Depilacja Po Porodzie - Praktyczne Porady i Wskazówki
Depilacja laserowa a okres laktacji
A co z karmieniem piersią? Czy to również stanowi przeciwwskazanie do depilacji laserowej? Zdecydowanie tak. Okres karmienia piersią jest również niezwykle istotny nie tylko dla organizmu dziecka (w końcu to bardzo ważny pokarm), ale i dla kobiety. Gospodarka hormonalna ulega bowiem poważnym zmianom. Dlatego wykonywanie zabiegów depilacji laserowej jest kategorycznie zabronione. Nie wiemy czy działanie lasera będzie miało negatywny wpływ na proces laktacji oraz czy skład i jakość mleka nie ulegnie zmianie. Poza tym skóra jest niezwykle wrażliwa i jakiekolwiek działania lasera mogą doprowadzić do wystąpienia przebarwień lub bliznowaceń.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Depilacja laserowa w okresie laktacji mogłaby okazać się niezwykle bolesna. Bardziej wrażliwa i delikatna skóra mogłaby reagować nawet podwójnie. Spotęgowanie uczucie bólu mogłoby być wręcz nie do wytrzymania i to nie tylko u osób z niskim progiem bólu, ale również tych w miarę odpornych na tego typu odczucia.
Zatem czy poddanie się zabiegowi depilacji laserowej zaraz po zakończeniu laktacji jest możliwe? Nie do końca. Należy się wstrzymać najlepiej 2-3 miesiące. Warto jeszcze tę kwestię skonsultować ze swoim lekarzem albo/i laseroterapeutą w Depilacja.pl. Przed każdą rozpoczętą terapią pacjenci odbywają bowiem bezpłatną konsultację. Na jej podstawie ekspert kwalifikuje daną osobę do zabiegów.
Jak depilować się po porodzie?
Odczuwasz dużą potrzebę depilacji po porodzie? Trudno się dziwić. Wiele kobiet chce odzyskać komfort w tej materii. Spokojnie, istnieją metody z których możesz skorzystać. Na pewno zrezygnuj z metod, które mogą powodować duży ból. Jesteś po trudnym i wymagającym dla organizmu czasie. Być może przeszłaś ciężki poród. Nie ma sensu dokładać sobie bolesnych metod depilacji. Zatem nie bierz pod uwagę depilacji pastą cukrową, woskiem czy depilatorem elektrycznym. Najbezpieczniejsza w tym przypadku technika to tradycyjne golenie. Pamiętaj jednak o tym, aby używać maszynki jednorazowej zgodnie z jej przeznaczeniem, a więc… jeden raz. Rada wydaje się oczywista, niestety wiele osób się do niej nie stosuje, co może grozić podrażnieniami czy wrastającymi włoskami. Oczywiście nie można korzystać z akcesoriów tego typu, które są używane przez inne osoby.
Niestety golenie, choć mało inwazyjne i w tym przypadku bezpieczne, nie jest zbyt efektywne. Włoski mogą z powrotem odrastać nawet tego samego dnia.
Jak bezpiecznie golić się "tam" w zaawansowanej ciąży?
- Niechciane włoski z okolic bikini najlepiej usuwać, leżąc na ręczniku rozłożonym na łóżku albo na dywanie, bo nie da się wtedy stracić równowagi (w przeciwieństwie do śliskiej wanny). Można oprzeć się o ścianę. Niezbędne będzie duże lusterko, dzięki któremu będziesz widziała miejsce golenia.
- Panie, które często goliły się przed porodem mogą też skorzystać z tzw. "metody na czuja". Znając doskonale swoją anatomię i posiłkując się dużą wprawą w tej czynności z pewnością dadzą sobie radę z usunięciem niechcianych włosków. Warunek jeden - maszynka musi mieć ostre (najlepiej nowe) ostrza - wtedy pójdzie gładko i bezpiecznie.
- Wiele przyszłych mam bardzo sobie ceni do depilacji delikatnych okolic intymnych elektryczne maszynki do golenia - zwłaszcza te modele, które posiadają na ostrzach ochronną siateczkę. Chwalą to rozwiązanie jako bezpieczne i niepowodujące podrażnień na skórze.
- Pomoc partnera to z kolei patent, do którego warto się przekonać, gdy dwie powyższe metody w naszym przypadku się nie sprawdzą. Jeśli ani ty, ani twój partner nie macie nic przeciwko temu, nie ma przeszkód, by ci pomógł.
Ale jeżeli masz obiekcje i nie chcesz, by oglądał cię z nieogolonymi nogami lub pomagał wydepilować bikini, nic w tym złego – w takiej sytuacji lepiej zdecydować się na zabieg w salonie.
Depilacja po porodzie – co musisz o niej wiedzieć?
Laserowa depilacja po porodzie – kiedy jest tak naprawdę możliwa? Czy usuwanie owłosienia w ten sposób jest dozwolone w okresie połogu? Sprawdź odpowiedzi na te i wiele innych, podobnych pytań.
Większość świeżo upieczonych mam chce jak najszybciej wrócić do formy sprzed porodu. Nic dziwnego – pragną poczuć się dobrze we własnej skórze, która po tak wielkim wysiłku jak ciąża i narodziny dziecka najczęściej nie wygląda idealnie. Warto jednak dać sobie czas. Na wszystko przyjdzie pora – po porodzie warto skupić się na dziecku i swoich podstawowych potrzebach. Ciało i głowa muszą mieć czas na dojście do siebie. U niektórych kobiet trwa to dłużej, u niektórych krócej. Nie warto porównywać się do innych. Każdy organizm jest przecież inny.
Jak się golić do porodu?
Jeśli przyszła mama zdecyduje się jednak na samodzielne usunięcie owłosienia, może wykorzystać kilka metod. Jak się golić do porodu?
Golenie miejsc intymnych maszynką przed porodem
Pierwszą z nich jest golenie maszynką. Kobiety, które nie golą tych miejsc na co dzień lub mają wrażliwą skórę powinny pamiętać, że golenie może wiązać się z podrażnieniem naskórka, zacięciami i zapaleniem mieszków włosowych. Są to mało przyjemne efekty nieprawidłowego golenia lub nadwrażliwości skóry.
Pod względem medycznym lepiej by krocze nie było ogolone niż podrażnione, tak samo jest w kwestii komfortu. Jeśli przyszła mama chce ogolić krocze maszynką, powinna pamiętać o kilku zasadach by golenie było jak najłagodniejsze i higieniczne.
Jak się golić do porodu? Najlepiej zastosować się do następujących zasad:
- maszynka powinna być nowa,
- przed rozpoczęciem depilacji można przygotować naskórek peelingiem,
- golenie bezpieczniej wykonać z włosem niż pod włos,
- kremy do depilacji ułatwiają golenie i ograniczają podrażnienia,
- należy uważać by kremy nie podrażniły śluzówki,
- po zakończeniu golenia, krocze należy umyć usuwając resztki kosmetyków,
- do wytarcia świeżo ogolonego krocza używamy czystego ręcznika,
- po zakończeniu depilacji można użyć kremu po goleniu, który ogranicza wrastanie włosków.
Krocze najlepiej ogolić kilka dni przed porodem, jednak poród naturalny może nie dać się tak łatwo przewidzieć. W goleniu krocza może pomóc partner jeśli ciążowy brzuch utrudnia bezpieczne i dokładne golenie.
Depilacja przed porodem w gabinecie kosmetycznym
Depilacja przed porodem może odbyć się również w gabinecie kosmetycznym. U kobiet w ciąży niezalecane jest stosowanie depilacji laserem czy też światłem ze względu na niezbadany wpływ tych metod na ciążę. Przyszłe mamy mogą za to bez obaw korzystać z depilacji woskiem lub cukrem. Do depilacji przed porodem jak i wszystkich zabiegów kosmetycznych w ciąży najlepiej wybrać sprawdzone miejsce, gdzie zabiegi usuwania owłosienia odbywają się w warunkach bezpiecznych i higienicznych.