Kremy do twarzy dla kobiet w ciąży - Porady i Wybór Najlepszego Produktu
Jak nawilżyć skórę twarzy w ciąży? Kremy ekologiczne
Kosmetyki w ciąży powinny być łagodne, hipoalergiczne i nie zawierać szkodliwych substancji. Dobrze sprawdzą się kosmetyki ekologiczne o krótkim terminie ważności, niezawierające parabenów. Dobrym wyborem będą lekki krem rokitnikowy Sylveco o działaniu odżywczym i regenerującym lub krem brzozowo-rokitnikowy z betuliną Sylveco, o bogatszym składzie. Oba preparaty zapewnią cerze dawkę witamin, rozświetlą ją i przywrócą blask.
Te z przyszłych mam, które mają suchą cerę i potrzebują silniejszego nawilżenia, mogą się zainteresować kremem BeECO Flosleku. To świetny nawilżacz, oparty na bazie z aloesu i na substancjach organicznych pochodzących z ekologicznych plantacji. Koi cerę, wygładza ją i sprawia, że staje się miękka i delikatna.
Krem na trądzik w ciąży
Reakcje organizmu w czasie ciąży są nieodgadnione. I tak jak skóra może stać się przesuszona, równie dobrze może nabrać cech cery tłustej, a nawet trądzikowej. W przypadku wystąpienia tego typu wykwitów zaleca się stosowanie kremów ograniczających wydzielanie sebum, zawierających substancje przeciwzapalne, antybakteryjne i łagodzące, takich jak alantoina, bisabolol, ekstrakty z rumianku, herbaty czy kwiatu bratka. Przydatna może też być obecność w składzie delikatnych filtrów UV.
Pamiętajmy, że krem na trądzik w ciąży jest jednym z niewielu dopuszczalnych środków zaradczych, jako iż niezalecane lub niedozwolone jest stosowanie większości leków. Nie mniej, poważniejsze problemy skórne, tak czy inaczej, należy skonsultować z doświadczonym dermatologiem.
Po co krem do twarzy w ciąży?
Krem do twarzy w ciąży stosuje się między innym w celu eliminacji lub redukcji przebarwień, do których dochodzi wskutek hormonalnej burzy, przetaczającej się przez organizm przyszłej mamy.
Jednym z typowych problemów pojawiających się w okresie ciąży jest tak zwana ostuda (chloasma). Jest to swego rodzaju defekt estetyczno-zdrowotny, polegający na występowaniu ciemnych, brązowiejących plam na twarzy – najczęściej na policzkach, czole oraz na grzbiecie nosa, czasem też nad górną wargą oraz na karku. Plamy te zazwyczaj są symetryczne. Przyczyną ostudy jest miejscowo i okresowo zwiększona pigmentacja, związana z nadprodukcją i punktowym gromadzeniem się melaniny. Wpływ na to mają zaburzenia hormonalne, jakże charakterystyczne w ciąży, a także światło słoneczne.