Sure, here it is -htmlCopy codeMetody depilacji laserowej - kompleksowe omówienie

Depilacja laserowa: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:

  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
  • ciąża,
  • nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Jak działa depilator laserowy?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja, to nieinwazyjna metoda usuwania owłosienia za pomocą wiązki światła o odpowiedniej długości fali. Emitujące ją urządzenia umożliwia dostarczenie do mieszków włosowych odpowiednio dobranej dawki energii, która powoduje zniszczenie zawartych w niej komórek.

Zabieg depilacji laserowej można przeprowadzić w wyspecjalizowanym gabinecie lekarskim lub klinice medycyny estetycznej. Koszt jego wykonania na pojedynczy obszar ciała wynosi kilkaset złotych.

Ponieważ wiązka lasera charakteryzuje się określoną długość fali, wnika na konkretną głębokość skóry – zwykle jest to 3-5 mm, bo właśnie w takiej odległości od powierzchni naskórka są położone cebulki włosowe. Wiązka jest też ukierunkowana, dzięki czemu nie ulega rozproszeniu. Pozwala to na precyzyjne dozowanie i podawanie niesionej z nią energii. Jest ona pochłaniana przez zawarty we włosach barwnik – melaninę, który znajduje się w komórkach macierzystych włosów. Melanina ulega wtedy podgrzaniu, co powoduje jej rozpad – jest to zjawisko selektywnej fototermolizy.

Do najczęściej stosowanych obecnie należą lasery:

  • aleksandrytowy,
  • diodowy,
  • rubinowy,
  • neodymowo-yagowy (Nd-Yag).

Optymalną sytuacją jest dobór rodzaju lasera odpowiednio do fototypu skóry, jednak w przypadku wszystkich z nich dobrym wyborem jest laser Nd-Yag o długości fali 1064 nm.

Polecamy także:

Laserowa depilacja owłosienia nie zapewnia natychmiastowych efektów, ponieważ włosy potrzebują czasu, aby wypaść, a ponadto na danej powierzchni ciała zawsze znajdują się w różnych stadiach rozwoju. Dzięki temu jedne rosną, podczas gdy inne wypadają – inaczej bylibyśmy skazani na ich okresowe braki. Faza wzrostu, czyli anagenowa, trwa w zależności od lokalizacji na ciele przeważnie od 4 do 8 tygodni. Dlatego aby zniszczyć wszystkie cebulki włosowe na danej powierzchni, zabiegi trzeba powtarzać.

Zabieg depilacji laserowej jest najbardziej efektywny u osób, które mają ciemne i grube włosy. Jego skuteczność wynosi wtedy 80-90 proc., a zadowalające rezultaty mogą zapewnić już 3-4 sesje. U blondynek laser może nie zadziałać w pełni, chyba, że jest to specjalny rodzaj urządzenia.

O trwałości depilacji laserowej mówi się wtedy, gdy po upływie 6 miesięcy od zakończenia serii zabiegów włosy na traktowanym obszarze już nie odrastają. Uważa się, że efekty depilacji laserowej utrzymują się przez co najmniej kilka lat.

Depilacja laserowa może być nieskuteczna lub mało skuteczna u osób z jasnym owłosieniem, zwłaszcza blond, rudym i siwym, a także tych bardzo opalonych – zawarta w skórze melanina może wtedy pochłaniać energię lasera, co nie tylko zmniejsza efektywność usuwania włosków, ale też prowadzi do poparzeń skóry.

Jeżeli u kobiet usuwane jest owłosienie androgenowe, czyli z obszarów występowania charakterystycznych dla płci męskiej (broda, wąsik, klatka piersiowa, okolice sutków, linia pępka czy pośladki), włoski również mogą po czasie zacząć znowu rosnąć. Często wynika to z zaburzeń hormonalnych, więc skutecznym rozwiązaniem może okazać się terapia wyznaczona przez lekarza.

Depilacja laserem bez tajemnic. Czy daje trwałe efety? Zobacz, jak się przygotować i czy zabieg można przeprowadzić w domu

Depilacja laserem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie można jednak zrobić jej „z marszu” i nie zawsze zadziała. To powinnaś wiedzieć o zabiegach w gabinecie i depilatorach domowych. Wyjaśniamy, jak to działa, kto może skorzystać z tej metody oraz jakie mogą być skutki uboczne.

  • Jak działa depilator laserowy?
  • Depilacja laserowa w domu? To inny typ urządzenia
  • Depilacja laserem – jakie są efekty?
  • Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Ile zabiegów potrzeba?
  • Czy depilacja laserem boli?
  • Depilator laserowy – czy warto wybrać to rozwiązanie?
  • Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  • Depilacja laserowa – przeciwwskazania, środki ostrożności i skutki uboczne
  • Jak postępować po zabiegu depilacji laserem?

Depilacja SHR a depilacja laserowa

Porównując ze sobą obydwie metody, warto zacząć od odczuć bólowych. W przypadku tradycyjnej epilacji laserowej dyskomfort pacjenta może być znaczący. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu, ale zazwyczaj ból jest odczuwany.

Depilacja SHR zapewnia brak jakichkolwiek nieprzyjemnych odczuć. Zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii są tak komfortowe, że często wzbudzają wątpliwości wśród pacjentów, którym brak bólu kojarzy się z brakiem efektów. Nic bardziej mylnego! Warto również dodać, że po zabiegu SHR skóra jest mniej podrażniona i bolesna niż w przypadku tradycyjnej depilacji laserowej.

Warto także zwrócić uwagę na czas oraz sposób przeprowadzania depilacji. Zabieg z wykorzystaniem technologii SHR jest znacznie krótszy. Wynika to z naświetlania większych obszarów skóry. Kolejny argument przemawiający za SHR to kwestie ekonomiczne. Depilacja laserowa, wykonywana tradycyjnymi laserami, jest znacznie droższa.

Sprawdź ceny zabiegów z wykorzystaniem depilacji SHR na stronie depilacja.pl

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Podczas wyboru metody depilacji laserowej klienci salonów kosmetycznych są zainteresowani kilkoma czynnikami związanymi z laserem Light Sheer Desire cena, bolesność oraz liczba wykonywanych zabiegów.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...