Kiedy można wykonywać mikrodermabrazję?
Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?
Efekty są widoczne gołym okiem zaledwie po kilku zabiegach. Już po pierwszej wizycie cera staje się jędrniejsza, nawilżona i bardziej błyszcząca - wszystko to za sprawą kolagenu i elastyny, których działanie pobudza mezoterapia igłowa. Mezoterapia uzupełnia także niedobory witamin i minerałów, wspomaga procesy krążenia i zmniejsza efekty starzenia.
Częstotliwość wykonywania kuracji metodą igłową ustalana jest z lekarzem już we wstępnych fazach konsultacji. Standardowo rozpoczyna się ona 4 zabiegami, wykonywanymi co tydzień lub co dwa tygodnie. By utrwalić osiągnięte efekty, warto powtarzać zabieg 2 razy w miesiącu. Ostatnim, choć nieobowiązkowym krokiem, jest odbycie zabiegu przypominającego - wykonuje się go raz na pół roku.
Cena mezoterapii waha się w zależności od miejsca wykonywania zabiegu oraz od rodzaju i ilości zużytego do niej preparatu, najczęściej wynosi jednak 400 złotych za zabieg.
Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?
Na pięć dni przed zabiegiem należy dopilnować, aby nie doszło do podrażnienia skóry w miejscu, które chcemy poddać mikrodermabrazji − powinno się odstawić wszelkiego rodzaju peelingi, kremy do depilacji, a także nie używać szorstkich gąbek czy szczotek do oczyszczania twarzy. W okresie poprzedzającym zabieg nie wolno także wykonywać depilacji woskiem. W dzień zabiegu należy zrezygnować z nakładania makijażu.
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.
Polecane artykuły
Białe plamy na paznokciach — co mogą oznaczać?
Zapalenie mieszków włosowych — jak się objawia i jak leczyć tę przypadłość?
Trądzik — problem nastolatków i dorosłych. Jak skutecznie leczyć trądzik pospolity?
Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling
Mikrodermabrazja, zwana także mikropeelingiem, to zabieg kosmetyczny cieszący się dużą popularnością przede wszystkim wśród kobiet. Jest to metoda oczyszczania twarzy, która polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka poprzez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja powoduje regenerację i widoczne odmłodzenie skóry. Zabieg niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, ponieważ mikrodermabrazja m.in. redukuje rozszerzone pory, zmniejsza łojotok, a także zwalcza zaskórniki. Wpływa także korzystnie na koloryt skóry. Zabieg uelastycznia skórę i stymuluje krążenie skórne, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Mikrodermabrazja zazwyczaj wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej bądź wykwalifikowaną kosmetyczkę.
Pamiętaj, że na portalu LekarzeBezKolejki.pl z łatwością i bez wychodzenia z domu możesz zapisać się na wizytę u dowolnego specjalisty.
Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.
Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.