Diamentowa mikrodermabrazja na Ceneo - Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Mikrodermabrazja – co to?

Mikrodermabrazja to procedura kosmetyczna, która ma na celu złuszczanie i odnowę skóry poprzez mechaniczne ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka. Jest to popularna metoda stosowana w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych w celu poprawy kondycji skóry.

Proces mikrodermabrazji wykorzystuje specjalne urządzenie zwaną mikrodermabrazją lub dermabrazją diamentową albo korundową, które delikatnie ściera skórę za pomocą mikroskopijnych diamentowych lub kryształków korundu. Urządzenie jest przesuwane po skórze, usuwając martwe komórki naskórka i stymulując produkcję kolagenu, co może przyczynić się do poprawy tekstury skóry, redukcji drobnych linii i zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz zmniejszenia blizn i porów.

Mikrodermabrazja jest zazwyczaj bezbolesna i nieinwazyjna, ale może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie lub delikatne uczucie mrowienia. Często potrzeba kilku sesji mikrodermabrazji, aby uzyskać najlepsze rezultaty, a efekty mogą być widoczne od razu po zabiegu.

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu mikrodermabrazji zaleca się konsultację z profesjonalistą, takim jak kosmetolog lub dermatolog, który oceni stan skóry i zaleci odpowiednie metody pielęgnacji. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń dotyczących ochrony skóry po zabiegu, takich jak unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Mikrodermabrazja w warunkach domowych może być zabiegiem niosącym ze sobą ryzyko powikłań. Warto przemyśleć, czy chcemy zdecydować się na wykonanie tego rodzaju zabiegu w domowym zaciszu. Jeżeli podejmiemy decyzję, że jednak jest to zabieg, który chcemy wykonać samodzielnie, warto wybrać odpowiednie urządzenie.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Czy mikrodermabrazję diamentową można wykonywać w ciąży?

Mikrodermabrazja może być wykonywana w ciąży, o ile lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. W tym przypadku jednak zaleca się, aby nie stosować dodatków do takiego peelingu, zwłaszcza kwasów, gdyż niektóre składniki mogą przechodzić przez łożysko do dziecka.

Niestety jeśli zabieg będzie przeprowadzony nieprawidłowo lub nie będzie dostosowany indywidualnie do cery, mogą wystąpić skutki uboczne. To np.:

  • poparzenia,
  • zdarcie naskórka,
  • blizny.

Skutki uboczne mogą też wynikać z przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji – wówczas mogą być bardzo poważne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest np.:

  • infekcja wirusowa, grzybicza lub bakteryjna,
  • stany zapalne skóry,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • trądzik różowaty, krostkowy, ropowiczy lub aktywny trądzik pospolity,
  • widoczne naczynka,
  • choroby układu krwionośnego,
  • wrażliwa i cienka skóra,
  • choroby onkologiczne,
  • znamiona na skórze,
  • naczyniaki jamiste,
  • skłonność do bliznowców,
  • uszkodzenia ciągłości skóry (przeczosy, nadżerki),
  • łuszczyca,
  • stosowana terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem,
  • przyjmowanie doustnie retinoidów, sterydów lub leków psychotropowych (mają one właściwości fotouczulające i mogą doprowadzić do powstawania przebarwień w wyniku zabiegu mikrodermabrazji – zwłaszcza mikrodermabrazji z kwasami),
  • zabiegu chirurgiczne w obrębie docelowego miejsca na ciele (do 2 miesięcy).

Jak często wykonuje się mikrodermabrazję diamentową?

Jeśli występują wyraźne problemy z cerą, zabieg zaleca się powtarzać co ok. 2 tygodnie, przy czym liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie na pierwszej wizycie lub ewentualnie modyfikowana po poszczególnych zabiegach na podstawie poczynionych efektów. Po zakończeniu serii zabiegów, warto zdecydować się na kolejną wizytę za 3-4 miesiące, aby podtrzymać efekty. Jeśli natomiast nie mamy większych problemów ze skórą, a zależy nam tylko na lekkiej poprawie kondycji cery, warto wybrać się na zabieg mikrodermabrazji raz na 2-3 miesiące.

Polecane urządzenia do mikrodembrazji

Poniżej przedstawiamy urządzenia do mikrodermabrazji w warunkach domowych, na które warto zwrócić uwagę.

1. Beautifly Mikrodermabrazja B- Derma

Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej oraz wymienne głowice z mikrocząsteczkami diamentowymi. W zestawie znajdziemy 6 wymiennych głowic (3 głowice diamentowe oraz 3 wymienne końcówki – duża okrągła, mała okrągła, owalna). Urządzenie posiada zasilanie akumulatorowe. Ta mikrodermabrazja jest odpowiednia do każdego rodzaju skóry.

2. Beautifly Mikrodermabrazja diamentowa B-Derma PRO

Bardziej zaawansowane urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej. Jest wyposażone w antybakteryjne niebieskie światło fotonowe. Głowice są zaopatrzone w mikrocząsteczki diamentowe. Urządzenie posiada 4 tryby mocy ssącej. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD. Mikrodermabrazja jest wyposażona w timer. Istnieje możliwość ładowania indukcyjnego. W zestawie znajdują się 7 głowic, 6 filtrów gąbkowych, kabel ładujący i podstawa do ładowania indukcyjnego.

3. Beauty System Mikrodermabrazja Diamentowa BN-116

Urządzenie przenośne o wadze 2 kilogramów. Wymiary to 32 cm x 24 cm x 12 cm. Wyposażone w lusterko, które zdecydowanie ułatwia samodzielne wykonanie zabiegu. W zestawie znajdują się 3 końcówki diamentowe oraz trzy końcówki do masażu próżniowego vacum. Posiada zasilanie 220 V. Gwarancja to 12 miesięcy.

4. Mikrodermabrazja diamentowa z wyświetlaczem LCD

Urządzenie posiada 4 wymienne głowice: głowica z mikrokryształkami do mikrodermabrazji, z dużym otworem, z małym otworem i z małym otworem eliptycznym. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo wysoka. Urządzenie posiada czterostopniową regulację mocy zassania. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz LCD oraz informacja o poziomie naładowania urządzenia. Warto dodać, że urządzenie wytwarza mgiełkę, która doskonale nawilża i odżywia skórę. Ta mikrodermabrazja występuje w dwóch wariantach kolorystycznych.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych na pewno powinny znaleźć się aparaty do mikrodermabrazji i niezbędny sprzęt do mikrodermabrazji diamentowej , kt ó re pozwolą na wykonanie określonych zabieg ó w kosmetycznych.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...