Kiedy można wykonywać mikrodermabrazję?

Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling

Mikrodermabrazja, zwana także mikropeelingiem, to zabieg kosmetyczny cieszący się dużą popularnością przede wszystkim wśród kobiet. Jest to metoda oczyszczania twarzy, która polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka poprzez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja powoduje regenerację i widoczne odmłodzenie skóry. Zabieg niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, ponieważ mikrodermabrazja m.in. redukuje rozszerzone pory, zmniejsza łojotok, a także zwalcza zaskórniki. Wpływa także korzystnie na koloryt skóry. Zabieg uelastycznia skórę i stymuluje krążenie skórne, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Mikrodermabrazja zazwyczaj wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej bądź wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Pamiętaj, że na portalu LekarzeBezKolejki.pl z łatwością i bez wychodzenia z domu możesz zapisać się na wizytę u dowolnego specjalisty.


Mezoterapia igłowa - co to jest?

Wykonana po raz pierwszy przez francuskiego lekarza początkiem lat 50., mezoterapia igłowa początkowo nie była zaliczana do zabiegów stricte kosmetycznych - leczyła wtedy migrenę i żylaki. Już w latach 70. i 80. zabieg ten zaczęto wykorzystywać do leczenia łuszczycy i łysienia. Obecnie mezoterapii igłowej dokonują przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści w gabinetach dermatologii estetycznych.

Zabieg wykonywany przy użyciu igły ma na celu wprowadzenie do skóry składników odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne. Substancje te odmładzają cerę i czynią ją bardziej sprężystą, jednocześnie nadając jej świeżości. Mezoterapię igłową stosuje się zarówno na twarz i skórę wokół oczu, jak i na szyję, dłonie, skórę głowy i pozostałe części ciała.

Czy można opalać się przed zabiegiem mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny, nawet dla osób, które mają wrażliwą cerę lub skłonność do alergii, jednak nie można zapomnieć o pewnych przeciwwskazaniach do zabiegu. Lato sprzyja okazjom do opalania, a to właśnie nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest jedną z przeszkód wykonania do zabiegu. Dlatego niezalecane jest przeprowadzanie mikrodermabrazji o każdej porze roku.

Specjaliści medycyny estetycznej odradzają opalanie przed zabiegiem. Skóra przed wykonaniem mechanicznego peelingu nie może być uszkodzona. Wykluczone są jakiekolwiek ranki powstałe w wyniku innych zabiegów, opryszka, a także podrażnienia słońce. Nie od dziś wiadomo, że opalenizna nie jest zdrowa. Reakcją obronną skóry jest zaczerwienienie, a zbyt długa ekspozycja na słońcu kończy się poparzeniem. Dlatego po opalaniu, gdy skóra staje się wrażliwa, nie można jej dodatkowo podrażniać i ścierać ochronnej warstwy naskórka.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...