Zieba na YouTube - Przewodnik po łuszczycy i jej leczeniu

Jak zapobiegać łuszczycy?

Profilaktyka łuszczycy jest bardzo istotna nie tylko z perspektywy osób obciążonych ryzykiem tej choroby przez względy genetyczne, ale także wśród tych, którzy zostali już poprawnie zdiagnozowani i znajdują się w okresie remisji. To, jak wygląda nasz styl życia, ma ogromne znaczenie pod kątem zapobiegania nawrotom. Oczywiście bardzo istotne jest odstawienie używek – zarówno alkohol, jak i papierosy mogą zaostrzać objawy łuszczycy. W miarę możliwości należy również ograniczyć narażenie na stres, który też jest uważany za jeden z „wyzwalaczy” tej choroby.

By wspomóc regenerację skóry, nie bez znaczenia jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Powinna się ona opierać na kosmetykach łagodnych i odżywczych, które wzmocnią barierę ochronną naskórka i przyspieszą gojenie się zmian. Ważne jest, by unikać produktów zawierających alkohol lub silne detergenty, które mogą podrażnić delikatną skórę i spowodować, że zmiany ulegną zaognieniu.

W trakcie kąpieli można sięgnąć po Lipikar olejek myjący AP+. Jest on dedykowany skórze atopowej, ze skłonnością do egzemy, co oznacza, że jest niezwykle łagodny i jednocześnie skuteczny. Bardzo delikatnie oczyszcza skórę, a przy tym nawilża, zmniejsza podrażnienia i przywraca niezbędny komfort. W składzie znalazł się unikalny składnik Aqua Posae Filiformis, który pomaga utrzymać równowagę skóry. Oprócz tego formuła została wzbogacona o lipidy, masło shea i niacynamid.

Stosuj magnez

Magnez jest pierwiastkiem życia i właściwie to jego suplementację poleciłbym każdemu. Również zgodzę się, że magnez wchłania się najlepiej przez skórę. Poszukajcie sobie więcej informacji o oliwie magnezowej. Może być też metoda zaproponowana przez Jerzego Ziębę. Oczywiście można też suplementować się spożywając doustnie magnez, tylko będzie się on gorzej wchłaniał. A te wszystkie magnezy reklamowane za „dyszkę” to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Są to takie związki magnezu, które wchłaniają się poniżej 5%. Szybciej można znaleźć już dobry magnez w suplementach dla dzieci. Cena jest też odpowiednio wyższa.

Zgadza się. Obecnie ludzie najczęściej żyją na skraju odwodnienia. Praktycznie rzecz ujmując, gdy chce komuś się pić, to już w tym momencie organizm jest nieco odwodniony. Woda pełni ważną rolę w organizmie. Wprawdzie stanowi jakieś 60-70% masy człowieka.

Wyeliminuj stany zapalne przy pomocy EPA Forte, kwasu bosweliowego, bromeliny, kurkuminy

Zgodzę się, że stany zapalne są jedną z przyczyn powstawania łuszczycy. Dodam też, że wielu ludzi ma przewlekłe stany zapalne w organizmie, które nie są widoczne, ale wpływają niekorzystnie cały czas na organizm. Czego efektem może być łuszczyca.

Jeśli chodzi o EPA Forte to jest to produkt Jerzego Zięby. Chodzi tu o przeciwzapalne działanie kwasów omega-3 i omega-6. Zgodzę się z tym, że mają takie działanie. Przyjrzyjmy się jednak bliżej produktowi EPA Forte. Główny skład to kwasy EPA (kwas eikozapentaenowy) i GLA (kwas gamma linolenowy). Według mojej wiedzy te kwasy nie są niezbędne. Nie trzeba ich suplementować. Organizm sam je wytwarza w dawce jaką potrzebuje z kwasów pierwotnych ALA (kwas alfa linolenowy) i LA (kwas linolowy). I to właśnie ALA i LA muszą być dostarczane z pokarmem. Kwasy ALA i/lub LA znajdziemy w oleju lnianym, wiesiołkowym, słonecznikowym, krokoszowym, sezamowym, konopnym czy lnicznikowym.

Kwas boswelinowy, bromelia i kurkumina mają działanie przeciwzapalne. Kwas boswelinowy znajdziemy w żywicy kadzidłowca indyjskiego. Bromelina natomiast jest głównym składnikiem aktywnym ananasa. Z kolei kurkuminę otrzymujemy z kłącza ostryżu długiego. Znacie kurkumę? To właśnie ta przyprawa jest bogata w kurkuminę.

Kurkumina jest jednym z najlepiej przebadanych substancji i jej działanie jest nieocenione. Zgodzę się też ze słowami Jerzego Zięby, że kurkumina ma działanie przeciwnowotworowe (bardzo wiele badań to potwierdza). Mogę też potwierdzić, że sama kurkumina słabo się wchłania. Co mógłbym polecić to połączenie jej z piperyną, którą znajdziemy w pieprzu. Piperyna poprawia wchłanianie kurkuminy.

Zakwaś żołądek

To zalecenie też mogę uznać za wartościowe. Nie powinno zaszkodzić, a może pomóc. Jerzy Zięba nie mówi jak zakwasić, więc napiszę. Do zakwaszenia żołądka można pić ocet jabłkowy, sok z cytryny czy gorzkie i cierpkie zioła. Brzmi już bardziej znajomo? 😉 Wszystko to ma na celu poburzenie produkcji soków trawiennych. Informacje o tych sposobach znajdziecie bez problemu w Sieci.

Chciałbym też zatrzymać się w tym momencie na chwilę. W swoich teoriach z innych materiałów Jerzy Zięba twierdzi, że zakwaszenie żołądka jest ważne, bo żołądek trawi białka. A gdy zakwaszenie jest niewystarczające to białka nie są trawione, nie wchłaniają się i gniją w organizmie. Jest to oczywiście nieprawda, która jest powielana w wielu miejscach w Internecie. W praktyce w żołądku niewiele białek jest trawionych. Pepsyna w żołądku działa przy bardzo niskim pH. Jest przydatna do trawienia białek z mięsa (rozpulchnia włókna kolagenowe znajdujące się w mięsie). Ale główny proces trawienia białek zachodzi w dwunastnicy i reszcie jelita cienkiego. Ludzie po usunięciu żołądka też trawią białka i funkcjonują normalnie. Bo żołądek nie jest wcale najważniejszym narządem w procesie trawienia.

Niemniej jednak uważam, że warto zakwasić żołądek, żeby nasze trawienie było lepsze.

Celem uzyskania maksymalnych efektów warto oprócz szamponu zastosować odżywkę z tej samej linii o nazwie Elseve Full Resist Stop Łamliwości , która zawiera te same cenne składniki wzbogacone o dodatkowe właściwości pielęgnacyjne.

Czytaj dalej...

Postawiłam na olej z konopi, z pestek malin i jojoba ale tym najważniejszym był olejek z konopi z CBD używałam 5 Oczekiwanie na efekty zajęło sporo czasu ale dziś po roku stosowania moja tłusta cera z tysiącem niedoskonałości stała się cerą normalną bez żadnych.

Czytaj dalej...

Dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować stan swojego tatuażu i skonsultować się z tatuażystą lub w ostateczności lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak obrzęk, stan zapalny lub zakażenie.

Czytaj dalej...

Problem stygmatyzacji pacjentów z łuszczycą jest już tak poważny, że GIS Główny Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie wyjaśniające, że łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, a zdrowi ludzie nie zarażą się, podając chorym rękę czy korzystając z tym samych przedmiotów.

Czytaj dalej...