Diamentowa mikrodermabrazja na Ceneo - Wszystko, co powinieneś wiedzieć
Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?
Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.
Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).
Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.
Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.
Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa, to zabieg, który polega na ścieraniu naskórka za pomocą głowicy, która na jest wyłożona kryształkami diamentów o różnej gradacji, czyli grubościach kamieni.
Jak twierdzi Emilia Wieczorkowska, kosmetolog z OT.CO Clinic, należy on do nieinwazyjnych rodzajów peelingów mechanicznych, jednak mimo wszystko warto obchodzić się z nim ostrożnie: “Stopień złuszczenia powinno dobierać się adekwatnie do cery i unikać agresywnych substancji aktywnych, aby nie doprowadzić do jej podrażnienia”.
Jak często należy poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji? W zależności od indywidualnych potrzeb i wieku pacjenta, mikrodermabrazja może być wykonywana rutynowo, przy czym większość pacjentów korzysta z comiesięcznych sesji. Faza wstępna składająca się z trzech zabiegów w odstępach tygodniowych może zoptymalizować wyniki w zależności od tolerancji skóry i pożądanych efektów kosmetycznych.