Na jak długo wystarcza depilacja laserowa - Trwałość i Piękno Bez Zbędnych Zmartwień
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:
- Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera,
- Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała,
- Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców,
- Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie,
- Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych.
Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.
Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora .
Na czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Wszystko to za sprawą specjalistycznej wiedzy dotyczącej budowy włosa oraz charakterystyki jego wzrostu. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu odpowiednio dostosowanej do potrzeb klienta długości fali wiązki światła laserowego, które jest absorbowane bezpośrednio przez włos, a nie przez skórę. Dzięki zastosowaniu niniejszej technologii, możliwe staje się doprowadzenie do termicznej destrukcji mieszka włosowego, a tym samym zapobiegnięcie ponownego wzrostu włosa.
Depilacja jest praktycznie bezbolesna. Wszystko to za sprawą wbudowanego systemu chłodzenia, który skutecznie minimalizuje odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, wśród nich wyróżniamy:
- Okres ciąży,
- Stosowanie niektórych leków, w tym: leków przeciwzakrzepowych, pochodnych witaminy A, ziół oraz kosmetyków światłouczulających,
- Aktywne infekcje skórne, jak również bielactwo, łuszczycę, bliznowce, nowotwory skóry,
- Inne zaburzenia stanu zdrowia, takie jak: padaczka, niedawno przebyte zabiegi operacyjne, wszczepiony rozrusznik serca.
Ile razy trzeba powtarzać zabieg depilacji laserowej i na jak długo utrzymuje się efekt?
Depilacja nóg, pach i okolic bikini to współcześnie jeden ze standardów pielęgnacji. Dlatego też, każdego dnia wiele kobiet poddaje się zabiegom usuwania niechcianego owłosienia. Niestety, domowe metody depilacji przy użyciu maszynki jednorazowej, specjalnych kremów, czy też plastrów z woskiem, są nie zwykle czasochłonne, a przy tym zapewniają jedynie krótkotrwałe efekty. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technice depilacji laserowej możliwe staje się bezbolesne, a przede wszystkim efektywne usunięcie nadmiernego owłosienia z wybranych części ciała. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? I jaką ilość sesji należy wykonać w celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące depilacji laserowej znajdziesz w dalszej części tekstu.
- Depilacja, a może Epilacja – czym różnią się niniejsze metody usuwania owłosienia?
- Na czym polega depilacja laserowa?
- Jaka ilość zabiegów jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanych efektów?
- Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
- Depilacja laserowa – cennik,
- Podsumowanie.
Pierwszy zabieg depilacji laserem
Depilacja laserem składa się z kilku zabiegów, które należą do pojedynczej serii. Po odbyciu wszystkich wizyt zauważalna jest zmiana (i redukcja około 90% owłosienia) związana z owłosieniem ciała. Poprawnie wykonany zabieg powinien zapewnić trwały i skuteczny efekt, który utrzyma się nawet przez kilka lat.
Po pierwszej wizycie laser jest w stanie usunąć maksymalnie 30% owłosienia. W trakcie zabiegu dochodzi do wychwycenia melaniny – barwnika znajdującego się we włosie, przez światło lasera i uszkodzenia brodawki włosa. Na skutek tego włos, który „obumiera” pozostają w ciele powoli wypadając. Efekt zabiegu można zauważyć już w ciągu kilku tygodni. Po tym okresie skóra będzie znacznie gładsza. Niemniej jednak podczas kolejnych tygodni włoski zaczną odrastać. Dzieje się tak ze względu na 3 etapowy cykl wzrostu mieszków włosowych.

Depilacja laserowa – co ile tygodni należy powtarzać zabieg? I co z efektami?
Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej? Jak duże przerwy należy zachować?
Odstępy między zabiegami powinny wynosić ok. 4-7 tygodni, w zależności od tempa wzrostu Twoich włosów. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej włosów, aż w końcu osiągniesz wymarzony efekt! Wyniki depilacji laserowej to nawet kilka lat bez najmniejszych włosków, więc zapewniamy – zdecydowanie warto.
Od czego zależy ilość zabiegów, które musisz wykonać?
Wiesz już, jak działa depilacja laserowa i co ile mniej więcej powinno się ją wykonywać, by ostatecznie uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Przejdźmy teraz do szczegółów – od czego zależy, czy depilację uda się zamknąć w 3-4 zabiegach, czy konieczne będzie wykonanie większej ich liczby?
Najważniejszy jest typ Twojej skóry oraz włosa – im jaśniejsza skóra, a ciemniejszy włos, tym mniejsza liczba zabiegów będzie potrzebna ze względu na to, że wiązki lasera oddziałują na melaninę zawartą we włosie. Grubsze włosy będą też łatwiejsze do usunięcia niż cienkie. Jeśli ze względu na przykład na choroby tarczycy masz bardzo gęste, szybko rosnące owłosienie (hirsutyzm), liczba zabiegów będzie większa, może też zaistnieć konieczność odnowienia efektu po pewnym czasie.
Wskazówka: Aby mieć pewność, ile wizyt będzie potrzebnych, możesz udać się do gabinetu takiego jak Tesoro Clinic na darmową konsultację lub umówić się na próbę laserową. Zapraszamy!
Zainteresować cię może także artykuł, w którym tłumaczymy, jak działa laser frakcyjny.
