Mikrodermabrazja - Od Ilu Lat Jest Bezpieczna?
Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?
Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.
– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.
Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.
Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.
– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.
Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.
Wskazania do mikrodermabrazji
Wykonanie mikrodermabrazji zalecane jest w celu:
- spłycenia drobnych zmarszczek
- zredukowania rozszerzonych porów, zaskórników oraz blizn potrądzikowych
- złagodzenia przebarwień
- redukcji łojotoku
- przywrócenia blasku i kolorytu poszarzałej skórze
- przygotowania skóry do dogłębnego wchłaniania preparatów odżywczych
- redukcji rozstępów lub cellulitu
Zabieg ten znajduje zatem zastosowanie w kuracji anti – aging, a także w celu redukcji niektórych zmian skórnych. Poza możliwością pozbycia się defektów urodowych, mikrodermabrazja idealnie sprawdza się jako procedura poprzedzająca aplikację kosmetyków odżywczych i ułatwiająca ich lepsze wchłanianie i dogłębne działanie.
Mikrodermabrazja – na czym polega, jakie są efekty i przeciwwskazania?
Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Zabieg pozwala uzyskać efekt wygładzenia skóry, spłycenia blizn i rozjaśnienia przebarwień, redukcji zaskórników i rozszerzonych porów. Można go wykonać w salonie kosmetycznym, a dzięki dostępności odpowiednich urządzeń możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji domowej.
- Mikrodermabrazja – co to za zabieg?
- Rodzaje mikrodermabrazji
- Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja – na czym polega?
- Zalecenia przed i po zabiegu
- Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
- Mikrodermabrazja domowa