"Mikrodermabrazja diamentowa podczas ciąży"

Jak działa zabieg mikrodermabrazji?

Złuszczanie naskórka w trakcie mikrodermabrazji przypomina peeling mechaniczny, jednak dodatkowo stosuje się działanie ciśnienia, które zasysa martwe komórki naskórka. Dzięki intensywnemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry.

Usuwając martwy naskórek, odsłaniamy jego głębsze warstwy, dzięki czemu skóra dodatkowo się dotlenia i odżywia. Mikrodermabrazja jest więc również chętnie wybieranym zabiegiem przygotowującym do innych procedur kosmetycznych. Po mikrodermabrazji składniki aktywne obecne w kosmetykach odżywczych, znacznie lepiej się wchłaniają, a tym samym skuteczniej działają na skórę. To idealny moment, aby zastosować sera, kremy i boostery odżywcze.

Ponadto wykonywanie mikrodermabrazji stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu po serii zabiegów skóra stopniowo zyskuje bardziej zwartą, elastyczną strukturę. Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu

Wykonywana w klinice medycyny estetycznej, kosmetycznej lub dermatologicznej mikrodermabrazja to zabieg o szerokim zastosowaniu. Przebieg zabiegu jest bezbolesny, choć złuszczanie naskórka pod ciśnieniem bywa określane przez osoby wrażliwe jako umiarkowany dyskomfort. Najczęściej jednak odczucia podczas mikrodermabrazji to przyjemny masaż i lekkie mrowienie.

Cały zabieg złuszczający trwa ok. 15–60 minut. Czas potrzebny na intensywne złuszczanie naskórka zależy m.in. od partii ciała wymagającej regeneracji, a także tego, jak gruby jest zrogowaciały naskórek. Intensywność złuszczania dobiera się również do rodzaju skóry.

W pierwszej kolejności specjalista dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, zwykle za pomocą wody utlenionej. Kolejno do twarzy lub innych partii ciała przykładana jest głowica urządzenia. Za pomocą łagodnych ruchów osoba wykonująca zabieg stopniowo, w sposób kontrolowany ściera martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami, zaskórnikami, zgromadzonym sebum i potem. Podczas zabiegu ścierane cząsteczki są od razu zasysane przez system próżniowy i gromadzone na filtrze, który w razie potrzeby jest wymieniany.

Mikrodermabrazja nie wymaga szczególnego przygotowania. Po zabiegu od razu można wrócić do normalnej aktywności, jednak warto nieco bardziej zadbać o skórę. Ponieważ po złuszczeniu warstwy rogowej zostaje odsłonięta świeży naskórek, trzeba przede wszystkim zadbać o jego intensywne nawilżenie, a także ochronę. Należy stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikać zanieczyszczeń, a przez pierwszą dobę po zabiegu także kolorowych kosmetyków.

Mikrodermabrazja – efekty i przeciwwskazania

Decydując się na mikrodermabrazję, powinnaś znać jej zalety, a także przeciwwskazania. Przeczytaj powody, dla których trzeba wyszukać odpowiedni salon kosmetyczny wykonujący tę usługę.

1. Szukając skutecznych metod walki ze skórką pomarańczową, możesz natrafić na tzw. „mikrodermabrazję na cellulit”. Pozornie zabieg złuszczania naskórka nie powinien mieć z tym nic wspólnego, a jednak. Pobudza on ukrwienie skóry, która dzięki temu może walczyć z nielubianym mankamentem urody wielu kobiet.

2. Zabieg mikrodermabrazji pozwala na odblokowanie ujścia gruczołów łojowych twarzy odpowiedzialnych za trądzik i zaskórniki. Doskonale oczyszcza pory, więc jeśli masz z tym problem, to rozwiązanie jest odpowiednie dla ciebie.

3. O mikropeelingu nie wolno zapominać, gdy walczysz z rozstępami czy bliznami. Pobudza bowiem produkcję kolagenu, a ten, jak powszechnie wiadomo, odpowiedzialny jest za budowanie nowej tkanki.

4. Jeśli zauważysz pierwszy siwy włos na swojej skroni, nie powinnaś liczyć, że zabieg ci pomoże, jednak z powodzeniem możesz go stosować na pierwsze zmarszczki.

Oprócz powyższych przykładów kosmetyczki zalecają wykonanie tego peelingu jako etap wstępnego przygotowania do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Chodzi tu przede wszystkim o wykorzystanie lasera, kwasów czy środków dogłębnie penetrujących skórę.

Zabieg mikrodermabrazji – główne przeciwwskazania

Przejdźmy do przeciwwskazań dotyczących zabiegu mikropeelingu. Pierwszym z nich jest stan zapalny skóry, który wyklucza możliwość korzystania z tego rodzaju zabiegu. Chodzi przede wszystkim o łuszczycę, trądzik różowaty oraz różnego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne.

Jeśli masz jakiekolwiek znamiona, brodawki albo w ostatnim czasie przechodziłaś zabieg chirurgiczny w miejscu, w którym ma być wykonywany zabieg mikrodermabrazji, również nie jest ona dla ciebie wskazana. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych także wyklucza mikrodermabrazję.

Mikrodermabrazja – jak wygląda przebieg zabiegu? Jakie są przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja to popularny zabieg kosmetyczny, określany raczej jako metoda z zakresu medycyny estetycznej. To mechaniczny peeling, do którego wskazania są bardzo szerokie. Złuszczanie naskórka za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji nie tylko wygładza, lecz także oczyszcza skórę i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Mikrodermabrazja może więc zredukować wiele niedoskonałości jednocześnie, wielowymiarowo poprawiając kondycję skóry, przy czym zabieg jest bezbolesny. Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie daje mikrodermabrazja.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...