Wybór między mikrodermabrazją a oksybrazją - który zabieg jest dla Ciebie najlepszy?

Mikrodermabrazja - czym jest?

Mikrodermabrazja to popularny zabieg kosmetyczny, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy użyciu specjalnej głowicy z diamentowymi lub korundowymi końcówkami. Metoda ta jest stosowana głównie w celu złagodzenia oznak starzenia się skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek, wyrównania kolorytu skóry, redukcji blizn czy przebarwień, a także poprawy jej ogólnego wyglądu.

Podczas zabiegu mikrodermabrazji, na skórę nakłada się delikatny strumień kryształków tlenku glinu lub korundu, które są następnie odsysane z powierzchni skóry przez specjalną końcówkę. W ten sposób usuwane są martwe komórki naskórka, a skóra staje się bardziej gładka i jędrna. Mikrodermabrazja pobudza również produkcję kolagenu, co wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry.

Zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, a efekty są widoczne już po pierwszej sesji. Jednak aby uzyskać trwałe efekty, zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów w odstępach co najmniej tygodniowych. Mikrodermabrazja może być stosowana zarówno na twarz, jak i na inne części ciała, takie jak szyja, dekolt czy dłonie.

Cena zabiegu oxybrazji

Cena zabiegu oxybrazji różni się w zależności od sprzętu, a także miejscowości i gabinetu, w którym będziemy wykonywać zabieg, ale zazwyczaj jest to około 150-200 zł.

Na naszym forum również pojawił się wątek o oxybrazji, na którym Wizażanki dzieliły się swoimi doświadczeniami po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji tlenowej. Przeglądając wątek nie trudno zauważyć, jak dużo pochlebnych opinii dotyczących zabiegu się tam znajduje. Oto niektóre z nich:

Miałam problemy z przebarwieniami po trądziku i różne ślady moich własnych, osobistych działań z przeszłości na zaskórnikach, więc dermatolog polecił mi dermabrazję. Nie chciałam jednak być wyłączona na kilka dni z życia z powodu czerwonej twarzy, więc kosmetyczka zaproponowała mi zabieg oxybrazji i to jest cud świata. Mam buźkę bez śladu przebarwień. (. ). Mam jednolitą, gładką buzię, na której nie ma śladu po żadnych trądzikach itp., naprawdę polecam go wszystkim bez wahania!

- zachwalała w wątku tancerka21

Oxybrazja i mikrodermabrazja – czym się różnią?

Oxybrazja niekiedy bywa mylona z mikrodermabrazją. Chociaż są to zabiegi, które można ze sobą łączyć (i które dają równie zadowalające efekty), znacząco się one od siebie różnią.

Oxybrazja, jak wspomnieliśmy, polega na peelingu wodno-tlenowym, przy którym stosuje się sól fizjologiczną oraz moc ciśnienia. Zabieg powoduje przede wszystkim wygładzenie i odświeżenie skóry, jest nieinwazyjny i bardzo delikatny. Poleca się go osobom, które mają cerę:

  • naczynkową,
  • trądzikową,
  • ze skłonnością do alergii.

Mikrodermabrazja polega natomiast na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Zazwyczaj do tego celu wykorzystuje się mikrokryształy diamentu. Mimo że mikrodermabrazja także należy do dość łagodnych procedur, nie jest ona polecana osobom o skórze wrażliwej, naczyniowej, czy alergicznej. Zabieg może być dla nich zbyt intensywny i powodować podrażnienia, których nie doświadczą po oxybrazji.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...