Poradnik - Jak Wybrać Idealny Żel Myjący do Twarzy

DIY Żel do mycia twarzy i ciała.

Witajcie :)
Dziś prosty przepis na żel do mycia twarzy i ciała na bazie glukozydu laurylowego. Zapraszam do tworzenia!

  • Woda 70% (70g)
  • Alantoina szczypta
  • Gliceryna 5% (5g)
  • Guma ksantanowa (ok. 0,6g)
  • Glukozyd laurylowy 25% (25g)
  • Kwas mlekowy (30k)
  • Feog (20k)
  • Olejek eteryczny

Myje bardzo dobrze. Zarówno ciało jak i twarz (w tym makijaż). Nie podrażnił moich oczu ani razu, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Mydło nie raz szczypało ,) Niestety nie jest to środek delikatny. Po umyciu skóra jest sucha i domaga kremu. Miałam nadzieję, że będzie delikatny, ale w swej „mocy” mało różni się od zwykłego żelu czy mydła z drogerii.

Przepis jest prosty, wręcz bazowy. Dodanie 5 składników nawilżających do kosmetyku, który spłuczemy po chwili ze skóry, moim zdaniem mija się z celem. Lepiej dodać je do kremu, który wchłonie się i pozostanie.

Do tworzenia szamponu do włosów nie wystarczy w/w przepis. Potrzeba jeszcze antystatyku lub odżywki drogeryjnej, która te antystatyki posiada.

Pieni się dobrze, nie za mocno, nie za słabo (odnosi się to do konkretnego stężenia glukozydu = 25%). Konsystencja trochę rzadsza od typowego żelu, dowolnie możemy ją zmodyfikować gumą ksantanową.

  • Nie podrażnia oczu.
  • Dokładnie myje, zmywa makijaż w kilka sekund.
  • pH dobre dla skóry (kwasowe).
  • Prosty skład.
A teraz ciekawostka. Co dzieje się z glukozydem z ZSK?

Popularne posty

Witajcie :) W dzisiejszym poście przedstawię najważniejsze informacje potrzebne przy tworzeniu kosmetyków w domu, a głównie skupię się na emulsjach. Myślę, że to ujednolicenie tematu przyda się nie tylko początkującym, ponieważ w ogólnie dostępną i rozproszoną w Internecie teorię wplotę też wskazówki oparte na własnych doświadczeniach. Zapraszam! Powszechnie używane przez nas kosmetyki, czyli kremy, mleczka, balsamy, masła czy odżywki to w większości emulsje. Emulsja to stan uzyskany przez jednolite połączenie wody i tłuszczu za pomocą emulgatora, zachodzące najczęściej w podwyższonej temperaturze. Wyróżniamy dwa typy emulsji O/W czyt. olej w wodzie – emulsja, w której ilość oleju jest mniejsza od ilości wody. W/O czyt. woda w oleju – emulsja, w której ilość wody jest mniejsze od ilości oleju. Najczęściej spotykanymi emulsjami są O/W – większość emulgatorów umożliwia uzyskanie właśnie takich formulacji, ponadto taka zawartość oleju w zupełności pokrywa zap

Żel vs. pianka do mycia twarzy

W sklepach znaleźć można różne kosmetyki do oczyszczania twarzy, dlatego nasuwa się pytanie 'Czym myć swoją skórę?'.

Najpopularniejszymi z nich są żel i pianka. Ich wybór to sprawa indywidualna i każdy powinien wybrać ten produkt, którego konsystencja najbardziej mu odpowiada.

Generalnie pianki uważa się za kosmetyki delikatniejsze i łagodniejsze. które nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry. Mogą być więc stosowane np. na cerze bardzo suchej lub tej o zaawansowanym trądziku. Natomiast żele oczyszczające do twarzy mają lepsze właściwości czyszczące i oprócz sebum, równie skutecznie usuwają makijaż.

Ważniejsze od konsystencji produktu są jednak jego skład i przeznaczenie, bo to one mają największy wpływ na ostateczną kondycję cery. Dobry płyn do mycia twarzy pozostawi ją odpowiednio oczyszczoną bez wysuszania i podrażnień.

W swojej codziennej pielęgnacji cery stosuj dobre żele do mycia twarzy. Ranking, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera najlepsze kosmetyki do każdego typu skóry. Z pewnością znajdziesz odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.

Dopasuj żel oczyszczający do rodzaju skóry

Topowe marki kosmetyczne, jak BIELENDA, BODYBOOM, SUPEREMELAB, SHE, DERMIKA, SORAYA czy BIELENDA PROFESSIONAL zwracają uwagę na potrzeby skóry, tworząc swoje produkty do codziennego mycia twarzy. Dobry żel nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale jednocześnie wpływa na poprawę jej funkcjonowania. Wybierz żel dopasowany do swojego rodzaju cery.

Żele do cery suchej

Jeśli masz skórę suchą i borykasz się z jej typowymi problemami, sięgnij po nawilżający żel oczyszczający, który nie tylko usunie resztki makijażu, ale zadba, by jej dodatkowo nie przesuszyć, jednocześnie ją kojąc i łagodząc. Takie żele mogą zawierać m.in. kwas hialuronowy.

Żele do skóry wrażliwej i normalnej

Do cery wrażliwej lub normalnej wybierz żel micelarny , zawierający soki owocowe, kwas hialuronowy i przyciągające zanieczyszczenia micele. Jest skuteczny i nie podrażnia delikatnej skóry. Jest ona dokładnie oczyszczona bez konieczności jej pocierania.

Żele do skóry tłustej i trądzikowej

Do cery tłustej świetnie sprawdzi się żel normalizujący pracę gruczołów łojowych i oczyszczający skórę z nadmiaru sebum. Żele oczyszczające do skóry trądzikowej jednocześnie koją i łagodzą, bez podrażnień i przesuszenia.

Warto więc wybrać odpowiedni żel do twarzy, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej skóry.

Glossier Milky Jelly Cleanser

materiały prasowe

To właśnie ten produkt sprawił, że Glossier stał się znaną marką w świecie pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowa konsystencja plasuje się gdzieś pomiędzy galaretką a mleczkiem i wykorzystuje ten sam środek oczyszczający, co płyn do soczewek kontaktowych, więc można ufać, że jest to produkt niepowodujący podrażnień. Jest przyjazny dla wegan, ma zrównoważone pH i zawiera kojące składniki odżywcze, dzięki czemu jest po prostu produktem uniwersalnym dla każdego typu cery.

“"Nie spotkałam się z delikatniejszym "myjadłem". Jest naprawdę niesamowite - tak delikatne i dbające o skórę. Czasem mam wręcz wrażenie, że moja skóra nie jest umyta, ale tylko tak się wydaje, bo pozostaje czyściutka. Posiada delikatny zapach róży i jest naprawdę wydajny. Chyba pierwszy produkt, który naprawdę ratuje skórę i zapadł mi głęboko w pamięć.” (Missimo, Wizaz)

They are a popular class of ingredients found in cosmetics due to their smooth, soft, easy-to-spread and smooth properties that help creates an artificial layer barrier on top of skin or hair commonly found in conditioners.

Czytaj dalej...

It is possible for cosmetics to contain one of the suspect ingredients without it appearing on the ingredient list due to it not reaching the concentration threshold to disclose it and cosmetic manufacturers choice to not disclose it.

Czytaj dalej...

Związki flawonoidowe działają silnie wzmacniająco na sieć naczyń krwionośnych, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich przepuszczalności, w ten sposób zapobiegają powstawaniu obrzęków, wylewów podskórnych i siniaków.

Czytaj dalej...

Takie kosmetyki najczęściej bazują na kwasach enzymatycznych z mango, papai i ananasa, jak w DermoFuture Power Bees z eliksirem z miodu czarnej pszczoły , które rozpuszczają martwy naskórek, a Ty nie musisz już nic robić.

Czytaj dalej...