Kiedy można wykonywać mikrodermabrazję?

Wskazania do mikrodermabrazji

Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest w celu:

  • spłycenia drobnych zmarszczek
  • zredukowania rozszerzonych porów, zaskórników oraz blizn potrądzikowych
  • złagodzenia przebarwień
  • redukcji łojotoku
  • przywrócenia blasku i kolorytu poszarzałej skórze
  • przygotowania skóry do dogłębnego wchłaniania preparatów odżywczych
  • redukcji rozstępów lub cellulitu

Zabieg ten znajduje zatem zastosowanie w kuracji anti – aging, a także w celu redukcji niektórych zmian skórnych. Poza możliwością pozbycia się defektów urodowych, mikrodermabrazja idealnie sprawdza się jako procedura poprzedzająca aplikację kosmetyków odżywczych i ułatwiająca ich lepsze wchłanianie i dogłębne działanie.

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Czy można korzystać z solarium?

Latem mamy szansę na naturalną opaleniznę, więc zimą wiele kobiet szuka innego rozwiązania i korzysta z solarium. Mikrodermabrazja nie jest wskazana po opalaniu, więc również wizyta w solarium przed i po nie jest najlepszym pomysłem. Sztuczna opalenizna także szkodzi skórze. Warto pamiętać, że nadmierne opalanie sprzyja powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry.

Wiadomo już, że mikrodermabrazja latem to nie najlepszy pomysł, ale czy są jeszcze inne momenty, gdy wykonanie zabiegu jest niewskazane? Lekarze przestrzegają, by odpuścić sobie zabieg dzień przed ważnym wydarzeniem. Skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona i podrażniona, a u niektórych osób nawet dłużej. Regenerację skóry może przyspieszyć odpowiednia pielęgnacja. Dowiedz się, jak zadbać o skórę po zabiegu. Jeśli chcesz wyglądać świetnie w ważnym dla ciebie dniu, musisz umówić się do salonu odpowiednio wcześniej.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.

Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.

Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.

Mezoterapia igłowa - jak wygląda zabieg?


Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest za pomocą - jak sama nazwa wskazuje - niewielkiej igły. To właśnie dzięki niej specjalista robiący zabieg dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm, w zależności od salonu i preferencji, uzgodnionych w trakcie konsultacji.

W pierwszej kolejności lekarz bądź kosmetolog dobiera preparat odpowiedni dla skóry pacjenta, czyniąc to oczywiście po uprzednim wywiadzie, przeprowadzonym w związku z potrzebami osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszy krok to również wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań co do wykonania kuracji. W przypadku niewielkiej odporności pacjenta na ból, możliwe jest nałożenie kremu znieczulającego na ok. 30 minut przed zabiegiem. Do najpopularniejszego kremu przeciwbólowego należy krem Emla.

Wybrany już preparat wsączany jest w skórę za pomocą mikronakłuć, a widoczne po nich ślady przypominają niewielką kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Po dokonanym zabiegu zdarza się pojawianie się zaczerwień lub krwiaków, jednak ustępują one w przeciągu 6, maksymalnie 72 godzin.

Podczas mezoterapii igłowej, właściwym procesem (oczywiście także jak najbardziej naturalnym) jest niewielkie krwawienie - krew można wmasować w miejsce zabiegowe, ponieważ jej osocze jest bogate w substancje odżywcze i w białka.

W przypadku zabiegu dokonywanego za pomocą igły klasycznej lub strzykawki, konieczne jest posiadanie sporej wprawy w przeprowadzaniu kuracji. Sama igła powinna być sterylna i użyta jednorazowo, miejsce zabiegowe musi być natomiast odpowiednio osuszone i zdezynfekowane. Mezoterapia igłowa polecana jest przede wszystkim w razie wypełniania głębokich ubytków, takich jak zmarszczki i rozstępy, jednak oczywiście nie tylko.

Przez minimum 48 godzin po dokonaniu zabiegu należy unikać promieni słonecznych i ich silnego, bezpośredniego działania. Obowiązkowa jest także rezygnacja z basenu oraz sauny.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...