Masło konopne a łuszczyca - Korzyści, badania i zastosowanie

Łuszczyca - czym jest?

Łuszczyca to zapalna i przewlekła choroba skóry, która charakteryzuje się specyficznymi zmianami na skórze. Zmiany te są skutkiem nieprawidłowego oraz nadmiernego rogowacenia naskórka. Najczęstszą przyczyną występowania choroby są uwarunkowania genetyczne. Łuszczyca, mimo że jest przewlekła i nawracająca, nie jest chorobą zakaźną. Zazwyczaj atakuje określone miejsca:

  • łokcie,
  • kolana,
  • owłosioną skórę głowy,
  • większą powierzchnię skóry.

Początkowe zmiany skórne nie są rozległe - pojawiają się drobne grudki, które łuszcząc się, tworzą wykwity skórne o średnicy około 1-2 cm. Następnie przekształcają się w zmiany duże o średnicy nawet do kilku centymetrów. Srebrzyste łuski, pokrywające te zmiany z czasem tworzą zgrubienia o nierównej, chropowatej powierzchni. Łuszczyca jest bardzo uciążliwą chorobą ze względu na fakt, że zmianom skórnym towarzyszy pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból.

Sposób leczenia łuszczycy uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby. W przypadku zmian lekkich, przy których powierzchnia uszkodzonego naskórka obejmuje nie więcej niż 25% ogólnej powierzchni ciała, stosuje się leczenie miejscowe najczęściej przy użyciu odpowiednich maści i kremów. W przypadkach, kiedy stopień uszkodzenia naskórka jest większy, wykorzystywane są metody leczenia skojarzonego, w ramach których stosuje się zarówno leczenie ogólnoustrojowe, jak i miejscowe.

Maść konopna 70% na problemy skórne 100ml

Olej konopny zawarty w maści (70% ) służy do pielęgnacji skóry wypryskowej i swędzącej. Nadaje się również do skóry suchej i narażonej na codzienny stres miasta.

Maść konopna jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (linolowy, alfa-linolenowy, a zwłaszcza gamma-linolenowy). Olej z konopi zmniejsza podrażnienia i stany zapalne, zwiększa zawartość ceramidów w skórze, a tym samym zwiększa jej naturalną funkcję barierową. Nawilża i regeneruje skórę.

Sposób użycia:

maść nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry suchej i wypryskowej. Szczególnie nadaje się do wieczornej pielęgnacji skóry. Szybko się wchłania.

Skład (INCI):

Cannabis Sativa Seed Oil (olej z nasion konopi), Cera Alba, Butyrospermum Parkii Butter, helianthus annuus seed oil, Tocopherol, rosmarinus officinalis leaf extract

Przechowywanie:

przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie przechowywać w bezpośrednim świetle słonecznym. Chronić przed mrozem!

Ostrzeżenia ogólne:

Nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Produkty Topvet nie były testowane na zwierzętach.

Testowany dermatologicznie. Oryginalna receptura.

Produkt nie zawiera THC, ani innych substancji psychoaktywnych.

Czym jest maść konopna i jaki jest jej skład?

Maść konopna to produkt powstały na bazie oleju konopnego, pozyskiwanego z konopi siewnej (Cannabis Sativa L.). Roślina posiada w swoim składzie korzystne dla zdrowia kannabinoidy – przede wszystkim CBD. Należy przy tym podkreślić, że nie zawiera substancji psychoaktywnej THC, dlatego jest całkowicie bezpieczna w stosowaniu.

Zdarza się, że w preparatach na bazie konopi siewnej znajduje się śladowa ilość THC do 0,3%. Jest to jednak stężenie dozwolone polskim prawem i nie wywiera niewywierające wpływu na funkcje poznawcze.

Maść konopna jest naturalnym emolientem – ma nieco tłustą konsystencję o działaniu ochronnym, zmiękczającym i regenerującym skórę.

Jej pełny zakres właściwości jest jednak dużo szerszy.

Domowe sposoby na łuszczycę skóry

Łuszczyca u niemowlaka i dorosłego – czym właściwie jest?

Łuszczyca jest niczym innym, jak zapalną chorobą skóry. Powstaje zazwyczaj przez czynniki zarówno immunologiczne, jak i genetyczne. Na początku zmiany na skórze przybierają charakter niewielkich grudek – z czasem jednak stają się one większe i zmieniają w srebrzyste łuski bądź charakterystyczne blaszki. Łuszczyca potrafi występować w różnych miejscach ciała. Wśród nich wyróżnia się:

  • łuszczyca skóry głowy,
  • łuszczyca kolan i łokci,
  • łuszczyca paznokci.

Często łuszczyca występuje także pod wieloma postaciami, jak łuszczyca krostkowa albo uogólniona. Należy pamiętać, że naturalne metody leczenia łuszczycy znacznie zniwelują jej objawy. Dobroczynne działanie wykazują chociażby domowe sposoby na wypadanie włosów! Jednak mogą być one zaledwie uzupełnieniem profesjonalnej terapii zaleconej przez dermatologa.

1 sposób – ocet winny

To bardzo skuteczny, sprawdzony pomysł domowy. Możesz za jego pomocą walczyć z zainfekowaną skórą. Zresztą, ocet winny znany jest ze swoim dobroczynnych właściwości nie od dziś. Z powodzeniem działa też bowiem na odchudzanie, dodaje energii oraz polepsza… humor. Oczywiście, wskazany jest również jako „pomocnik” w usuwaniu brzydkich zmian na skórze. Ocet winny działa przeciwzapalnie, regenerująco i przeciwbakteryjnie. Wystarczy, że będziesz regularnie przemywać octem swoje ciało. Możesz go z powodzeniem aplikować na swędzące miejsca skóry.

Ocet bez problemu kupisz w każdym sklepie. Możesz również przygotować samodzielnie ocet w domu, np. z ogryzków po jabłkach. Zyskasz wówczas pewność, że jest to produkt 100 % naturalny i bez sztucznych konserwantów. Ocet i jego cenne właściwości stosuje się również jako sprawdzone, domowe sposoby na wypadanie włosów! A może zainteresuje cię także ten artykuł z domowymi sposobami na zgagę?

Ze względu na właściwości przeciwzapalne i ściągające oraz przyspieszające gojenie można ją stosować również w przypadku owrzodzeń, oparzeń, odmrożeń, ukąszeń owadów oraz wszelkich zapaleń i pęknięć naskórka.

Czytaj dalej...

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czytaj dalej...

L Oreal Revitalift Laser X3 to krem przeciwstarzeniowy pod oczy, który oprócz kofeiny zawiera też silnie nawilżający kwas hialuronowy oraz opatentowaną biomimetyczną molekułę Pro-xylane o działaniu wygładzającym, ujędrniającym i poprawiającym strukturę skóry.

Czytaj dalej...

Doustne leczenie trądziku, polegające głównie na stosowaniu takich retinoidów jak izotretynoina, jest wykorzystywane głównie w przypadku ciężkiego trądziku, gdy leczenie miejscowe nie jest skuteczne.

Czytaj dalej...