Poradnik - Jak Wybrać Idealny Żel Myjący do Twarzy
DIY Żel do mycia twarzy i ciała.
Witajcie :)
Dziś prosty przepis na żel do mycia twarzy i ciała na bazie glukozydu laurylowego. Zapraszam do tworzenia!
- Woda 70% (70g)
- Alantoina szczypta
- Gliceryna 5% (5g)
- Guma ksantanowa (ok. 0,6g)
- Glukozyd laurylowy 25% (25g)
- Kwas mlekowy (30k)
- Feog (20k)
- Olejek eteryczny
Myje bardzo dobrze. Zarówno ciało jak i twarz (w tym makijaż). Nie podrażnił moich oczu ani razu, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Mydło nie raz szczypało ,) Niestety nie jest to środek delikatny. Po umyciu skóra jest sucha i domaga kremu. Miałam nadzieję, że będzie delikatny, ale w swej „mocy” mało różni się od zwykłego żelu czy mydła z drogerii.
Przepis jest prosty, wręcz bazowy. Dodanie 5 składników nawilżających do kosmetyku, który spłuczemy po chwili ze skóry, moim zdaniem mija się z celem. Lepiej dodać je do kremu, który wchłonie się i pozostanie.
Do tworzenia szamponu do włosów nie wystarczy w/w przepis. Potrzeba jeszcze antystatyku lub odżywki drogeryjnej, która te antystatyki posiada.
Pieni się dobrze, nie za mocno, nie za słabo (odnosi się to do konkretnego stężenia glukozydu = 25%). Konsystencja trochę rzadsza od typowego żelu, dowolnie możemy ją zmodyfikować gumą ksantanową.
- Nie podrażnia oczu.
- Dokładnie myje, zmywa makijaż w kilka sekund.
- pH dobre dla skóry (kwasowe).
- Prosty skład.
10 najlepszych żeli do mycia twarzy – ranking 2024
Żel do mycia odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, dlatego powinien być dobrany do niej tak samo starannie jak krem czy tonik. Większość kosmetyków oczyszczających oprócz zmycia ze skóry codziennych zanieczyszczeń, sebum czy makijażu, ma również inne właściwości i niesie cerze wiele innych korzyści.
Warto pamiętać, że żel do mycia twarzy to kosmetyk, którego używamy codziennie, czasem nawet kilka razy na dzień. Musi on być więc dobrany indywidualnie do typu skóry, aby spełniał jej wszystkie potrzeby, nie wysuszał jej i nie podrażniał.
W sprzedaży dostępne są różne kosmetyki tego typu, w tym także naturalne żele do mycia twarzy. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże ci wybrać najlepszy dla ciebie. Znajdziesz w nim dobre i tanie żele do mycia twarzy, a także te z wyższej półki cenowej z innowacyjnymi składnikami.
Caudalie Vinopure Pore Purifying Gel Cleanser
materiały prasowe
Bezzapachowa, niekomedogenna i niewysuszająca formuła produktu francuskiej marki Caudalie zawiera przeciwutleniające polifenole, oczyszczające olejki eteryczne i nawilżającą wodę z winogron. Żel dogłębnie oczyszcza pory, minimalizuje zaskórniki i wypryski, a dzięki braku zawartości mydła i siarczanów i naturalnemu składowi, stanowi bezpieczny wybór nawet dla osób z wrażliwą cerą.
“Piękny zapach, skóra po umyciu jest gładka. Nie ma uczucia nieprzyjemniej napiętej/ściągniętej skóry. Dla mnie przy stosowaniu kosmetyków ważne jest, aby były pochodzenia naturalnego. Ten produkt spełnia moje wymagania. Polecam!” (Ola, Caudalie)
Glossier Milky Jelly Cleanser
materiały prasowe
To właśnie ten produkt sprawił, że Glossier stał się znaną marką w świecie pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowa konsystencja plasuje się gdzieś pomiędzy galaretką a mleczkiem i wykorzystuje ten sam środek oczyszczający, co płyn do soczewek kontaktowych, więc można ufać, że jest to produkt niepowodujący podrażnień. Jest przyjazny dla wegan, ma zrównoważone pH i zawiera kojące składniki odżywcze, dzięki czemu jest po prostu produktem uniwersalnym dla każdego typu cery.
“"Nie spotkałam się z delikatniejszym "myjadłem". Jest naprawdę niesamowite - tak delikatne i dbające o skórę. Czasem mam wręcz wrażenie, że moja skóra nie jest umyta, ale tylko tak się wydaje, bo pozostaje czyściutka. Posiada delikatny zapach róży i jest naprawdę wydajny. Chyba pierwszy produkt, który naprawdę ratuje skórę i zapadł mi głęboko w pamięć.” (Missimo, Wizaz)
Popularne posty
Witajcie :) W dzisiejszym poście przedstawię najważniejsze informacje potrzebne przy tworzeniu kosmetyków w domu, a głównie skupię się na emulsjach. Myślę, że to ujednolicenie tematu przyda się nie tylko początkującym, ponieważ w ogólnie dostępną i rozproszoną w Internecie teorię wplotę też wskazówki oparte na własnych doświadczeniach. Zapraszam! Powszechnie używane przez nas kosmetyki, czyli kremy, mleczka, balsamy, masła czy odżywki to w większości emulsje. Emulsja to stan uzyskany przez jednolite połączenie wody i tłuszczu za pomocą emulgatora, zachodzące najczęściej w podwyższonej temperaturze. Wyróżniamy dwa typy emulsji O/W czyt. olej w wodzie – emulsja, w której ilość oleju jest mniejsza od ilości wody. W/O czyt. woda w oleju – emulsja, w której ilość wody jest mniejsze od ilości oleju. Najczęściej spotykanymi emulsjami są O/W – większość emulgatorów umożliwia uzyskanie właśnie takich formulacji, ponadto taka zawartość oleju w zupełności pokrywa zap
