Jak skutecznie pozbyć się łuszczącej się skóry na twarzy?

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry a sucha skóra

Cera bardzo sucha łuszcząca się często jest problemem osób, które stosują niewłaściwą pielęgnację niedostosowaną do swojego trybu życia. Zimą naszą skórę wysusza ogrzewanie, latem słońce i klimatyzacja w pomieszczeniach. Jeżeli do tego dołożymy jeszcze nieprawidłową pielęgnację polegającą na używaniu agresywnych kosmetyków z alkoholem i odtłuszczającymi substancjami w składzie, to może to powodować łuszczenie się cery.

Sucha łuszcząca skóra na twarzy może być też wynikową nieprawidłowej diety, na przykład zbyt małej ilości kwasów omega oraz niedoborem wody. Jeżeli niewłaściwa pielęgnacja będzie szła w parze z niezdrową dietą bogatą w tłuszcze zwierzęce i węglowodany proste, to może się to odbić na kondycji skóry. Wiele aktywnych młodych kobiet wpisuje w internetową wyszukiwarkę słowa „łuszczy mi się skóra na twarzy” i osoby te nie wiedzą, że ich zbyt intensywny tryb życia, czasowe odwodnienie lub niedobory pokarmowe mogą szybko dawać o sobie znać kondycją skóry.

Sucha skóra twarzy

Posiekaj skórkę od banana i połącz z łyżeczką sody (wypróbuj tą: maseczkę z sody) i odrobiną wody. Tak zmiksowaną mieszankę nałóż na twarz oraz skórę szyi. Maseczkę zmyj po odczekaniu 20-30 minut.

Mam nadzieję, że przykłady, które podałam, z całą pewnością przekonają was do tego, jak szerokie i zbawienne zastosowanie posiada ta niepozorna żółciutka bananowa skórka.

Śmiało mogę powiedzieć, że przyczynia się ona zarówno do poprawienia stanu naszej urody, jak i do praktycznych czynności, które wykonujemy na co dzień w naszym domu.

[irp posts=”1503″ name=”5 zdrowych, pożywnych i szybkich przepisów na śniadanie z bananem.”]

Jestem pewna, że dzięki tym ciekawym poradom żadna skórka od banana nie wyląduje już bezmyślnie w koszu na śmieci a tym bardziej na chodniku, gdzie nie będzie już przydatnym dodatkiem, który znajduje swoje zastosowanie w domu, ale przyczyną niefortunnego poślizgnięcia się…

KOGO DOTYKA ŁUSZCZYCA?

Łuszczyca dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, i może objawić się w każdym wieku. Jedna trzecia przypadków rozpoczyna się przed 20. rokiem życia, najczęściej występuje między 20. a 40. rokiem życia.

30 do 40% przypadków ma podłoże rodzinne. Dziedziczenie uczestniczy w procesie przeniesienia choroby.

Miejscowo, na poziomie skóry, za pojawianie się płytek jest odpowiedzialne przyspieszenie odnawiania się naskórka.

Kilka czynników wywołujących jest powszchnie znanych:

w szczególności okresy zimna

w szczególności nosa i gardła

skóra jest pod wpływem neuroprzekaźników i jest zbyt „reaktywna”

poparzenia, otarcia i zadrapania

przeciwmalaryczne, niektóre leki na nadciśnienie, sole litu, niektóre krople do oczu…

Skoro wypalenie dopada nas na poziomie emocjonalnym i zawodowym , a do tego zawsze związane jest z nadmiarem, frustracją i niemożnością dawania sobie rady, to można spokojnie przyjąć, że te same mechanizmy dotyczą skóry.

Czytaj dalej...

Wspomnij również o przyjmowanych lekach, chorobach, z którymi się zmagasz oraz opowiedz o swojej codziennej pielęgnacji skóry być może problemem są źle dobrane kosmetyki lub ich brak w podstawowej rutynie.

Czytaj dalej...

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie pomijaj szyi i dekoltu zwłaszcza skóra szyi łatwo się wysusza i wiotczeje, ma wyjątkowo cienką podściółkę tłuszczową i niewiele włókien kolagenowych, więc szybko traci sprężystość.

Czytaj dalej...

Ważne jest również dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości cynku i witamin, w tym witaminy A, witaminy z grupy B takie jak biotyna, kwas foliowy , a także witaminy C i E, które są kluczowe dla zdrowia włosów,.

Czytaj dalej...