Krem CC dla skóry tłustej i mieszanej - Idealne rozwiązanie dla zdrowej i promiennej cery
10 Najlepszych Podkładów do Cery Tłustej w 2024
Wiele kobiet uważa, że najlepszy podkład do cery tłustej gwarantuje matowe wykończenie makijażu i zmniejsza rozszerzone pory. Odpowiednia kontrola sebum pozwoli ci zapomnieć o błyszczącej cerze i cieszyć się pięknym makijażem przez cały dzień.
Niestety wiele matowych podkładów całkowicie maskuje naturalny blask naszej skóry i sprawia, że wygląda ona sztucznie. Nawet jeśli gwarantuje pełne krycie i obiecuje ochronę przed świeceniem, niewłaściwy podkład może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Ponieważ znalezienie najlepszego podkładu do cery tłustej nie jest łatwym zadaniem, poprosiliśmy o pomoc osoby, które o makijażu twarzy wiedzą wszystko. We współpracy z wizażystami przygotowaliśmy ranking najlepszych podkładów do tłustej skóry.
Pod uwagę wzięliśmy trwałość, formułę, komfort użytkowania oraz cenę.
Zobacz ranking i wybierz podkład matujący, który utrzymuje sebum pod kontrolą, wygląda naturalnie, pozwala skórze oddychać i nie zapycha porów.
Poradnik zakupowy Kremów CC
Gdy zapada decyzja o kupnie kremu CC, to warto wcześniej zapoznać się z wszystkimi najważniejszymi aspektami, które w pełni opisują i charakteryzują owy produkt, co w dużej mierze może mieć znaczący wpływ na końcowy wybór tego artykułu. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na jego skład, komu, jaki rodzaj pasuje, jak i również jego idealne stosowanie, by efekt końcowy był dla użytkownika jak najlepszy.
Czym jest krem CC
Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest taki krem CC. Gdy bierzemy pod uwagę nazewnictwo angielskie, to jest to połączenie słów Color&Correct, lub Color&Care. W tłumaczeniu na język polski to nic innego jak po prostu ulepszacz, czy też pielęgniarz koloru skóry na twarzy.
Właściwości kremu CC
Znając definicje tego opisywanego produktu, zdecydowanie warto przyjrzeć się jego właściwością, jakie posiada, dzięki czemu łatwiej będzie można zrozumieć jego obecny fenomen.
Jednym z najważniejszych i najlepszych czynników tego kremu jest jego opcja nawilżająca. To szczególnie na to zwraca się uwagę, gdy wybiera się artykuł tego właśnie typu. Dobry krem dodatkowo będzie dbał o to, by skóra była odpowiednio odżywiana.
Kolejnym istotnym aspektem są właściwości regeneracyjne. Jego formuła jest opierana na recepturze, która stosowana była przy kremach BB. Pierwotnie miały one za zadanie regenerować skórę po zabiegach typu peeling chemiczny. Patrząc na to wszystko, można śmiało założyć, że to idealna opcja do leczenia podrażnień, przeciwzapalna, kojąca i regenerująca.
Fenomen tego produktu jasno określa fakt, że łączy w sobie podkład, korektor, oraz krem pielęgnacyjny. Jakby tego było mało, to kremy CC są niezwykle pomocne w leczeniu problemów skórnych takich jak trądzik, pękające naczynka, lub liczne przebarwienia.
Dodatkowo warto wyróżnić zawarty w nim filtr przeciwsłoneczny, który w znaczący sposób odpowiada za ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi.
Krem do cery tłustej – jakie składniki powinien zawierać?
Ważne, by krem do cery tłustej miał lekką, hydrożelową konsystencję. Oznacza to, że nie powinien zawierać olejów mineralnych, takich jak paraffinum liquidum, paraffin, petrolatum, i komadogennych (zapychających pory) olejów pochodzenia naturalnego, np. kokosowego, z zarodków pszenicy, a także alkoholu, który nadmiernie wysusza i prowadzi do jeszcze większej produkcji sebum.
Idealnym składnikiem dobrego dobrego kremu do cery tłustej jest kwas hialuronowy – substancja fizjologiczna, która naturalnie występuje w skórze. Łączy w sobie właściwości okluzyjne i nawilżające, tzn. zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, a jednocześnie wiążę w nim wodę z głębszych warstw skóry. Cera błyskawicznie go przyswaja, nie zalega on na jej powierzchni, a przez to nie zaburza cyklu naskórkowego. W ten sposób nie przyczynia się do powstawania wyprysków.
Kolejny składnik godny uwagi to gliceryna, czyli bardzo popularny, naturalny humektant. Ma działanie podobne do kwasu hialuronowego (wiąże wodę w naskórku) i nie wykazuje właściwości komadogennych.
Dobre działanie nawilżające i kojące jednocześnie ma żel z aloesu, którego też warto szukać w składzie kremu do cery tłustej. W uregulowaniu produkcji sebum pomoże cynk, niacynamid (witamina B3) i wyciągi roślinne (np. z wierzby, pokrzywy), a działanie antybakteryjne kremu zapewni olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Dodatkowym plusem kremu będzie obecność substancji łagodzących, takich jak alantoina czy pantenol, ponieważ tłusta skóra bardzo często jest nadwrażliwa z powodu stosowania wysuszających kosmetyków i toczących się stanów zapalnych.
Dobry krem do cery tłustej – jaki wybrać? Ranking top 7
Dobry krem do cery tłustej powinien nawilżać skórę, a jednocześnie nie obciążać jej, żeby nie powodować powstawania wyprysków. Sprawdziłyśmy, jakich składników szukać w kremach do tłustej cery, aby uregulować produkcję sebum i zmniejszyć niedoskonałości.
Jeśli masz cerę tłustą, na pewno nie raz zastanawiałaś się – czy moja skóra w ogóle wymaga kremu nawilżającego? Przecież wystarczy godzina od umycia, a buzia już pokryta jest warstewką sebum. Odpowiedź brzmi: tak! Jak najbardziej potrzebujesz kremu nawilżającego do cery tłustej, nawet jeśli masz problemy z trądzikiem.

Jaki krem do cery mieszanej wybrać?
Dobry krem do cery mieszanej może zdziałać cuda. Podstawą jego dobru jest odpowiedni skład, w którym znajdują się komponenty absorbujące sebum, zapobiegające niedoskonałościom, a zarazem nawilżające.
Jakich składników poszukiwać w kremie do cery mieszanej? W normalizacji kłopotliwej strefy T pomogą ci ekstrakty ziołowe z czarnuszki, nagietka, cyprysu czy kozieradki. Aby zapobiec świeceniu się skóry, warto stosować kremy zawierające cynk, siarkę oraz glinki kosmetyczne.
Pamiętaj, że cera mieszana wymaga również dobrego nawilżenia. Jej przesadne przesuszanie może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego, a więc nadprodukcję sebum. Postaw na składniki, takie jak kwas hialuronowy, oleje roślinne oraz alantoina. Ważne, aby krem do cery mieszanej miał lekką, żelową konsystencję, która nie powoduje zapychania porów.
