, wosku nakładanego patyczkiem lub sięgnąć po gotowe, dostępne w drogeriach plastry z woskiem. Inną popularną metodą jest depilacja pastą cukrową, którą poleca się osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Jeśli decydujesz się na domowe metody depilacji woskiem, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Dzień wcześniej zrób peeling, a zabieg wykonaj tuż po ciepłej kąpieli. Skóra będzie rozgrzana, a mieszki włosowe rozszerzone, dzięki czemu depilacja woskiem będzie łatwiejsza i mniej bolesna. Skóra powinna być sucha (przed zabiegiem nie ma mowy o balsamie czy olejku). Wskazane jest użycie dziecięcej zasypki lub talku. Niezależnie od tego czy używasz gotowych plastrów z woskiem, czy nakładasz go sama – pamiętaj, by po przyłożeniu plastra kilkakrotnie wygładzić go dłonią zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie odrywaj go szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym do wzrostu włosa kierunku (jednocześnie drugą ręką naciągaj skórę).

Plusy depilacji woskiem

Ogromną zaletą depilacji woskiem jest 3-4 tygodniowa przerwa między zabiegami. W tym czasie możemy cieszyć się gładką skórą. Poza tym regularnie wykonywana depilacja woskiem osłabia włoski, które z czasem stają się cieńsze. Możesz wykonywać ją samodzielnie i depilować każdą okolicę ciała (nogi, okolice bikini, ręce, brwi). Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod, depilacja woskiem nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem, prócz wielu niekwestionowanych zalet, ma też swoje minusy. Pierwszy? Zabieg niestety jest bolesny, a tuż po jego zakończeniu skóra jest zaczerwieniona. Niektóre włoski zostają wyrwane bez cebulki, co powoduje ich nierówne odrastanie. Ostatnim minusem, który dyskwalifikuje część osób do wykonania zabiegu, jest wrastanie włosków i związany z tym często stan zapalny mieszków włosowych.

Depilowanie woskiem – informacje ogólne

Depilacja woskiem to metoda usuwania zbędnego owłosienia stosowana już przez starożytnych Egipcjan. Jest to sposób dużo trwalszy, niż tradycyjne golenie nóg maszynką, ponieważ dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką, proces jego odrastania trwa dłużej, nawet do czterech tygodni. Co więcej odrastają one słabsze i jaśniejsze, jest ich mniej, co jest efektem pożądanym.

Depilacja woskiem może być stosowana do usuwania zbędnego owłosienia z nóg: łydek i ud, okolic bikini, ale też z rąk, pach, a nawet twarzy. Objawy niepożądane zdarzają się rzadko i wynikają z reguły z nieumiejętnie przeprowadzonego zabiegu. Najczęstszym problemem jest zapalenie mieszków włosowych, któremu można w łatwy sposób zapobiec, dezynfekując skórę. Aby mieć pewność, że po depilacji woskiem będziemy cieszyć się gładką i zdrową skórą, wybierajmy renomowane salony urody, takie jak Instytut Kosmetologii Kamila Wiśniewska. Pracujące tam doświadczone kosmetyczki przeprowadzają zabiegi zgodnie ze sztuką i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Depilacja woskiem nie jest wskazana dla osób cierpiących na problem rozszerzonych naczyń włosowatych, stany zapalne skóry, zapalenia mieszków włosowych, przy obecności alergii na wosk oraz tuż po i przed opalaniem się.

Czytaj dalej...

Całkowite usuwanie włosków ma sporo zalet, które sprawiają, że kobiety chętnie stosują tę metodę zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim - gdy w grę wchodzi wygoda, ale i ekspozycja większych obszarów ciała.

Czytaj dalej...

Chociaż depilacja laserowa przynosi bardziej spektakularne i trwalsze efekty, depilacja bikini depilatorem IPL ma tę przewagę, że w ostatecznym rozrachunku jest mniej kosztowna, bo wiąże się z jednorazowym wydatkiem od około 300 zł do 2000 zł.

Czytaj dalej...

Na przykład, można korzystać z depilacji woskiem u kosmetyczki na bardziej wymagających obszarach ciała, takich jak bikini lub woskiem gorącym na twarz, a następnie przeprowadzać depilację woskiem w domu na łatwiej dostępnych obszarach, takich jak nogi.

Czytaj dalej...