Czym różni się krem BB od podkładu?

Czym różni się krem BB od podkładu?

Płynny podkład do makijażu należy do grupy kosmetyków upiększających. W jego skład wchodzą głównie oleje, emulgatory, silikony oraz pigmenty. Taka mieszanka składników zapewnia bardzo dobre krycie. W produkcie często zawarty jest również olej silikonowy, który pozostawia przyjemny w dotyku film, jego zadaniem jest wygładzenie struktury podczas przebywania podkładu na skórze. Główną funkcją tego produktu jest więc wizualna poprawa cery poprzez ujednolicenie kolorytu, ukrycie niedoskonałości, wygładzenie, a także w zależności od wykończenia - rozświetlenie lub zmatowienie skóry.

Przy codziennym stosowaniu “ciężkich” mocno kryjących podkładów można zauważyć ich negatywny wpływ na stan cery. Istnieje kilka prawdopodobnych przyczyn takiego zjawiska. Pierwszą z nich mogą być zastosowane w produkcie surowce o wysokim potencjale komedogennym, który oznacza substancję blokującą ujścia gruczołów łojowych, powodującą powstawanie zaskórników, stanów zapalnych i innych niedoskonałości. Kolejną przyczyną jest nieodpowiedni demakijaż - wykonany pobieżnie lub przy pomocy nieodpowiednich produktów. Konieczne jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Do tej czynności warto zastosować kosmetyki o wysokiej zawartości fazy tłuszczowej - oleje, balsamy, masła - które na zasadzie “podobne rozpuszcza się w podobnym” pomogą skutecznie usunąć produkty makijażowe. Najlepiej sprawdzą się oleje z emulgatorem, które zmniejszą ryzyko powstawania zaskórników takie jak SQUEEZE AN ORANGE. Następnie warto użyć produkt na bazie wody - żel lub emulsję do twarzy - aby oczyścić skórę z zanieczyszczeń oraz pozostałości z poprzedniego etapu oczyszczania.

Krem BB a podkład – jakie są między nimi różnice?

W czasach kiedy coraz większy nacisk stawia się na naturalność w kwestii beauty wiele osób coraz częściej decyduje się na kremy BB jako alternatywę dla podkładu. Powód jest prosty. Są „lżejsze”, a mimo to zapewniają świetne krycie niedoskonałości cery. Co jeszcze odróżnia je od klasycznych podkładów?

  • Czym są kremy BB?
  • Krem BB a podkład – czym się różnią?
  • Dla kogo są polecane kremy BB?
  • Dlaczego warto wybierać kremy BB zamiast podkładu?
  • Krem BB Sielanka Peonia – jak działa?

Kremy BB łączą działanie pielęgnacyjne z właściwościami kryjącymi/ Fot. Freepik

Krem BB a podkład - czym się różnią?

Zadając sobie pytanie: krem BB - co to?, warto zastanowić się, czym właściwie różni się od równie dobrze znanego produktu, jakim jest podkład. Tradycyjne podkłady zalicza się do kosmetyków do makijażu. Zawierają one dużą ilość pigmentu, występują w różnych odcieniach. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery. Fluid dopasowany do tonacji skóry służy jako baza pod makijaż. Dobrze kryje nawet spore niedoskonałości, takie jak np. poszerzone naczynka, rumień, przebarwienia, czy zmiany trądzikowe. Podkład do twarzy może poprawiać kondycję skóry, ale nie jest to typowy preparat pielęgnujący. Jeśli stosujesz podkład na co dzień, koniecznie zwróć uwagę na jego skład i wybierz jakościowy kosmetyk o lekkiej konsystencji.

Śledząc rynek kosmetyczny, z pewnością spotkałaś się również z kremami opisywanymi skrótem CC. Kremy CC (Color Control Cream, Color Correction Cream), podobnie jak BB, to kosmetyki wielofunkcyjne. Łączą w sobie właściwości kremu do twarzy i podkładu. Różnica między kremem BB i CC polega na ilości zawartego pigmentu. Kremy CC mają silniejsze właściwości kryjące. Świetnie nadają się dla osób, którym zależy na lepszym kryciu. Dzięki większej zawartości pigmentu kremy CC lepiej maskują niedoskonałości cery, przy czym wciąż dają naturalne efekty.

Oliwka to najprostszy, najskuteczniejszy i najtańszy sposób na to aby usunąć rzęsy domowym sposobem Wystarczy, że zwilżonymi patyczkami higienicznymi oliwką będziesz pocierać rzęsy ważne, aby robić to bardzo delikatnie i wyłącznie na sztuczne rzęsy.

Czytaj dalej...

Odpowiednia technika w przypadku golenia miejsc intymnych jest niezwykle ważna, ponieważ pozwoli to uniknąć przykrych sytuacji, którym często towarzyszy ból, pieczenie, ogólne uczucie dyskomfortu oraz inne dolegliwości.

Czytaj dalej...

gdy przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych w trybie z art.

Czytaj dalej...

rokiem życia, skóra staje się wówczas zgrubiała i ma nieregularną powierzchnię ze zmianami guzowatymi i blaszkami, z tendencją do zlewania się, czasem następuje też przerost i włóknienie gruczołów łojowych, zmiany występują na czole, policzkach, brodzie, uszach, a w ich obrębie często stwierdza się zapalenie mieszków włosowych,.

Czytaj dalej...

Leki do stosowania miejscowego Preparaty zawierające substancje aktywne, takie jak kwas salicylowy, kwas glikolowy czy nadtlenek benzoilu, mogą pomóc w złuszczaniu martwych komórek, seboregulacji, oczyszczaniu gruczołów łojowych oraz ograniczaniu liczby bakterii.

Czytaj dalej...