Depilacja pastą cukrową - Przepis na Gładkość i Naturalne Piękno
Metody depilacji pastą cukrową
Wyrobioną pastę należy rozciągnąć na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3-4 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Oderwaną pastę można ponownie rozgnieść w dłoniach i ułożyć na innym fragmencie skóry, jest bardzo wydajna. Jedną kulką pasty cukrowej można wydepilować całą łydkę. Zamiast zrywać pastę rękami możemy użyć do tego paska materiału - pasta przyklei się do płótna i odejdzie od skóry równomiernie.
Depilacja pastą cukrową na zimno jest bezpieczną metodą dla osób cierpiących na żylaki i pękające naczynka, reakcje alergiczne i podrażnienia.
Depilacja pastą cukrową na ciepło. Depilację należy zacząć od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. W trakcie, gdy pasta będzie się rozpuszczać, przygotuj sobie cienkie paski z materiału, których będziesz potrzebować do zrywania pasty. Gdy pasta całkowicie się rozpuści upewnij się czy nie jest zbyt gorąca, a następnie nabierz jej niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką. Rozprowadź pastę na wybranym fragmencie ciała. Najlepiej smarować pastą małe powierzchnie ciała, wystarczy przeciągnąć szpatułkę z pastą na formę niewielkiego prostokąta. Następnie przyklei pasek materiału, wyprasuj go delikatnie palcami i zerwij energicznym ruchem. Pozostałe resztki pasty również możesz zdjąć paskiem materiału delikatnie go dociskając.
Pasty cukrowe dostępne w sklepach przeważnie umieszczone są w specjalnym aplikatorze w formie rolki. Taki aplikator wraz z pojemniczkiem również ogrzewa się w kąpieli wodnej, ale później łatwiej jest rozprowadzić pastę. Wystarczy przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, w tym czasie pasta sama uwalnia się z pojemnika i nie musisz brudzić rąk klejącą mazią.
Depilacja pastą cukrową – efekty
Depilacja pastą cukrową pozwala na usunięcie nawet najdrobniejszego owłosienia bez zbędnych podrażnień skóry i alergii. Włosy po każdym zabiegu odrastają coraz cieńsze i jaśniejsze , a skóra staje się rozjaśniona, gładka i delikatna w dotyku.
Efekt poprawnie wykonanej depilacji pastą cukrową utrzymuje się nawet do 3-4 tygodni w zależności od grubości włosów . W przypadku powtarzania zabiegu za każdym razem otrzymujemy lepsze efekty, a sam proces staje się coraz mniej bolesny [4].
- https://depilacja.pl/blog/wszystkie/depilacja-cukrowa-jak-wyglada-i-czy-jest-skuteczna/
- https://kosmetologa.pl/uroda/depilacja-pasta-cukrowa-jak-robic-to-wlasciwie.
- http://www.kosmetykaprofesjonalna-spa.pl/depilacja-past261-cukrow261.html
- https://easywaxing.pl/pl/blog/co-lepsze-depilacja-woskiem-czy-pasta-cukrowa/
- Pschyrembel W., Strauss G., Petri E., Ginekologia praktyczna. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.
- https://laserdelux.pl/depilacja-dla-nastolatki-jak-moge-usunac-niechciane-owlosienie/
➥ Jak zrobić domową pastę cukrową krok po kroku?
Do garnka lub wyższego rondelka z grubym dnem (pasta będzie się mocno pienić i podchodzić do góry) wsypać cukier, wlać wodę oraz sok z cytryny. Wymieszać. Całość doprowadzić do wrzenia, często mieszając.
Następnie zmniejszyć ogień na minimum i gotować masę cały czas mieszając przez 20 minut. Pasta cukrowa będzie gotowa, gdy uzyska ciemną karmelową barwę, jest lekko ciągnąca, zaś na wierzchu pojawi się żółtawa pianka.
Jak używać pasty cukrowej do depilacji?
Przed przystąpieniem do depilacji warto zrobić peeling. W ten sposób usuniemy nie tylko martwy naskórek, ale również uniesiemy włoski. Pamiętaj, że kosmyki powinny mieć co najmniej 0,5 cm, aby pasta cukrowa mogła je wyrwać wraz z cebulkami.
Depilacja przy użyciu pasty cukrowej krok po kroku:
1. W pierwszej kolejności odtłuść skórę, na przykład pudrem dla dzieci, czy też talkiem.
2. Dopiero potem nakładasz pastę cukrową na zimno lub na ciepło. Aplikujesz cienką warstwę rozgrzanej mazi, co ważne w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.
3. Nakładasz na to pasek bawełniany, delikatnie dociskasz i odrywasz energicznym ruchem, ale zgodnie ze wzrostem kosmyków. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie.
Po zakończeniu depilacji zawsze usuwasz resztki kosmetyku za pomocą letniej wody. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na naskórku, dlatego warto posmarować te okolice odżywczą oliwką lub specjalnym preparatem po depilacji, na przykład kremem. Dobrze sprawdzi się również woda różana, jak i płynny aloes.
Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.
Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.