Metody naturalne w leczeniu łuszczycy
Stres a łuszczyca
Nie można zapominać o wpływie stresu na łuszczycę. Stres może zaostrzać objawy tej choroby, dlatego techniki relaksacyjne, takie jak joga, medytacja czy głębokie oddychanie mogą być niezwykle pomocne. Regularne ćwiczenia fizyczne również korzystnie wpływają na redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Warto znaleźć chwilę dla siebie każdego dnia, aby zrelaksować umysł i ciało.
Łuszczyca to wyzwanie, ale dzięki naturalnym i domowym metodom można znacząco poprawić komfort życia. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie metody działają tak samo na każdego, więc warto eksperymentować i znaleźć te, które przynoszą najlepsze rezultaty. Jeśli objawy są bardzo nasilone, zawsze skonsultuj się z dermatologiem, aby dobrać odpowiednie leczenie. Natura oferuje wiele możliwości, ale kluczem jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu.
Łuszczyca na twarzy – domowe sposoby
Na łuszczycę twarzy możesz spróbować samodzielnie stworzyć preparat nawilżający na bazie aloesu lub skorzystać z gotowych produktów, które mają go w składzie. Po wydobyciu żelu aloesowego z wnętrza liścia rośliny, a następnie zblendowaniu go, tak przygotowaną mieszankę nałóż na twarz lub dodaj do ulubionego kremu nawilżającego. Sok z aloesu znajdziesz również w Biosiarczkowej Mgiełce do twarzy i ciała od producenta Dr Duda.
Niestety łuszczyca należy do grupy chorób, których nie można wyleczyć całkowicie, a jedynie wydłużyć czas remisji, zmniejszyć i złagodzić występujące objawy. W tym, poza dedykowanymi preparatami oraz przyjmowanymi lekami pomocne są domowe sposoby na łuszczycę, które łagodzą i zmniejszają częstotliwość pojawiania się zapalnych wykwitów. Mimo rekomendacji ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem, aby uniknąć podrażnień lub działań niepożądanych w wyniku reakcji organizmu na wybrany składnik.
Inaczej jest w przypadku kosmetyków na bazie wody siarczkowej Dr Dudy – to preparaty przebadane, w pełni bezpieczne dla zdrowia osób w każdym wieku, które przeznaczone są do stosowania w profilaktyce leczenia łuszczycy i pozostałych chorób zapalnych skóry.
Pielęgnacja skóry łuszczycowej jest możliwa dzięki uzdrowiskowym kosmetykom Dr Dudy. Sprawdź produkty, które są częścią autorskiego programu 4 kroków pielęgnacji cery z łuszczycą i stosuj je w zaciszu swojego domu.
Krok 1. Borowinowo-solankowy emulsjożel
Krok 2. Biosiarczkowy emulsjożel
Krok 3. Maska siarczkowa

Domowe sposoby na łuszczycę – 4 sprawdzone i naturalne metody
Łuszczyca skóry głowy jest często chorobą, jaka dotyka nie tylko dorosłych – pojawić się może bowiem nawet… u niemowlaka. Niestety, ale żadna z istniejących metod nie jest w stanie całkowicie jej wyleczyć. Ważne jest jednak, aby kurację przepisaną przez lekarza wzbogacić o niekonwencjonalne, domowe sposoby na łuszczycę. Leczenie domowe pomoże w walce z tą nieprzyjemną przypadłością i pozwoli na zmniejszenie objawów. Czym leczyć łuszczycę? Dowiesz się z poniższego artykułu!
Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z domowymi sposobami.
Łuszczyca dłoni
Łuszczyca krostkowa często pojawia się na dłoniach. To ciężka i problematyczna choroba – to właśnie dłońmi niemal nieustannie wykonujemy różnego rodzaju czynności w codziennym życiu. Osoba chora zmaga się ze swędzeniem i złuszczającą się skórą. Oprócz leków i preparatów przepisanych przez lekarza, ulgę przyniosą domowe sposoby.
Jak walczyć z łuszczycą? Najlepiej jest oczywiście zgłosić się do lekarza dermatologa, który zaleci odpowiednie do rodzaju i stopnia zaawansowania choroby leczenie. Zwykle przepisuje się sterydy, ale tych nie powinno się stosować przewlekle ze względu na różne skutki uboczne.
Dlatego warto znać domowe sposoby, które przyniosą ulgę. I chociaż łuszczycy nie da się całkowicie wyleczyć, to można złagodzić jej przykre objawy. Zobacz jak!
8 rzeczy, za które pokocha cię twoja trzustka
Lawenda
Łuszczycę można leczyć naturalnymi ziołami. Na miejsca zmienione chorobowo, czyli na łuszczące się plamki, pomaga lawenda i olejek lawendowy. Ma działanie przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Wpływa na szybszą regenerację naskórka i gojenie ran. Olejek należy wcierać w chorą skórę. Możesz go kupić w sklepie zielarskim albo zrobić własnoręcznie.
Łuszczyca – 10 produktów, które warto jeść, gdy na nią chorujesz
Olej na łuszczycę (z krwawnika)
Ulgę może przynieść też kąpiel z dodatkiem olejku z krwawnika. Działa odkażająco i przeciwgrzybicznie. Krwawnik ma też właściwości ściągające. Stosowany na skórę dotkniętą chorobą, złagodzi stan zapalny i przyspieszy gojenie ran i podrażnień. Ziele krwawnika likwiduje uczucie świądu, co w przypadku wielu chorujących na łuszczycę może przynieść bardzo odczuwalną ulgę.
