Rodzaje laserów w depilacji - Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Podsumowując

Depilacja laserowa to inwestycja zarówno w komfort, jak i estetykę. Jeśli zastanawiasz się, "depilacja laserowa ile kosztuje", warto zwrócić uwagę na różne ceny depilacji laserowej, które mogą zależeć od różnych czynników. Mimo początkowych obaw, ból związany z zabiegiem jest zazwyczaj minimalny. Warto również rozważyć depilację laserem diodowym, którą cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i pomógł podjąć świadomą decyzję. Jeżeli masz więcej pytań lub wątpliwości dotyczących zabiegu, zawsze możesz skonsultować się ze specjalistą.

Foto i treść: we współpracy z depilacja laserowa Wrocław

Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele. Vectus to najnowocześniejszy tego typu sprzęt. Dzięki niemu zabiegi są szybsze i skuteczniejsze, w porównaniu do tych wykonywanych przy użyciu innych urządzeń do laserowej depilacji. Poza tym, są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla skóry. A co najważniejsze pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, po wykonaniu serii zabiegów.

Bibliografia

1. Ambroziak M., Szymańczyk J., Langner A., Błaszczyk M., Systemy laserowe w leczeniu nadmiernego owłosienia, Dermatologia Estetyczna, nr 6/ 2001
2. Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2013
3. Martini M. C., Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014
4. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014

Historia depilacji laserowej

Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.

Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.

Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Większość osób może bez przeszkód korzystać z depilacji laserowej. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Są to przede wszystkim:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • świeża opalenizna (zarówno naturalna jak i uzyskana w solarium, około miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów nie należy się opalać, a także stosować samoopalaczy na dwa tygodnie przed zabiegiem),
  • zażywanie ziół o działaniu fotouczulającym (kilka dni przed zabiegiem należy odstawić ziele dziurawca, skrzypu polnego, nagietka, a także niektóre herbatki wyszczuplające),
  • doustne przyjmowanie retinoidów (należy odczekać pół roku od zakończenia terapii tego typu lekami),
  • przyjmowanie antybiotyków,
  • aktywne infekcje skóry (grzybicze, bakteryjne, wirusowe), ropne wypryski,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • skłonności do przebarwień i bliznowców,
  • żylaki,
  • włosy rude lub siwe.

Interesuje Cię depilacja laserowa Vectus? Masz pytania? Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację z dyplomowanym kosmetologiem w Clinica Cosmetologica!

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

W zależności od sytuacji może się zatem pojawić na dłoniach co jest bardzo częste na przykład u osób uczulonych na lateks, z którego wykonuje się rękawiczki medyczne, czy nikiel, którym pokryte są nożyczki , ale też nogach , twarzy , szyi, brzuchu, plecach, narządach płciowych.

Czytaj dalej...

radioterapię obecnie rzadko stosowaną ; jest to najlepsza metoda leczenia u osób, które nie mogą być poddane zabiegowi chirurgicznemu lub kriochirurgicznemu ze względu na stan ogólny bądź warunki miejscowe, oraz u osób niewyrażających zgody na leczenie tymi metodami.

Czytaj dalej...

Niekiedy w przypadku zmian lekarz może zlecić badania laboratoryjne, analizę próbek skóry, testy alergiczne czy badania mikrobiologiczne , które mogą dostarczyć dodatkowych informacji na temat obecności infekcji, stanu układu odpornościowego, reakcji alergicznych czy obecności markerów innych chorób.

Czytaj dalej...