Arganowy krem dla promiennej cery
Jak rozpoznać cerę naczynkową?
Skóra naczynkowa to skóra wrażliwa. Łatwo ją rozpoznać. Charakteryzuje się obecnością tak zwanych pajączków. Są to popękane naczynia krwionośne widoczne pod cienką warstwą skóry. Jest to cera bardzo reaktywna. Reaguje rumieniem, napięciem, gorącem, a nawet bolesnością na nagłe zmiany temperatur oraz inne czynniki zewnętrzne. Jej stan mogą pogorszyć gwałtowne emocje, a nawet to, co jesz. Nieodpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej może prowadzić do trądziku różowatego. To skóra wymagająca i o specjalnych potrzebach, dlatego wybierając krem do pielęgnacji cery naczynkowej, trzeba kierować się jego składem oraz działaniem – tak, aby maksymalizować skuteczność i bezpieczeństwo jego działania.
W House of Beauty Brands wiemy, jak ważne jest połączenie pielęgnacji cery naczyniowej z uwzględnieniem jej wrażliwości. To właśnie dlatego dostępne są u nas kremy do cery naczynkowej, które mają starannie dobrane składniki. Krem do cery naczynkowej to krem nawilżający o intensywnym działaniu. Dostarczenie odpowiedniego nawodnienia jest niezbędne do przeprowadzania naturalnych procesów związanych ze sprawnym funkcjonowaniem skóry. W jego składzie znajdują się także substancje, które koją, łagodzą i zmniejszają reaktywność skóry. Krem do cery naczynkowej wzmacnia skórę, działa łagodząco. Najlepszy krem ochronny i wzmacniający do skóry naczynkowej tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która ogranicza przeznaskórkową utratę wody. Dzięki temu skóra jest odpowiednio nawilżona przez cały czas. Co więcej, taka warstwa stanowi barierę chroniącą ją przed nadmiernym wpływem czynników zewnętrznych.
Płynne złoto Maroka, czyli olejek arganowy na włosy
Naturalny olej arganowy możesz stosować na kilka sposobów. Jednym z popularnych zabiegów jest olejowanie włosów. Warto, by zastosowały je głównie osoby zmagające się z problemem przesuszonych, wysokoporowatych włosów. Zabieg nie jest natomiast polecany przy włosach szybko się przetłuszczających. Oto kilka propozycji, jak używać tego olejku na włosy.
- Olejowanie na sucho polega na rozprowadzeniu podgrzanego olejku na całej długości włosów. Warto pozostawić go na dłuższy czas (od 30 do 120 minut).
- Olejowanie na mokro przeprowadza się w podobny sposób, z tą różnicą, że włosy należy zwilżyć lub zmoczyć.
- Kolejną możliwością jest zaaplikowanie kilku kropel olejku w końcówki włosów (należy wmasować olej, rozcierając go najpierw w dłoniach).
- Niewielką ilość olejku warto również dodać do szamponu lub odżywki.
Jeśli chcesz zafundować sobie kurację regenerującą włosy, doskonałym wyborem będzie maska Nutridome, w której składzie znajdziesz nie tylko olejek arganowy, lecz także olej z orzechów makadamii i nasion słonecznika. Bogactwo składników przekłada się na wielotorowe działanie. Kosmetyk nawilża, nabłyszcza i ujarzmia włosy, a także dodaje blasku i pozwala zwalczyć łupież.
Jak stosować olej arganowy?
Olej arganowy to związek naturalny. Jego skład i właściwości mogą jednak różnić się w zależności od danego preparatu. Czysty olej arganowy z Maroka możesz wcierać w skórę twarzy, ciała i głowy w niewielkiej ilości. Aplikowany na włosy może pozostawiać tłusty filtr, dlatego nie warto przesadzać z jego ilością. W zupełności wystarczą 3-4 krople, które nakłada się po wcześniejszym rozsmarowaniu w dłoniach.
Preparat ten należy aplikować na czystą i delikatnie osuszoną skórę. Możesz go wcierać również w paznokcie i skórę dłoni. Olej arganowy nadaje się także jako dodatek do kąpieli, masażu lub środek łagodzący oparzenia słoneczne.
Jako składnik kosmetyków olej arganowy występuje w określonym stężeniu. Zwykle jego właściwości wspierają inne substancje, które działają synergicznie lub wzajemnie się uzupełniają. Olejek ten bardzo dobrze wchłania się w skórę, odżywiając jej głębokie warstwy. Sprawdza się idealnie w przypadku skóry zmęczonej, potrzebującej odżywienia. Znajdziesz go m.in. w kosmetykach, takich jak:
- kremy do twarzy na dzień i na noc,
- skoncentrowane eliksiry,
- kremy do dłoni,
- balsamy do ust,
- żele do mycia,
- balsamy i olejki do ciała,
- balsamy antycellulitowe,
- szampony i odżywki do włosów.