Podnoszenie Duszy w Domowym Zaciszu - Sposób na Wzmacnianie Ciała i Umysłu
Lifting rzęs – co to jest i na czym polega? Efekt, cena
Lifting to już nie tylko zabieg chirurgiczny. Dziś dokonamy go w salonach kosmetycznych, a „ulepszeniu” ulegną nasze rzęsy. Która z kobiet nie marzy bowiem o zmysłowym spojrzeniu bez potrzeby codziennego używania zalotki? Zobacz czym jest lifting rzęs i na czym polega.
- Na czym polega lifting rzęs?
- Lifting rzęs – dla kogo?
- Lifting rzęs krok po kroku
- Efekty liftingu rzęs
- Przeciwwskazania do liftingu rzęs
- Cena liftingu rzęs
- Jak pielęgnować rzęsy po liftingu?
- Czy lifting jest bezpieczny?
Naturalne sposoby na wydłużenie rzęs
Jak dbać o rzęsy zgodnie z naturą? Warto pamiętać, że naturalna pielęgnacja to nie tylko ta zewnętrzna – równie ważne jest to, co dostarczamy organizmowi od wewnątrz. Podstawą do utrzymania zdrowych i pięknych rzęs, a także: skóry, włosów i paznokci, jest odpowiednia dieta. Istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, zawartych w rybach morskich, oleju lnianym czy orzechach włoskim.
Nie bez znaczenia są tez witaminy: na urodę wpływają najlepiej wit. A i D ( największa zawartość w rybach, mleku, jajach, maśle, tranie) – przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry i uzupełnienia braków keratyny, budulca rzęs. Nie powinnyśmy zapominać także o witaminie E, zwanej witaminą młodości: jej źródła to m.in. słonecznik i olej słonecznikowy, oliwa z oliwek czy orzechy laskowe. Pamiętaj o spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców i ogranicz słodycze czy fast foody: po kilku miesiącach powinnaś zauważyć wzmocnienie rzęs i poprawę ogólnego wyglądu skóry, włosów i paznokci.
Wzrost rzęs wspiera też biotyna (witamina B7) – na rynku jest dużo naturalnych suplementów bądź leków uzupełniających jej niedobór. No właśnie: niedobór. Warto przed rozpoczęciem suplementacji zbadać poziom biotyny we krwi, aby upewnić się, że rzeczywiście jej nam brakuje. Jeśli nie, kuracja okaże się nieskuteczna.
Cena za lifting rzęs
Lifting rzęs to nieinwazyjny zabieg polegający na naturalnym podkręceniu i pogrubieniu rzęs. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym i trwa on około godziny. Podczas liftingu stylistka odseparowuje górne rzęsy od dolnych.. Na górną powiekę nakleja się silikonową formę, która służy do ustalenia kształtu oraz stopnia podkręcenia włosków. Następnie na rzęsy nakłada się specjalny preparat, który utrwala wybrany skręt.
Cena zabiegu zależy od wielu czynników, przede wszystkim, do kogo wybierzesz się na zabieg. Każda profesjonalna Stylistka, odbyła wiele szkoleń, dzięki, którym może wykonywać zabieg w bezpieczny sposób oraz posiada wiedzę na temat wykonywania danego zabiegu. Doświadczenie, które zdobyła podczas okresu swojej pracy, również wpływa na cenę zabiegu. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na różnice cenowe mogą być między innymi lokalizacja w jakiej znajduje się salon kosmetyczny.
Pamiętajmy, aby przed pójściem do salonu, sprawdzić kwalifikacje Stylistki, która będzie wykonywać zabieg. D dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu i po nim. Preparaty do liftingu rzęs są coraz tańsze i łatwiej dostępne. Przez co niedostatecznie doświadczone osoby, bez specjalistycznych kursów mogą proponować nam zabiegi w o wiele niższej cenie. Nie warto się na to nabierać! Pamiętajmy, że źle wykonany skręt włosków to najmniejsze powikłanie, a największe to problemy ze wzrokiem.
Jak naturalnie wydłużyć rzęsy?
Co zrobić, by zagwarantować sobie trwałe przedłużenie rzęs? Ważna jest systematyczna pielęgnacja. Niewiele kobiet wie, że dbanie o rzęsy zaczyna się już na etapie mycia twarzy: niektóre z nich zapominają o ich myciu, inne: myją je zbyt mocno, doprowadzając do powstawania mikrouszkodzeń.
Pierwszym etapem powinno być dokładne zmycie makijażu. Obecnie, coraz popularniejsze staje się zmywanie go olejami – delikatny masaż palcami jest dużo łagodniejszy dla skóry, niż przecieranie jej wacikiem, a im łagodniej obchodzimy się z rzęsami czy skórą, tym lepiej wyglądają. Warto więc zmywać makijaż olejem, delikatnie masując twarz, powieki i rzęsy. Po kilku minutach, należy zmyć produkt ciepłą wodą i przejść do właściwego mycia twarzy.
Dlaczego to takie ważne? Sam demakijaż nie wystarcza: bez względu na to, czy wykonujemy go przy pomocy płynu do demakijażu, czy naturalnych olejów. W ciągu dnia, na całej twarzy (również na rzęsach) osadza się sebum i zanieczyszczenia, które trzeba usunąć, dlatego po demakijażu sięgamy po delikatny żel czy piankę do twarzy i wykonujemy masaż jeszcze przez kilka chwil. Pamiętaj, aby nie pocierać rzęs, tylko delikatnie masować je pianą. Im delikatniej je traktujesz, tym ładniejsze będą!
Po zmyciu kosmetyku, odsącz wodę z rzęs w ręcznik – jeśli zaczniesz je pocierać, doprowadzisz do ich powolnego kruszenia. Jeśli chcesz zadbać o rzęsy jeszcze lepiej, zastąp ręcznik bawełnianą koszulką lub ręcznikiem papierowym, znacznie łagodniejszymi niż chropowaty ręcznik frotte.
Zobacz także:
