Naturalne Metody Depilacji - Odkryj Łagodne Sposoby Pozbycia Się Nadmiaru Owłosienia

Czy musisz usuwać owłosienie nad górną wargą?

Laserowe usuwanie wąsika

Depilacja wąsika laserem jest najskuteczniejszą, ale i najdroższą metodą usuwania włosków nad górną wargą. Laser oddziałuje bezpośrednio na zawarty we włosie barwnik. Zachodząca w mieszku włosowym reakcja termiczna prowadzi do jego zniszczenia. Najlepsze efekty zabiegu zauważa się w przypadku ciemnych włosów. Laserowe usuwanie wąsika jest kilkuetapowe. Pełen rezultat wymaga zazwyczaj około 4 wizyt u kosmetyczki, które odbywają się w kilkutygodniowych odstępach. Całkowity koszt zabiegu wynosi około 450 zł.

Jak usunąć wąsik domowym sposobem?

Znany domowy sposób na wąsik to pasta owsiana, która sprawdzi się także w usuwaniu meszku z okolic żuchwy i skroni. To bezpieczna, tania i oparta na naturalnych składnikach metoda. Do jej przygotowania potrzebne są: 1 łyżka płatków owsianych, 2 łyżki soku z cytryny, 2 łyżki miodu. Z płatków należy zrobić proszek – najlepiej je zmiksować. Następnie dodaje się do nich miód i sok z cytryny. Powstałą pastę odstawia się na godzinę do lodówki i zimną nakłada na oczyszczoną skórę. Po 15 minutach wmasowuje się ją w skórę i zmywa letnią wodą. Przez miesiąc zabieg należy powtarzać 2–3 razy w tygodniu, by później cieszyć się znacznie mniejszą ilością odrastających włosów.

Depilator – depilacja dla oszczędnych

Kosztuje sporo, ale to wydatek jednorazowy. W dłuższej perspektywie depilator na pewno wypadnie taniej niż kupno kremów, woskowych plastrów czy maszynek do golenia. To urządzenie wyposażone jest w sprężynki, które chwytają i wyrywają włoski. Zabieg najlepiej rób wieczorem, po kąpieli. Przedtem wymasuj ciało gąbką, by podnieść włoski, wtedy depilator łatwiej je złapie. Wykonuj małe okrężne ruchy, nie przyciskając urządzenia mocno do skóry.

  • Zalety i wady depilatora: Depilator wyrywa większość cebulek, więc włosy zaczynają odrastać (rzadsze i słabsze) dopiero po 3–4 tygodniach. Zabieg jest bolesny i trudno go przeprowadzić na niektórych, bardziej wrażliwych partiach ciała. Ale są też depilatory z funkcją jednoczesnego masowania lub chłodzenia, co łagodzi ból, a także do niemal bezbolesnego usuwania włosów pod wodą. Niezależnie od urządzenia depilacja tą metodą jest niewskazana przy żylakach i skłonności do pękających naczynek. Po użyciu depilatora, włosy często wrastają, dlatego wydepilowane partie ciała należy kilka razy w tygodniu trzeć np. szorstką gąbką lub regularnie stosować peeling.

Metody depilacji. Jak depilować się domowym sposobem?

Zwiewna sukienka, bluzka bez rękawów, bikini. Im robi się cieplej, tym więcej ciała odsłaniasz, a to zobowiązuje – zadbaj, by skóra była całkowicie gładka. Depilacja w domu ma swoje zalety - jest tania i możesz ją wykonać, kiedy tylko chcesz.

Spis treści

  1. Kremy do depilacji – dla wrażliwych
  2. Golenie maszynką – sposób na depilację dla niecierpliwych
  3. Depilator – depilacja dla oszczędnych
  4. Domowa depilacja woskiem – dla odpornych
  5. Po zabiegu domowej depilacji
  6. Przygotuj ciało do depilacji

Od dawna depilacja to wręcz obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny. Częściowo związany jest z higieną, bo pozbywając się włosów pod pachami, łatwiej radzić sobie z potem. Jednak przede wszystkim jest to wymóg mody – u zadbanej kobiety odsłonięte partie ciała powinny być idealnie gładkie. Coraz częściej depilację stosują również panowie. O ile jednak mężczyźni poddają się tym zabiegom głównie w gabinecie kosmetycznym, o tyle panie walczą z niechcianym owłosieniem najczęściej w zaciszu własnej łazienki. Sposobów na samodzielne pozbycie się zbędnych włosków jest kilka – bez trudu więc wybierzesz taką metodę, która najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Depilacja wąsika – charakterystyka przykładowych metod. Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja wąsika może mieć rozmaity charakter. Najtrwalsza, ale i najdroższa zarazem jest depilacja laserowa. Skorzystać można również ze specjalnych plastrów z woskiem, kremów do depilacji bądź wyrywać włosy mechanicznie pęsetą czy specjalną sprężyną.

Nadmierne owłosienie w obrębie twarzy stanowi źródło wielu kompleksów kobiet. Najczęściej jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie w wieku menopauzalnym. Panie podejmują wówczas różne metody depilacji wąsika. Część z nich można wykonać samodzielnie w domu, a z niektórych należy skorzystać w gabinecie kosmetycznym.

Domowe sposoby na depilację

Do przygotowania domowych kosmetyków do depilacji warto wykorzystać produkty, które znajdziemy. w kuchni. Można z nich zrobić skuteczne i proste domowe kosmetyki, które pomogą nam uzyskać gładką i piękną skórę.

1. Wosk z miodu

Miód to kosmetyk, który wspaniale odżywia skórę i sprawia, że staje się ona miękka i nawilżona. Można go jednak wykorzystać nie tylko do przygotowywania maseczek do skóry suchej (np. z dodatkiem cytryny czy jogurtu naturalnego), ale również do zrobienia domowego wosku do depilacji.

Aby uzyskać taki produkt, wystarczy zmieszać ze sobą miód, cukier i cytrynę. W jakich proporcjach? Na 0,5 szklanki cukru dodajemy 1/4 szklanki miodu i sok z połówki cytryny. Taką mieszankę nakładamy na miejsca na ciele, które chcemy wydepilować i pozostawiamy.

Wosk zastygnie na skórze, tworząc powłokę, którą należy odkleić paskami do depilacji. Odrywając wosk, zrywamy również cebulki włosów i sprawiamy, że skóra staje się gładka. Po zdjęci wosku, warto umyć ciało i posmarować balsamem nawilżającym, który złagodzi ewentualne podrażnienie skóry.

2. Pasta cukrowa

Pasta cukrowa to bardzo prosta metoda, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Pozwala pozbyć się włosków niezwykle skutecznie, szybko się ją wykonuje i kosztuje niewiele. Do przygotowania pasty cukrowej potrzebne są tylko 3 składniki.

Aby zrobić domowy kosmetyk do depilacji, należy pomieszać ze sobą cukier, wodę oraz odrobinę cytryny. Z mieszanki powstanie gęsta pasta, którą nakłada się na skórę, a następnie odrywa. W ten sposób usuwa się zbędne włoski. Można ją wykorzystać nie tylko do depilacji nóg, rąk czy pachwin, ale także okolic intymnych.

Aby zrobić pastę cukrową, należy połączyć ze sobą 1 szklankę cukru z 1/5 szklanki wody oraz dodać do tego sok z ćwiartki cytryny. Wszystkie składniki mieszamy aż stworzą jednolitą i gładką papkę.

3. Pasta z ciecierzycy

Ciecierzycę coraz częściej wykorzystujemy w kuchni, doceniając jej walory prozdrowotne i bogactwo białka oraz witamin z grupy B. Można jednak stworzyć z niej również domowy kosmetyk, który świetnie pomoże nam pozbyć się zbędnych włosków.

To może wydawać się oczywiste, ale wiele produktów zawierających alkohol i substancje aktywne narusza barierę ochronną skóry, prowadząc do zaczerwienienia, podrażnienia lub zatkania porów - zwłaszcza jeśli stosujesz je w połączeniu z silnie działającymi serum i kremami.

Czytaj dalej...

Ranking wybranych propozycji dostępnych na rynku dokładnie wyjaśniamy w nim jak wpływają konkretne substancje wpływają na kondycję mieszków włosowych i ich łusek, dlaczego niektóre półprodukty zadziałają lepiej niż inne oraz podajemy wykaz najważniejszych substancji czynnych.

Czytaj dalej...

O ile stosunkowo łatwo jest rozróżnić łuszczycę owłosionej skóry głowy od grzybicy głowy, która daje charakterystyczny obraz kliniczny i już coraz rzadziej występuje, o tyle bez pojawienia się charakterystycznych zmian na ciele łuszczyca może przypominać łojotokowe zapalenie skóry.

Czytaj dalej...

Warto podkreślić, że trądzik różowaty jest schorzeniem, które wymaga profesjonalnego leczenia, a każda osoba go doświadczająca powinna skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania odpowiedniej pomocy.

Czytaj dalej...