Skóra twarzy - jak uzyskać efekt przypudrowanej błyszczącej powierzchni?

Łuszcząca się skóra na twarzy – domowe sposoby

Łuszcząca się skóra na twarzy jest problemem, z którym niełatwo sobie poradzić. Gdy jego źródłem jest uwarunkowanie genetyczne, prawdopodobnie będzie towarzyszył nam do końca życia. Nie oznacza to jednak, że nie można zminimalizować jego objawów i uczynić go jak najmniej doskwierającym. Na nawilżenie cery zbawienny wpływ mają składniki naturalne. Możemy się o tym przekonać, testując kilka pomysłów na wykorzystanie łatwo dostępnych produktów. Czas urządzić domowe spa!

  1. Awokado – jest bogate w tłuszcze i witaminy A oraz E, które znane są z właściwości antyoksydacyjnych. Maseczka z awokado i miodu pozwoli z nich skorzystać, a przy okazji pozostawi skórę miękką i nawilżoną. Rozgnieciony miąższ wymieszaj z łyżeczką miodu, a gotową pastę nałóż na 15 minut na twarz i dekolt.
  2. Banan – maseczka z banana zawiera w sobie taki sam kompleks witamin, a dodatkowo pomaga w walce z przebarwieniami. Rozgnieć banana i wymieszaj go z łyżeczką jogurtu naturalnego. Maseczkę nałóż na twarz i szyję, pozostaw na 15 minut.
  3. Róża – działanie róży jest przede wszystkim kojące, nawilżające i antybakteryjne. Można ją wykorzystać, przygotowując domowy tonik do twarzy. Najłatwiej zrobić to przy użyciu kawiarki. Kilka garści płatków róży (około 6), wsyp je w miejsce kawy i przygotuj napar. Po ostygnięciu będzie idealnym, naturalnie kojącym i odżywiającym skórę hydrolatem.

Ten krótki czas trzymania na buzi maseczki warto wykorzystać na wyciszenie się. Oprócz działania naturalnych składników, domowe SPA ma zagwarantować też relaks i pozbycie się nadmiaru stresu, który zawsze niekorzystnie wpływa na kondycję cery.

Jakie składniki powinny mieć kosmetyki do cery tłustej?

W pielęgnacji tłustej skóry bardzo ważny jest wybór kosmetyków. Nie powinny zawierać w swoim składzie olejów: palmowego, kokosowego czy słonecznikowego, które mogą przyczynić się do nadmiernego zatykania porów. Wybieraj te na bazie aloesu, wyciągów z ziół, alg morskich, mocznika i kwasu hialuronowego. Połączenie takich składników proponuje REMEDY CREAM BALANCING MATTIFYING, czyli lekki krem nawilżający i seboregulujący z matowym wykończeniem. Krem, podobnie jak pochodzące z tej linii serum REMEDY SERUM BALANCING ANTIBACTERIAL, to doskonały wybór, kiedy borykasz się ze skórą tłustą, mieszaną czy problematyczną. Regularne ich stosowanie pozwoli zredukować nadmiar sebum, rozszerzone pory oraz występowanie niedoskonałości. Do swojej pielęgnacji warto wprowadzić również LEROSETT – maskę oczyszczającą z naturalnej, marokańskiej glinki Ghassoul. Ma działanie antybakteryjne, ściągające i regulujące pracę gruczołów łojowych. Co więcej, przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych, które często pojawiają się przy cerze tłustej. Kosmetyk możesz stosować na całej twarzy lub punktowo na niedoskonałości.

Pamiętaj, że skóra tłusta potrzebuje właściwej pielęgnacji nie tylko w obrębie twarzy, ale także skóry głowy i całego ciała. W przypadku tłustej skóry głowy, jej efektem są szybko przetłuszczające się włosy (przede wszystkim u nasady), łupież, nadmiar łoju, podrażnienia, a w skrajnych przypadkach – łysienie łojotokowe. Aby temu zapobiec postaw na odpowiednią pielęgnację – pomogą zarówno kosmetyki, jak i domowe sposoby. Bardzo tłusta skóra głowy wymaga, aby odstawić używki, ograniczyć stres oraz sięgnąć po nakrycia głowy wykonywane z przewiewnych i naturalnych materiałów. Wpisując w wyszukiwarkę „tłusta skóra głowy domowe sposoby”, odnajdziesz też sporo porad na temat diety. Radzą one, aby wyeliminować z codziennego jadłospisu słodycze, gazowane napoje, fast foody, a także unikać nabiału, soli, tłustego mięsa. W zamian za to dieta powinna bazować na pokarmach bogatych w białko, cynk, miedź, siarkę oraz zioła.

Jak skutecznie pielęgnować łuszczącą się skórę?

Dobranie właściwej pielęgnacji skóry zależy od przyczyny dolegliwości – jej odpowiednia pielęgnacja pomaga w regeneracji płaszcza hydrolipidowego. Podstawą są przede wszystkim kosmetyki o działaniu nawilżającym.

Nawilżanie to podstawa

Osoby mające z natury przesuszoną skórę – na policzkach, nosie, brwiach, wokół ust – muszą codziennie dbać o prawidłowy poziom jej nawilżenia. Aby odzyskała formę i ładny wygląd, wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy sięgnąć po preparaty silnie nawilżające, które przyczynią się do wzmocnienia lub odbudowy bariery ochronnej. Jeśli warstwa hydrolipidowa jest uszkodzona, nie spełnia swojej funkcji, czego efektem jest łuszcząca się skóra.

Krem nawilżający i maseczki. Krem nawilżający do codziennej pielęgnacji powinien być dedykowany dla skóry suchej albo ze skłonnością do łuszczenia się. Odpowiedni produkt będzie nawilżać skórę, a także zapobiegać łuszczeniu się skóry. Pomocne będą również maseczki nawilżające i serum regeneracyjne.

Wybierając konkretne kosmetyki, warto sprawdzić, czy posiadają one wyższą dawkę lipidów. Korzystając z kąpieli słonecznych, należy stosować kremy, mleczka lub spraye ochronne z filtrem UV, aby nie dopuścić do poparzeń słonecznych, czego efektem często jest łuszcząca się skóra.

Balsam do ciała. Po kąpieli warto użyć balsamu lub masło do ciała. Mocno wysuszona skóra potrzebuje specjalistycznych kosmetyków rano i wieczorem, ale też po wyjściu z wody.

Dieta. Ważne jest też dostarczanie do organizmu wody w sposób tradycyjny, czyli spożywanie około 2 litrów wody dziennie oraz świeżych warzyw i owoców. Nawilżanie od wewnątrz pomoże uzyskać pożądane efekty, ale wymaga konsekwencji i systematyczności.

Warto też ograniczyć spożywanie produktów, które wypłukują wodę z organizmu – jak m.in. kawa, alkohol i mocna czarna herbata. Codzienne menu powinno obfitować w produkty bogate w witaminę A, C i E, beta-karoten, cenne kwasy omega-3.

Aby przyspieszyć proces regeneracji i wspomóc naszą skórę w produkcji nowych komórek, możemy stosować odpowiednie kosmetyki oraz dermokosmetyki, które wnikają w głębokie warstwy skóry, pozwalając jej na odbudowę i nawilżenie.

Czytaj dalej...

Bardzo sucha łuszcząca się skóra twarzy również może być objawem przetłuszczania się skóry, co jest z jednej strony paradoksalne, ale w rzeczywistości często związane z używaniem agresywnych kosmetyków dosłownie obdzierających skórę z jej płaszcza hydrolipidowego.

Czytaj dalej...

Oczywiście walkę z kaszkową wysypką mogą wspomóc domowe sposoby, a raczej po prostu zabiegi, które wykonujemy w domu zamiast w profesjonalnych salonach kosmetycznych zwłaszcza w kwestii oczyszczania czy też nawilżania i odżywiania skóry.

Czytaj dalej...

Im lepiej lekarz medycyny estetycznej jest w stanie dostosować leczenie do konkretnego pacjenta, tym bardziej prawdopodobne jest, że wynik będzie optymalny pod względem estetycznym i związany z większym stopniem zadowolenia.

Czytaj dalej...