Procto Glyvenol krem na oczy - Skuteczność, Zastosowanie i Porady
Przeciwwskazania
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje czynne lub którekolwiek składniki produktu.
Leku Procto-Glyvenol w postaci kremu doodbytniczego nie należy stosować u dzieci i podczas pierwszych 3. miesięcy ciąży (I trymestr). Osoby z zaburzeniami wątroby powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku.
Nie ma wystarczających danych, dotyczących interakcji leku z innymi produktami leczniczymi bądź alkoholem. Produkt nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn.
Leku nie należy stosować doustnie. Unikać kontaktu preparatu z oczami.
Procto-Glyvenol krem należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.
Produkt zawiera gumę lateksową, która może powodować ciężkie reakcje alergiczne.
Dawkowanie:
Lek Procto-Glyvenol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Podczas stosowania leku należy pamiętać o utrzymaniu właściwej higieny okolic odbytu, odpowiednich ćwiczeniach i diecie.
Zaleca się stosowanie leku Procto-Glyvenol krem rano i wieczorem. Kiedy ustąpią ostre objawy, dawkę można zmniejszyć stosując krem raz na dobę. W przypadku leczenia wewnętrznych hemoroidów krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora.
Po użyciu kremu należy dokładnie umyć ręce.
Produkt leczniczy należy stosować aż do ustąpienia objawów. Jeśli po 7 dniach nie ma poprawy lub nastąpiło pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie odnotowano przypadków przedawkowania.
Procto-Glyvenol - czopki doodbytnicze. Jak stosować? Dawkowanie, skutki uboczne
Lek działa miejscowo, jego zadaniem jest niwelowanie bólu, pieczenia i świądu skóry, które powodują występujące hemoroidy. Hemoroidy, inaczej żylaki odbytu, są chorobą przewlekłą. Stosowanie leku Procto-Glyvenol przyniesie miejscową ulgę, jednak niezbędne jest skonsultowanie dolegliwości z lekarzem proktologiem.
Procto-Glyvenol – skład leku
Substancjami czynnymi leku są tribenozyd i lidokaina. Jeden czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy.
Są także inne składniki leku, które nadają mu formę czopków doodbytniczych, tj. tłuszcz (Witepsol E85) i tłuszcz (Witepsol W35).
Czopki Procto-Glyvenol mają postać żółtawo-białych, stożkowatego kształtu czopków, jednolitych, bez pęknięć, lekko tłustych, niemiękkich. Należy je stosować od razu po wyjęciu z opakowania. Są łatwe w aplikacji. Bardzo ważne jest, aby lek przechowywać w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza, ale nie ma konieczności przechowywania czopków w lodówce.
Masz hemoroidy? Zobacz nasz film i dowiedz się jak skutecznie z nimi walczyć:
Zobacz film: Jak poradzić sobie z hemoroidami? Źródło: Bez recepty.
Procto-Glyvenol – dawkowanie leku
Czopki Procto-Glyvenol stosuje się doodbytniczo. Przed aplikacją należy dokładnie umyć ręce. Zalecana dawka to 1 czopek rano oraz 1 czopek wieczorem – aż do ustąpienia ostrych objawów, przynajmniej przez 7 dni.
Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując 1 czopek raz na dobę, jednak należy pamiętać, aby nie przekr aczać zalecanych dawek leku.
Należy dokładnie umyć ręce po każdym zastosowaniu leku.
Ważne! Leku nie wolno stosować u dzieci, nie ma bowiem danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.
Jeśli objawy hemoroidów nie cofnęły się po tygodniu stosowania leku należy skonsultować dolegliwości z lekarzem, mogą być bowiem inne przyczyny problemów zdrowotnych okolic odbytu.