Jak radzić sobie z podrażnioną skórą twarzy - Porady i Skuteczne Rozwiązania
Ukojenie dla podrażnionej skóry dziecka
Czy wiesz, że skóra u dzieci jest znacznie bardziej podatna na powstawanie podrażnień? Już od pierwszego dnia życia malucha konieczne jest zwrócenie uwagi na to, z czym ma kontakt nasza pociecha. Niektóre czynniki zewnętrzne czy po prostu składniki kosmetyków mogą wywoływać problemy skórne. Jak im zapobiegać oraz co zrobić, gdy już się pojawią? Musimy wiedzieć, jaki krem na podrażnienia dla niemowląt warto zastosować. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na zalecenia producenta i upewnijmy się, czy dany kosmetyk został przebadany dermatologicznie.
Jaki krem łagodzący na podrażnienia dla dzieci wybrać? W ofercie La Roche-Posay mamy aż dwie ciekawe propozycje, jeżeli chodzi o pielęgnację delikatnej skóry u dzieci. Pierwszą z nich jest wspomniany już wcześniej silnie regenerujący balsam kojący CICAPLAST BAUME B5+. Kosmetyk ten można stosować zarówno u dorosłych, dzieci, jak i nawet niemowląt.
Równie dobrym wyborem będzie w tym przypadku TOLERIANE SENSITIVE, czyli prebiotyczny krem nawilżający. Kosmetyk ten łagodzi uczucie ściągnięcia, pieczenia i kłucia, suchość oraz sporadyczne zaczerwienienia. Jest odpowiedni nawet dla niemowląt od 3. miesiąca życia. W składzie znajdziemy ceramidy, wodę termalną oraz glicerynę. To lekki, kojący krem do twarzy, który można stosować zarówno rano, jak i wieczorem.
Warto pamiętać o tym, że podrażnienia mogą łagodzić nie tylko kremy, ale również inne kosmetyki stosowane w rutynie pielęgnacyjnej. Dlatego trzecim produktem, który również wart jest uwagi, pozostaje LIPIKAR SYNDET AP+, czyli ultradelikatny krem myjący do ciała. Można stosować go od pierwszego dnia życia dziecka. Jest idealny również dla skóry skłonnej do atopii. W składzie znajdziemy między innymi masło shea, niacynamid oraz opatentowany składnik aktywny znany jako Aqua Posae Filiformis. Kosmetyk nie szczypie w oczy, jest delikatny, a zarazem skuteczny – doskonale oczyszcza ciało i pozostawia skórę gładką i przyjemną w dotyku.
Jak korzystać z produktów EXOMEGA?
Emolienty z gamy EXOMEGA zapobiegają drapaniu, łagodzą uczucie swędzenia i pomagają zmniejszyć częstotliwość występowania podrażnień. Ponadto redukują zaczerwienienie skóry suchej i atopowej .
Przy regularnym i codziennym stosowaniu bariera skórna zostaje wzmocniona, a skóra sucha, atopowa jest ukojona.
Emolient na egzemę atopową przynoszący skórze komfort, zmniejszający suchość i zapobiegający drapaniu.
Dla optymalnej skuteczności i uniknięcia nawrotu ognisk zapalnych krem emolient powinien być stosowany raz lub dwa razy dziennie. Jednak w przypadku emolientów pielęgnacyjnych z linii EXOMEGA wystarczy zaledwie jedna aplikacja, aby uzyskać potrójny efekt łagodzący.
Przed nałożeniem kremu emolientu oczyść skórę preparatem odpowiednim do skóry suchej, atopowej.
Rozgrzej krem emolient w dłoniach i nanieś delikatnie na skórę szerokimi pociągnięciami.
Odkryj gamę EXOMEGA, czyli emolienty kojące uczucie swędzenia do pielęgnacji ciała i twarzy w postaci: balsam emolient- krem, mleczko, a także spray. Produkty zaspokajają wszystkie potrzeby skóry suchej i atopowej. Nie zapominamy również o emolientach do higieny, takich jak olejek oczyszczający, pieniący się żel emolient czy żel emolient 2 w 1 do mycia włosów i ciała .
Gama EXOMEGA jest odpowiednia dla całej rodziny, od niemowląt po osoby dorosłej.
Czym jest stan zapalny skóry?
Stan zapalny skóry to termin używany w przypadku różnych dermatoz i problemów skórnych. Dotyczy przede wszystkim zmian, jakie mają miejsce w przypadku wystąpienia trądziku, atopowego zapalenia skóry czy też łojotokowego zapalenia skóry. Może pojawiać się także w przypadku podrażnienia skóry. W jaki sposób rozpoznać, że mamy do czynienia z zapaleniem skóry twarzy i ciała?
Objawy zapalenia skóry
Podrażniona skóra, która często stanowi efekt zapalenia, dla zmagających się z nią osób stanowi źródło bardzo silnego dyskomfortu. W jaki sposób rozpoznać podrażnioną skórę, a także stan zapalny twarzy i ciała? Objawy mogące świadczyć o tym problemie to:
- zaczerwienienie skóry,
- szorstkość skóry,
- nieprzyjemne uczucie pieczenia,
- uczucie ściągnięcia,
- świąd,
- podrażnienia skóry,
- nadmierna suchość naskórka,
- wykwity skórne.
Jednym z pierwszych objawów, jaki najczęściej towarzyszy stanowi zapalnemu twarzy lub ciała, jest zaczerwienienie. Stanowi ono źródło dużego dyskomfortu, głównie ze względu na to, że jest łatwo zauważalne przez inne osoby. To sprawia, że posiadając zaczerwienienia na twarzy, czujemy się mniej pewnie i zamiast sięgnąć kosmetyki umożliwiające regenerację skóry, ukrywamy czerwone plamy pod makijażem.
Oczywiście pozostałe symptomy jak świąd, pieczenie, nadmierna suchość czy uczucie napięcia skóry również są bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli występują w tym samym czasie. Kolejnym problematycznym elementem okazują się wykwity skórne, które w przypadku stanu zapalnego skóry twarzy stanowią dość rozległe zagadnienie. Dlaczego?
Stan zapalny towarzyszy wykwitom, jakie są charakterystyczne chociażby dla trądziku pospolitego. Niestety nie każda niedoskonałość pojawiająca się na podrażnionej skórze twarzy musi oznaczać tę chorobę. Stąd właściwe rozpoznanie jest bardzo ważne – dzięki temu będziemy wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgnąć, by złagodzić podrażnienia.
Jak pozbyć się czerwonej skóry na twarzy?
Chcąc uniknąć zaczerwienienia twarzy, należy przede wszystkim zminimalizować kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wywołującymi rumień na skórze. Jednocześnie warto zadbać o właściwą pielęgnację cery. Powinna ona bazować zarówno na odpowiednio dobranych kosmetykach, jak i delikatnym obchodzeniu się ze skórą.
Jakie kosmetyki stosować przy zaczerwienionej twarzy?
Należy sięgać po produkty, które wspierają odbudowę bariery ochronnej skóry, uszczelniając naczynia krwionośne i wzmacniając warstwę hydrolipidową. Mowa o silnie nawilżających i natłuszczających preparatach. Dobrze, gdyby dodatkowo wyrównywały one koloryt cery i zapewniały ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Preparaty anti ageing, które posiadają skład bogaty w kwas hialuronowy i naturalne oleje nie tylko spowalniają proces starzenia się skóry, ale doskonale ja pielęgnują. Regularne stosowanie produktów anti ageing pozwala na zachowanie pięknej, napiętej i nawilżonej cery przez długie lata.
Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień, warto stosować hipoalergiczne kosmetyki, pozbawione sztucznych barwników i substancji zapachowych. Wskazane są zwłaszcza linie produktów do cery wrażliwej i naczynkowej. Należy zrezygnować natomiast z mocnych peelingów i zabiegów złuszczających oraz wysuszających środków myjących.
Jeśli chcesz żeby Twój makijaż każdego dnia był perfekcyjny, zadbaj o jego wykończenie. Rozświetlacz w pudrze to kosmetyk idealny do każdego typu cery, również do zaczerwienionej. Ożywia twarz, nadaje skórze świeżego blasku, optycznie odmładza i pięknie podkreślają opaleniznę.
Szczególną uwagę warto poświęcić składom stosowanych preparatów. Powinno znajdować się w nich jak najwięcej substancji o naturalnym i organicznym pochodzeniu. Mowa na przykład o kwasie hialuronowym, aloesie oraz roślinnych ekstraktach z granatu lub gorzkiej pomarańczy. Takie preparaty bywają wzbogacone także o witaminy A, C czy E, niezbędne dla zdrowia skóry.