Miejsca na twarzy - jak skutecznie pozbyć się pryszczy?

Lód na pryszcze

Lód doskonale koi podrażnioną skórę. Kiedy tylko na twarzy pojawią się zaczerwienienia, opuchlizna albo pierwsze symptomy rodzącego się pryszcza, wystarczy przyłożyć do skóry kostkę lodu i pocierać nią delikatnie bolące obszary.

Czy lód pomaga na pryszcze

Lód przyspiesza krążenie krwi i zwęża pory, usuwa nadmiar sebum z twarzy i oczyszcza cerę. Możemy masować lodem swoją twarz codziennie, w ramach profilaktyki. Komu zaś używanie pojedynczej kostki wydaje się niewygodne, może użyć kruszonego lodu zawiniętego w czystą szmatkę i tak przygotowany kompres układać sobie na twarz.

Dodatkowe wskazówki przy użyciu loda

Warto przy tym pamiętać, że skóra generalnie nie lubi za wysokich temperatur. Kiedy myjemy twarz wodą, też dużo lepiej będzie traktować ją chłodnym płynem, powinno się także unikać gorących kąpieli. Wyjątkiem są tylko parówki, czyli poddawanie twarzy działaniu gorącej pary wodnej. Jak się do tego zabrać?

Do niedużej miski nalewamy wrzącą wodę i pochylamy nad parującym naczyniem swoją twarz. Dla zwiększenia efektu możemy przykryć głowę ręcznikiem, tak by cała wydobywająca się para dochodziła właśnie do twarzy. Parówka nie powinna trwać zbyt długo, maksymalnie kilka minut.

Po zabiegu obmywamy buzię letnią wodą, osuszamy i nakładamy grubą warstwę kremu nawilżającego. Dzięki parówce dogłębnie oczyszczają się pory, to także skuteczny sposób na pozbycie się kolonii bakterii.

Plastry na pryszcze – jak działają i czy pomagają? [4 TYPY]

Plastry na pryszcze to już nie taka nowinka kosmetyczna, jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy pojawiały się pierwsze plastry na pryszcze (naklejki na pryszcze). Niegdyś bardzo popularne często pojawiały się w kosmetyczkach nastolatków, dziś nadal są w ofercie marek kosmetycznych, szczególnie koreańskich, które wiodą prym w produkcji różnego rodzaju plasterków na wypryski.

Najczęściej sięgają po nie osoby z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową, które mają zwiększoną tendencję do wyprysków z racji nadmiernej produkcji sebum. Oczywiście niechciany gość w postaci czerwonego, bolącego pryszcza z białą kropką ropy na środku może pojawić się u każdego i prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz w życiu miał pryszczyka.

Z naszego artykułu dowiesz się, jak działają plastry na pryszcze i czy warto je stosować? Czy faktycznie pomagają wyleczyć zmiany skórne? Jakie plastry na pryszcze wybrać? Poznaj 4 rodzaje plasterków na wypryski, które sprawdzą się w awaryjnej pielęgnacji.

Spis treści:

Polecane produkty:

Czy plastry na pryszcze pomagają?

To nowoczesne i skuteczne wyroby kosmetyczne, które wspomagają leczenie zmian skórnych o różnej patogenezie. Przede wszystkim pomagają przyspieszyć gojenie się wyprysków, dzięki składnikom aktywnym, które wnikają przez naskórek i działają na zmianę podskórnie. Forma plasterków sama w sobie jest opatrunkiem, przykrywa zmianę, co sprawia, że ułatwia aktywację składników i pozwala im spokojnie działać bez dostępu do zanieczyszczeń z zewnątrz.

Plastry na pryszcze pomagają w szybkim czasie pozbyć się niedoskonałości, a na pewno zmniejszą wypryski, wyciszają stany zapalne i przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.

Wiele osób chwali je właśnie za szybkość w działaniu, co może okazać się ratunkiem przed ważnym spotkaniem następnego dnia. Naklejone na noc wyciągną ze zmiany bakterie, doleczą ją, wygładzą i lekko podsuszą. A gdy nadal nie czujemy się pewnie, aby wyjść do ludzi z naszym czerwonym pryszczem, będą działać również pod makijażem, którym dodatkowo zamaskujemy plasterek.

Usuwanie wągrów – jak to zrobić poprawnie?

Jak stosować plastry na pryszcze?

Naklejki na pryszcze, plasterki są bardzo proste w obsłudze, jednakże należy pamiętać o kilku istotnych zasadach aplikacji. Oto one:

  1. Przed naklejeniem plastra na zmianę należy starannie umyć dłonie mydłem i osuszyć je. Dzięki temu unikniemy przeniesienia bakterii bytujących na dłoniach na naszą twarz i nie nadkazimy zmiany skórnej.
  2. Przystępujemy do naklejania plasterka. Wyjmujemy je z opakowania, odklejamy jeden, przeważnie jest ich kilkanaście na blistrze, i przyklejamy na zmianę, lekko dociskając, aby klej dobrze chwycił.
  3. Pamiętajmy, aby podczas noszenia plasterków nie dotykać ich, nie odklejać i nie drapać, bo to może naruszyć ich jednolitą strukturę i doprowadzić do odpadnięcia przed czasem. Poza tym dotykanie twarzy w tym także plasterków rękoma to niechlubny nawyk, który niejednokrotnie przyczynia się do pogorszenia się stanu skóry.
  4. Pilnujmy również czasu, który przeznaczamy na noszenie plasterków. Trzymajmy się zaleceń producenta. Niektóre z tych produktów można trzymać całą noc, inne kilka lub kilkanaście godzin – wszystko zależy od użytych składników aktywnych.

Szybka pomoc-Pasta do zębów na pryszcze

​Jak długo trzymać pastę do zębów ?

Do najskuteczniejszych domowych metod na pryszcza zalicza się pastę do zębów. Ze względu na swój skład, działa ona na skórę wysuszająco. Stosuje się ją awaryjnie, gdy pryszcz już się pojawi i chcemy go szybko zlikwidować.

Na krostkę nakłada się po prostu niedużą ilość pasty i zostawia na kilka godzin. Pasta powinna wysuszyć pryszcza, tak że na drugi dzień nie będzie już po nim śladu. Pastę do zębów aplikuje się tylko miejscowo, przy rozległym trądziku ta metoda nie jest już polecana. I co ważne, do wysuszania krostek nadaje się tylko pasta biała, a nie kolorowe żele.

Jakie owoce i warzywa na pryszcze

W kuchni znajdziemy całkiem sporo produktów, dzięki którym walka z pryszczami zakończy się wreszcie sukcesem.

Nie bez znaczenia jest fakt, że depilacja przyczynia się także do lepszej higieny okolic narządów intymnych , ponieważ owłosienie, zwłaszcza u osób uprawiających aktywność fizyczną, może powodować podrażnienia, otarcia i stany zapalne.

Czytaj dalej...

Odradza się celowe opalanie cery z wypryskami, w związku z tym, że pod wpływem promieni ultrafioletowych dochodzi do nasilenia istniejących zaburzeń złuszczania naskórka, w efekcie czego następuje pogorszenie stanu skóry skłonnej do trądziku w okresie jesiennym.

Czytaj dalej...

Okres przedwakacyjny to moment, w którym wiele osób w sposób szczególny podchodzi do tematu pielęgnacji ciała, które w upalne dni trzeba będzie trochę odsłonić Jednym z zabiegów jest golenie miejsc intymnych, mające zapewnić komfort, np.

Czytaj dalej...

Bolesność zabiegu to drugi z minusów trzeba jasno powiedzieć, że usuwanie owłosienia za pomocą mechanicznego depilatora w ogóle jest nieprzyjemne, a w miejscach intymnych wrażliwszych niż reszta ciała bolesne jeszcze bardziej.

Czytaj dalej...