Na jak długo wystarcza depilacja laserowa - Trwałość i Piękno Bez Zbędnych Zmartwień
Depilacja laserowa. Ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać wymarzony efekt?
Jeśli marzysz o komforcie płynącym z wydepilowanego, gładkiego ciała, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Na początku zaznaczymy, że rzeczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby włoski zniknęły na zawsze – wynika to ze specyfiki ciała i naturalnego procesu wzrostu włosa. Przyjrzyjmy mu się z bliska, żebyś mogła dobrze zrozumieć, skąd wynikają zasady depilacji laserowej i jak często ją wykonywać.
Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z ciała, musisz poddać się serii regularnych zabiegów. Niezmiernie ważna jest tutaj konsekwencja – zbyt rzadkie (lecz także zbyt częste!) zabiegi nie wpływają pozytywnie na skuteczność depilacji. Najistotniejsze jest dopasowanie się do tempa wzrostu włosa. Jak zapewne wiesz, w momencie, kiedy część Twoich włosów jest już na powierzchni, inne dopiero rosną pod skórą, a jeszcze inne – czekają na swój moment. Ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na te włosy, które są już na zewnątrz, musisz powtórzyć zabieg kilka razy. Możemy wyróżnić 3 różne fazy wzrostu, z czego wynika minimalna liczba zabiegów, które należy wykonać (3), jednak średnia liczba sesji depilacji to 4-6. Ostatnie pozwalają pozbyć się pojedynczych lub bardziej odpornych na działanie lasera włosów.
Depilacja laserowa – na ile wystarcza?
W ostatnim czasie depilacja laserowa stała się niezwykle popularna. Wiele kobiet zaufało zabiegowi, ponieważ daje niezwykłe efekty. Obecnie stanowi najskuteczniejszą metodę trwałego usunięcia owłosienia niemal z każdej części ciała. Ponadto efekt cechuje się wyjątkową trwałością. W poniższym artykule omówiono, ile trwa zabieg, na ile wystarcza, jak często należy go wykonywać oraz czy konieczne są zabiegi przypominające.
Ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej i na jak długo utrzymuje się efekt?
Depilacja nóg, pach i okolic bikini to współcześnie jeden ze standardów pielęgnacji. Dlatego też, każdego dnia wiele kobiet poddaje się zabiegom usuwania niechcianego owłosienia. Niestety, domowe metody depilacji przy użyciu maszynki jednorazowej, specjalnych kremów, czy też plastrów z woskiem, są nie zwykle czasochłonne, a przy tym zapewniają jedynie krótkotrwałe efekty. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technice depilacji laserowej możliwe staje się bezbolesne, a przede wszystkim efektywne usunięcie nadmiernego owłosienia z wybranych części ciała. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? I jaką ilość sesji należy wykonać w celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące depilacji laserowej znajdziesz w dalszej części tekstu.
- Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?
- Na czym polega depilacja laserowa?
- Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?
- Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
- Depilacja laserowa – cennik,
- Podsumowanie.
Dlaczego ponownie rosną włosy po depilacji laserowej?
Włoski, które pojawiają się na ciele po przeprowadzonej terapii laserowej, to nie te już usunięte, ale nowe. To zupełnie normalne. Nasz organizm ma bowiem naturalną zdolność do regeneracji. Dlatego kosmetolodzy zalecają wykonywanie tak zwanego zabiegu przypominającego. To po prostu jedna, krótka wizyta w gabinecie kosmetycznym, którą wystarczy przeprowadzić raz do roku. Wówczas zyskuje się niemal stuprocentową pewność, że gładka skóra pozostanie z nami na stałe.
Jeżeli organizm jest zdrowy, to usunięte włoski po prawidłowo przeprowadzonej laseroterapii, nie mają prawa odrosnąć. Jeżeli jednak po kilku czy kilkunastu wizytach w gabinecie kosmetycznym pojawiają się znowu włoski tak samo grube i ciemne jak poprzednio, to być może problem tkwi hormonach, np. pacjentka cierpi na zespół policystycznych jajników (PCOS). Jeżeli wcześniej nie zdiagnozowała tej dolegliwości, to jak najszybciej powinna to zrobić, nie tylko ze względu na uciążliwe owłosienie, które będzie powracać, ale przede wszystkim na swoje zdrowie. Problemy hormonalne to często jedno z przeciwwskazań do depilacji laserowej. Przed rozpoczęciem laseroterapii trzeba je uregulować.
Niestety praca nad hormonami nie jest wcale taka prosta, jak może się wydawać. Często nasze pacjentki opowiadają swoje historie związane z leczeniem. Wiele z nich usłyszało od endokrynologa, że “taka jest ich uroda”. Jeśli domyślasz się, że możesz mieć problemy hormonalne, to kluczowe jest dotarcie do odpowiedniego lekarza, który będzie miał wystarczającą wiedzę na ten temat, a jeżeli nie to skieruje Cię do właściwego specjalisty.