Depilacja stref intymnych - Odkryj Sekret Gładkości do Zera
Depilacja miejsc intymnych woskiem
Depilacja woskiem to także jeden ze sposobów pozbywania się owłosienia w miejscach intymnych. Działa podobnie jak depilator elektryczny – usuwa włoski przez wyrwanie ich. Dlatego plusy i minusy przeprowadzania tego zabiegu w miejscach intymnych są właściwie identyczne. Depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie – podobnie jak dotychczas wymienione zabiegi, ale skuteczniejsza i dokładniejsza będzie ta przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym. Jednym z minusów depilacji woskiem jest możliwość poparzenia się nim – tym większa, gdy depilacja dotyczy stref intymnych.
Podobnie działa także depilacja masą cukrową, czyli najbezpieczniejsza wśród wszystkich metod i równie skuteczna jak depilator czy wosk. Plusy. Depilacja pastą cukrową może być stosowana przez alergików i osoby z wrażliwą skórą. Jest ona znacznie mniej bolesna niż depilacja woskiem, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Skóra po zabiegu depilacji masą cukrową jest tylko lekko zaczerwieniona, o wiele mniej niż to ma miejsce w przypadku depilacji woskiem. Minusy. Minusem depilacji pastą cukrową jest jej cena – przeciętnie dwa razy wyższa niż depilacji woskiem.
Jakie preparaty stosować do golenia?
Najczęściej wybierane do usuwania owłosienia są maszynki, które służą do golenia na mokro. Używanie ich na sucho może wywołać bardzo głębokie podrażnienia i krwawienie poddawanych zabiegowi miejsc.
Oprócz samej wody warto jednak użyć produktów kosmetycznych, które nie tylko nadają maszynce odpowiedni poślizg, ale pełnią inne ważne funkcje:
- zmiękczają włosy,
- przygotowują skórę do zabiegu.
Najpopularniejszymi i szeroko dostępnymi są: krem, pianka oraz żel. Stosowanie tych produktów jest łatwe - zwykle aplikuje się je na zwilżoną skórę w obszarze, z którego owłosienie ma zostać usunięte.
Przed użyciem warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, ponieważ różne mogą być wytyczne co do czasu pozostawienia kosmetyku na skórze.
Zwykle pomiędzy naniesieniem go a rozpoczęciem golenia należy odczekać, by preparat zdążył zmiękczyć włoski oraz nawilżyć i odżywić wrażliwą skórę. Niektóre produkty przeznaczone są dla wszystkich, inne - dla jednej z płci.
Przykładowo krem do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn posiada odpowiednie pH oraz składniki odżywcze przeznaczone do pielęgnacji okolic narządów męskich.
Kosmetyki dedykowane mężczyznom i kobietom często różnią się też zapachem, co nie ma jednak większego znaczenia ze zdrowotnego punktu widzenia.
Jak golić miejsca intymne?
Trymer do miejsc intymnych jest urządzeniem, które może okazać się przydatne, gdy chcemy jedynie przyciąć włosy w okolicach bikini. Jest on zresztą często polecany mężczyznom, którzy również z chęcią zaczynają dbać o wygląd tej części swojego ciała. W sytuacji, gdy interesuje nas natomiast golenie miejsc intymnych na zero, niezastąpionym sprzętem okazuje się być tradycyjna golarka. Czy może być to jednak zwykła golarka za pomocą której wykonujemy golenie rąk, nóg albo pach?
Golarka do miejsc intymnych powinna być przede wszystkim bardzo ostra. Jeśli więc zwykle korzystamy z jednorazówek, przed goleniem okolic bikini powinniśmy wymienić golarkę na zupełnie nową. Dobrze jeśli będzie miała ona jak największą liczbę ostrzy, co pozwoli nam pozbyć się owłosienia szybciej i z większą precyzją. Natomiast w przypadku, gdy korzystamy z golarki wielorazowej, pamiętajmy o wymianie ostrzy na nowe. Większość kobiet uważa również, że najlepsza maszynka do golenia miejsc intymnych to ta z ruchomą główką o ergonomicznym kształcie, która dodatkowo posiada gumowe, antypoślizgowe elementy. Dzięki takim ułatwieniom golenie trudno dostępnych miejsc staje się znacznie łatwiejsze.
Decydując się na tradycyjne golenie miejsc intymnych dobrze jest wcześniej wykonać peeling skóry w tych okolicach, który pomoże uniknąć podrażnień. Można też zmiękczyć włoski ciepłą wodą i koniecznie należy nałożyć żel, krem lub piankę do golenia. Najlepiej jeśli będą to produkty przeznaczone do golenia okolic bikini, gdyż są one łagodniejsze dla skóry. Pamiętajmy też, że podczas golenia wykonujemy ruch maszynką z włosem, a nie pod włos, aby uniknąć uszkodzenia i otarcia skóry.
Jak golić miejsca intymne, by były gładkie i bez podrażnień?
Na czym zatem polega kompromis między higienicznym komfortem a pozostawieniem bariery ochronnej? Jak dobrze golić miejsca intymne - tak, aby nie było podrażnień i by nie zwiększyć ryzyka infekcji?
Złym rozwiązaniem jest golenie miejsc intymnych na zero, które całkowicie pozbawia narządy płciowe naturalnej ochrony. Jak zatem robić to prawidłowo?
Najlepiej usuwać owłosienie z pachwin i podbrzusza, ale pozostawiać je na samych narządach potrzebujących tarczy broniącej ich przed drobnoustrojami i czynnikami zewnętrznymi.
Okazuje się jednak, że nawet golenie delikatnej skóry wokół miejsc intymnych nie jest proste i każdy musi wypracować sobie dobry sposób na wykonywanie zabiegu bez podrażnień.
Jak golić miejsca intymne ładnie i szybko i tak, żeby były gładkie, ale jednocześnie, żeby nie swędziało i nie piekło? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i dobre narzędzia nie wywołujące podrażnień. Czy można to robić maszynką? W dużej mierze zależy to od rodzaju skóry i jej indywidualnej odporności i reakcji.
Jak golić miejsca intymne przed operacją? Niektóre zabiegi chirurgiczne wymagają usunięcia owłosienia, jednak zasięg depilacji zależy od rodzaju zabiegu, dlatego powinien o nim zadecydować lekarz kierujący pacjenta na zabieg.
Jak często golić miejsca intymne?
Przy wykonywaniu różnych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych bardzo ważna jest regularność. Z drugiej strony jednak przeprowadzanie ich zbyt często może prowadzić do osłabienia skóry, naruszenia jej naturalnej ochrony i innych działań niepożądanych.
Jak często można golić miejsca intymne, by uniknąć niechcianych skutków? Trudno precyzyjnie odpowiedzieć, co ile dni powinno się powtarzać zabieg. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb, obfitości owłosienia oraz szybkości jego odrastania, a także od skóry.
U niektórych osób skóra w okolicach intymnych jest dość odporna i dobrze znosi nawet częste golenie, u innych - skłonna jest do podrażnień nawet, jeśli zabieg wykonywany jest rzadko.
