Skora schodzi z twarzy i piecze - Przyczyny i Skutki

Jak ukoić skórę twarzy?

Warto zacząć od wnikliwej obserwacji swojej skóry, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić temu, jak zmienia się jej stan po zastosowaniu poszczególnych kosmetyków. Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy - natychmiast odstawmy wybrany produkt. Co jednak zrobić, aby powstrzymać pieczenie skóry twarzy i zwalczyć dyskomfort? Jeżeli skóra twarzy jest przesuszona i łuszczy się, powinniśmy zacząć od jej nawilżenia. Najlepiej wybrać do tego hipoalergiczny krem, który zadziała kojąco i przywróci odpowiedni poziom nawilżenia. W większości przypadków dobrym wyborem będzie delikatny produkt o naturalnym składzie, taki jak np. Woda Termalna z Vichy, która łagodzi podrażnienia, stymuluje odbudowę komórek i wspiera reakcje obronne skóry. Taki preparat można stosować bez ograniczeń, a każda aplikacja przyniesie ulgę.

Kluczem do uniknięcia tego typu dolegliwości jest właściwa pielęgnacja skóry twarzy. Warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami odpowiedniej pielęgnacji w celu zapobiegania powstawania podrażnień i pieczenia skóry. Vadamecum właściwego dbania o skórę twarzy zawiera następujące zasady:

*delikatne oczyszczanie - należy wybierać kosmetyki, które pozwolą usunąć zanieczyszczenia i nadmiar sebum, nie naruszając jednocześnie płaszcza ochronnego skóry
*systematyczne nawilżanie - warto używać kremu, który nie tylko zawiera składniki nawilżające, ale również pomoże w jej odbudowie i zregeneruje warstwę hydrolipidową
*ochrona przed szkodliwymi czynnikami - stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kremów ochronnych na wiatr i mróz
*wspieranie naturalnej ochrony skóry - stosowanie kosmetyków o neutralnym dla ludzkiej skóry pH, hipoalergicznych (warto rozejrzeć się za produktami mającymi w składzie naturalny czynnik nawilżający (NMF) - substancję występującą w skórze, odpowiedzialną za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry).

Jak pozbyć się czerwonej skóry na twarzy?

Chcąc uniknąć zaczerwienienia twarzy, należy przede wszystkim zminimalizować kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wywołującymi rumień na skórze. Jednocześnie warto zadbać o właściwą pielęgnację cery. Powinna ona bazować zarówno na odpowiednio dobranych kosmetykach, jak i delikatnym obchodzeniu się ze skórą.

Jakie kosmetyki stosować przy zaczerwienionej twarzy?

Należy sięgać po produkty, które wspierają odbudowę bariery ochronnej skóry, uszczelniając naczynia krwionośne i wzmacniając warstwę hydrolipidową. Mowa o silnie nawilżających i natłuszczających preparatach. Dobrze, gdyby dodatkowo wyrównywały one koloryt cery i zapewniały ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Preparaty anti ageing, które posiadają skład bogaty w kwas hialuronowy i naturalne oleje nie tylko spowalniają proces starzenia się skóry, ale doskonale ja pielęgnują. Regularne stosowanie produktów anti ageing pozwala na zachowanie pięknej, napiętej i nawilżonej cery przez długie lata.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień, warto stosować hipoalergiczne kosmetyki, pozbawione sztucznych barwników i substancji zapachowych. Wskazane są zwłaszcza linie produktów do cery wrażliwej i naczynkowej. Należy zrezygnować natomiast z mocnych peelingów i zabiegów złuszczających oraz wysuszających środków myjących.

Jeśli chcesz żeby Twój makijaż każdego dnia był perfekcyjny, zadbaj o jego wykończenie. Rozświetlacz w pudrze to kosmetyk idealny do każdego typu cery, również do zaczerwienionej. Ożywia twarz, nadaje skórze świeżego blasku, optycznie odmładza i pięknie podkreślają opaleniznę.

Szczególną uwagę warto poświęcić składom stosowanych preparatów. Powinno znajdować się w nich jak najwięcej substancji o naturalnym i organicznym pochodzeniu. Mowa na przykład o kwasie hialuronowym, aloesie oraz roślinnych ekstraktach z granatu lub gorzkiej pomarańczy. Takie preparaty bywają wzbogacone także o witaminy A, C czy E, niezbędne dla zdrowia skóry.

Jak złagodzić pieczenie skóry twarzy?

Aby złagodzić pieczenie skóry twarzy, trzeba poznać jego przyczynę. W tym celu udaj się do dermatologa, który zleci odpowiednie badania i na ich podstawie postawi diagnozę. Jeśli jest to np. atopowe zapalenie skóry (AZS), walka z problemem będzie polegała na stosowaniu maści na bazie sterydów oraz emolientów do kąpieli. Jeżeli cierpisz na alergię pokarmową, musisz wyeliminować alergeny ze swojej codziennej diety, a jeśli świąd i pieczenie ma podłoże psychiczne, najlepszym środkiem łagodzącym może okazać się psychoterapia.

Osoby z wrażliwą cerą powinny dostosować pielęgnację do specjalnych potrzeb swojej skóry – najlepiej sprawdzą się tutaj hipoalergiczne kosmetyki o naturalnym składzie. Aby złagodzić dolegliwości, możesz również wykonać delikatny masaż twarzy.

O jakich chorobach może świadczyć pieczenie skóry twarzy?

Pieczenie skóry twarzy może mieć podłoże chorobowe. Objaw ten często towarzyszy atopowemu zapaleniu skóry (AZS), które jest przewlekłym schorzeniem o podłożu genetycznym. Charakterystyczne wypryski oraz czerwone plamy pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na brzuchu, rękach, przedramionach oraz zgięciach kończyn. Zmiany nawracają, zaostrzają się i wyglądają nieestetycznie.

Do innych chorób, którym towarzyszy pieczenie i zaczerwienienie, należy półpasiec na twarzy. Zmiany pęcherzykowe powodują ból i pieczenie, a za ich powstanie odpowiedzialny jest wirus ospy wietrznej i półpaśca. Do objawów skórnych dochodzą często inne symptomy, takie jak: dreszcze, gorączka czy ból głowy.

W niektórych przypadkach pieczenie skóry twarzy świadczy o chorobach nerek – jeśli jest ono przewlekłe, zaburzone zostaje naturalne pH skóry oraz wydzielanie potu i łoju. Dochodzi do osłabienia bariery ochronnej naskórka, co może powodować podrażnienia oraz towarzyszące im pieczenie. Przesuszona i piekąca skóra bywa również jednym z objawów niedoczynności tarczycy.

Powstają w pemfigoidzie, w nabytym pęcherzowym oddzielaniu się naskórka, opryszczkach ciężarnych, chorobie Duhringa zobacz Pemfigoid pęcherzowy, Zapalenie opryszczkowate skóry, Nabyte pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Czytaj dalej...

Wspomnij również o przyjmowanych lekach, chorobach, z którymi się zmagasz oraz opowiedz o swojej codziennej pielęgnacji skóry być może problemem są źle dobrane kosmetyki lub ich brak w podstawowej rutynie.

Czytaj dalej...

Im lepiej lekarz medycyny estetycznej jest w stanie dostosować leczenie do konkretnego pacjenta, tym bardziej prawdopodobne jest, że wynik będzie optymalny pod względem estetycznym i związany z większym stopniem zadowolenia.

Czytaj dalej...

Ważne jest również dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości cynku i witamin, w tym witaminy A, witaminy z grupy B takie jak biotyna, kwas foliowy , a także witaminy C i E, które są kluczowe dla zdrowia włosów,.

Czytaj dalej...

W obszarze twarzy choroba ta zlokalizowana jest w strefach tłustych bogatych w gruczoły łojowe na płatkach nosa, na fałdach nosowo-wargowych, w strefie wokół brwi i przy brwiach czy wokół ucha zewnętrznego.

Czytaj dalej...