Pasta na zęby na pryszcze - Mit czy rzeczywistość?
Jak stosować pastę do zębów na pryszcze?
Pastę do zębów najlepiej aplikować bezpośrednio na zmianę. Składniki, takie jak mentol, woda utleniona, kwas salicylowy i soda działają antybakteryjnie i wysuszająco. Można również znaleźć przepis na maseczkę z pasty do zębów. Wystarczy wymieszać pół łyżeczki pasty z 1 łyżką soku z cytryny i 1 rozgniecioną tabletką aspiryny. Mieszankę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na niej nie więcej niż 10 minut. Po tym czasie maseczkę należy dokładnie spłukać.
Skutki uboczne
Pasta do zębów nie jest przeznaczona do stosowania na skórę, dlatego używając jej w walce z trądzikiem należy zachować szczególną ostrożność. Skutkami ubocznymi mogą być nadmierne wysuszenie skóry i różne reakcje alergiczne, takie jak świąd, łuszczenie, pieczenie czy zaczerwienienie skóry.
Zanim zdecydujesz się zastosować pastę na skórze, warto wcześniej sprawdzić reakcję własnego organizmu. Wszelkie działania niepożądane powinny być sygnałem, że ta metoda nie jest dla Ciebie.
- zdrowie
- uroda
- pielęgnacja
- pryszcze
- krosty
- cera
- skóra
- pasta do zębów na pryszcze
- trądzik
- leczenie trądziku
- sposoby na pryszcze
- sposoby na trądzik
- maseczka z pasty do zębów
Pasta z kurkumy – właściwości i zastosowanie
Badania naukowe dowodzą, że kurkuma przyjmowana regularnie:
- łagodzi zapalenie stawów i inne stany zapalne towarzyszące chorobom przewlekłym, np. alergii, chorobom dróg oddechowych, chorobom neurologicznym czy dermatologicznym
- obniża cholesterol LDL i trójglicerydy we krwi, a podwyższa „dobry cholesterol” HDL
- zapobiega cukrzycy
- zapobiega chorobie Alzheimera
- wspomaga usuwanie toksyn przez wątrobę
- korzystnie działa na skórę (zapobiega trądzikowi, egzemie, przyspiesza gojenie ran i zmian łuszczycowych, opóźnia starzenie)
- zapobiega skutkom ubocznym intensywnego wysiłku fizycznego
- wspomaga regenerację mięśni
- hamuje demineralizację kości
- zmniejsza niepokój, lęki oraz wspomaga wychodzenie z depresji
- wspiera procesy metaboliczne
Jak zamaskować pryszcza makijażem?
Zbyt późno zauważyłaś wykwit na skórze i nie udało ci się go usunąć na czas? Wystarczy go sprytnie zamaskować make-upem, by nie zepsuł twojego wyglądu i samopoczucia. Skorzystaj z naszej ściągawki jak ukryć pryszcze na twarzy przy użyciu makijażu!
- Wymasuj wyprysk koską lodu zawiniętą w miękką chusteczkę – zmniejszy obrzęk.
- Zaaplikuj na całą twarz lekki kosmetyk o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym.
- Nałóż na zmiany skórę zielony korektor (np. Bourjois 123 Perfect) i dokładnie go rozblenduj, by stopił się ze skórą. W ten sposób pozbędziesz się zaczerwienienia.
- Na tak przygotowaną skórę nałóż standardowy korektor w odcieniu maksymalnie zbliżonym do kolorytu twojej cery. Możesz też zastąpić go kosmetykiem, który łączy w sobie działanie kryjące i antybakteryjne, takim jak Avène Couvrance.
- Wyrównaj koloryt skóry przy użyciu kryjącego, a jednocześnie niezatykającego pory podkładu. Dobrym wyborem będzie podkład dedykowany cerze trądzikowej np. Pharmaceris F.
- Resztę makijażu wykonaj tak, jak zwykle.
Pamiętaj o tym, że pryszcze co prawda mogą się pojawiać bez żadnej przyczyny, jednak ich duża liczba w krótkim czasie może świadczyć o jakiś nieprawidłowościach – w funkcjonowaniu organizmu, diecie, pielęgnacji skóry i nie tylko. Jeśli wysyp krostek pojawia się często, spróbuj poszukać przyczyny powstawania trądziku zamiast jedynie zaleczać punktowo objawy. W dłuższej perspektywie skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.
Pasta z kurkumy – przepisy, zastosowanie
Pasta z kurkumy jest ceniona ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Pomaga przy leczeniu stawów, likwidowaniu zmian trądzikowych czy zmian zapalnych i leczeniu ran. Ma także właściwości antynowotworowe. Co więcej, pastę z kurkumy możesz dodawać do wielu potraw, dzięki czemu będą miały niepowtarzalny wygląd i smak.
Kurkuma (ostrzyż długi, szafran indyjski) należy do rodziny roślin imbirowatych. Okrzyknięto ją najzdrowszą przyprawą na świecie. Stanowi nieocenione źródło kurkuminy, czyli składnika, który ze względu na swoje wyjątkowe właściwości lecznicze jest od wieków szeroko wykorzystywany w medycynie, ale także w gastronomii i kosmetyce.
Kurkuma rośnie głównie w Indiach, Chinach, a także w Azji Południowo-Wschodniej. Do Europy kurkuma została przywieziona podobno przez Marco Polo i początkowo była wykorzystywana w kuchni. Dziś coraz więcej się mówi o tym, że kurkuma (a także pasta z kurkumy) ma właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe.
Pasta na zęby na pryszcze
Można spotkać się z opinią, że pasta do zębów pomaga w walce z pryszczami. Jak ją stosować, żeby sobie nie zaszkodzić?
Osoby na co dzień zmagające się z nieestetycznymi zmianami skórnymi sięgają po różne, często niekonwencjonalne środki. Jednym z takich pomysłów jest nakładanie na pryszcze pasty do zębów. Zwolennicy tej metody zwracają uwagę na antybakteryjne, dezynfekujące i oczyszczające działanie pasty - jeżeli tak działa na zęby, to w podobny sposób może działać również na skórę. Inni zaś przekonani są o dodatkowym, przeciwzmarszczkowym działaniu pasty. Ma ona zmniejszać oznaki starzenia skóry i poprawiać jej ogólną kondycję.
Do walki z trądzikiem używa się past do zębów białego koloru, w których składzie znajdują się nadtlenek benzoilu, drobinki ścierne, wyciągi roślinne o działaniu łagodzącym, ściągającym, antyseptycznym i przeciwbakteryjnym (np. ekstrakt z zielonej herbaty czy szałwii). Unikać należy natomiast past zawierających barwniki syntetyczne (pasty z kolorowymi drobinkami), dodatkami smakowymi i tych o żelowej konsystencji.
fot. Polki.pl