Skuteczne metody przyspieszające gojenie się ran po goleniu

Rany na twarzy po wyciskaniu – MAKIJAŻ, KTÓRY GOI?

  • Gruba warstwa ciężkiego podkładu nigdy nie pomoże w gojeniu się skóry! Szukaj podkładów oddychających, produktów witaminowych, z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Mimo różnych opinii (TEN wpis wzbudził mnóstwo kontrowersji w sieci), to przy skórze z ranami po wyciskaniu sprawdzą się produkty mineralne (podkłady, pudry, korektory). Nie dość, że umiejętnie stosowane zakryją to, co ma być zakryte, to jeszcze będą pielęgnować skórę.

Jak szybko zagoić ranę po pryszczu? Jeśli zależy Ci na kompletnej poprawie cery, zainwestuj w dobry krem typowo na pryszcze i rany na twarzy po wyciskaniu z wyciągami ziołowymi i regenerującymi olejami. Dlaczego? Antybiotykiem wiecznie nie będziesz smarować skóry (skóra się szybko uodparnia na antybiotyki, kremy z antybiotykami utleniają się po otwarciu, no i długo nie można ich stosować).

Krem na rany na twarzy po wyciskaniu powinien posiadać lekką konsystencję (wszak rana lubi dostęp do tlenu!), szybko się wchłaniać i DZIAŁAĆ! Dobry wybór to TEN KREM.

Ważna informacja: rana często lubi mieć po prostu święty spokój. Krem, mycie i dezynfekcję stosuj 1-2 razy dziennie MAX.
Częstsze smarowanie wcale nie przyspieszy gojenia. UMIAR jest na wagę złota!

Powyższy krem możesz nakładać spokojnie na całą skórę twarzy! Unikniesz w ten sposób nieestetycznej granicy między gojącym się miejscem a zdrową skórą. Przy okazji poprawisz koloryt skóry. No i kremik nadaje się pod makijaż :) bardzo szybko się wchłania – nie bieli, nie zostawia tłustej warstwy.

Krem możesz kupić w zestawie kosmetyków – ZESTAW GIGANT NA ROZSZERZONE PORY, WĄGRY I ZANIECZYSZCZENIA!

TU KUPISZ KREM NA RANY PO WYCISKANIU:

Jak radzić sobie z blizną po urazie mechanicznym rany?

Gdy uraz mechaniczny spowoduje przerastanie blizny i jej nieestetyczny wygląd, warto sięgnąć po specjalne narzędzia, które sprawią, że blizna będzie gładsza i jaśniejsza. Najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia blizny jest stosowanie plastrów silikonowych Sutricon, które doskonale zmniejszają widoczność blizny – zwłaszcza, jeśli stosujemy je regularnie przez kilka miesięcy.

Silikon to substancja, która regeneruje tkanki skóry znajdujące się w bliźnie – zarówno tej świeżej, jak i starej. Reguluje produkcje włókien kolagenowych i utrzymuje odpowiednie nawilżenie blizny, przez co zahamowany jest jej niekontrolowany rozrost. Plastry Sutricon można stosować na wygojone blizny, można je też łączyć ze stosowanie żeli z silikonem, które doskonale nadają się do mobilizowania blizny. Praca nad blizną, czyli jej delikatny masaż zapobiega zrostom i powstawaniu bliznowców i przykurczy, które często są skutkiem urazu blizny.

Pękanie i otarcia skóry w miejscach intymnych

Pęknięcie to linijny ubytek w naskórku i skórze właściwej, nierzadko dochodzący do głębszych warstw skóry, który może goić się z pozostawieniem blizny. Z kolei otarcie to rana, która powstaje na skutek kontaktu skóry z szorstką powierzchnią taką jak ściana, asfalt, chodnik lub w wyniku kontaktu z przedmiotem, który ociera skórę z warstwy rogowej naskórka w następstwie czego dochodzi do obnażenia górnych warstw skóry właściwej i zwykle niewielkiego krwawienia miąższowego lub wycieku płynu międzytkankowego. Taka rana może ulec zakażeniu i zropieniu, szczególnie w sytuacjach gdy w ranie zostaną ciała obce [1].

Strupy w nosie

Strupy w nosie powodują znaczny dyskomfort, zwłaszcza że często towarzyszy im ból, swędzenie i suchość śluzówki. Suchość błony śluzowej nosa to problem pojawiający się podczas upałów lub siarczystego mrozu. Ponadto może być efektem palenia papierosów, zaburzeń hormonalnych czy długotrwałego stosowania kropli do nosa. Powstające wówczas niewielkie ranki i gęsta wydzielina powodują powstawanie strupów, które blokują drożność nosa. Strup w nosie może być objawem zanikowego nieżytu nosa, polekowego nieżytu nosa, alergii, a także infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Warto wiedzieć, czym smarować strup w nosie, aby usunąć go i jednocześnie nie podrażnić delikatnej błony śluzowej. Doskonale sprawdza się w tej roli sok z aloesu, który ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i nawilżające. Strupy w nosie można też smarować olejkiem z drzewa herbacianego, który ma działanie dezynfekujące, przeciwwirusowe, bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. W przypadku często nawracających, bolących strupków w nosie należy udać się do laryngologa.

Czynniki opóźniające gojenie – możesz ich uniknąć!

Do czynników spowalniających gojenie się rany i tworzenie blizny należą przede wszystkim: zakażenia, w tym zakażenia bakteriami beztlenowymi, ropnie, wtórne urazy mechaniczne oraz wszelkie komplikacje w procesie tworzenia się blizn, a więc powstawanie zrostów, bliznowców i blizn przerośniętych. Aby ich uniknąć, wiele zależy od naszego postępowania.

Rola pacjenta jest tu bardzo istotna i odpowiedzialna: ma duży wpływ na przebieg leczenia rany.

Przede wszystkim musimy rygorystycznie przestrzegać zasad higieny, zarówno podczas zmiany opatrunku, jak i mycia okolic rany oraz dotykania świeżej blizny, np. w celu jej mobilizacji. Wszelkie niepokojące objawy – ból, wysięk, zaczerwienienie, opuchnięcie okolic rany – należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem.

Ważna jest też dieta, którą stosujemy. Rany goją się dłużej i gorzej, gdy ich posiadacz ma niedobory witamin i wapnia oraz innych składników odżywczych. Ogólny stan zdrowia pacjenta ma ogromny wpływ na proces gojenia się ran, warto więc zadbać w tym czasie o odpoczynek i wartościową dietę.

Kolejna kwestia to unikanie wtórnych urazów mechanicznych. Dochodzi do nich zwłaszcza w przypadku głębokich ran, np. pooperacyjnych, gdy pacjent nie przestrzega zaleceń lekarza i zbyt wcześnie podejmuje intensywny wysiłek fizyczny mogący prowadzić do uszkodzenia niezagojonych jeszcze głębszych struktur. Ładnie wyglądająca i zabliźniająca się powierzchnia głębokich ran ciętych bywa myląca – w głębi rany procesy gojenia się nie zostały jeszcze w pełni zakończone.

Wtórny uraz mechaniczny w przypadku głębokich ran stwarza zagrożenie krwotoku, ponownego rozerwania brzegów rany oraz uszkodzenia głębokich struktur podskórnych. Może to prowadzić do wtórnych zakażeń i zawsze utrudnia oraz przedłuża proces gojenia się. Zwiększa też ryzyko powikłań w procesie tworzenia się blizn.

W głębokich strukturach może dojść do zrostów, które będą powodować przykurcze i dolegliwości bólowe. Blizna może przerastać i przybrać nieestetyczny wygląd. Mogą też tworzyć się bliznowce, które mają tendencję do odrastania nawet po chirurgicznym ich usunięciu.

Prostowanie włosów bez prostownicy pozwala również na eksperymentowanie z różnymi metodami i produktami, co pozwala na znalezienie tych, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia i rodzaju włosów.

Czytaj dalej...

Jej formuła oparta jest na zawartości 10 siarki, kwasie glikolowym i niacynamidzie, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie w obrębie niedoskonałości, delikatnie jąwysusza, redukuje jej rozmiar i koi skórę.

Czytaj dalej...

Kondycja i wygląd rzęs zależy od wielu różnych czynników, które wpływają na to, jak rosną rzęsy suplementacja od środka, metoda demakijażu, rodzaj używanych kosmetyków i przeprowadzanych na rzęsach zabiegów.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...