Chociaż rak podstawnokomórkowy prawie nigdy nie rozprzestrzenia się na inne miejsca w organizmie, to może powodować oszpecenie. W rzadkich przypadkach może rozprzestrzenić się na inne części ciała. Jeśli tak się stanie, może zagrażać życiu.
– Jeśli miałeś dużo ekspozycji na słońce w swoim życiu i masz pryszcz, który nie ustępuje, pozwól komuś spojrzeć na niego przez dermatoskop – mówi. – Jeżeli wychwycisz te rzeczy wcześnie, możemy użyć kremów do chemioterapii, aby się ich pozbyć bez konieczności wycinania czegoś z twarzy. Ale jeśli jest na to za późno, będziemy musieli je wyciąć, co może skończyć się blizną na twarzy. Dlatego prosimy o czujność podczas sprawdzania skóry i zawsze nakładanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Wiemy, że zmniejszają one ryzyko ich wystąpienia.
Wczesne wykrycie raka podstawnokomórkowego może zmniejszyć blizny spowodowane usunięciem guza. Co roku poddawaj się kontroli pod kątem raka skóry u dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany skórne, umów się na wizytę u lekarza.
Słońca coraz więcej, tymczasem eksperci apelują o rozsądek. Wciąż nie chronimy skóry. Widać to po liczbie zachorowań na czerniaka, która w ciągu ostatniej dekady wzrosła w Polsce aż dwukrotnie.…
Golenie miejsc intymnych jest delikatną czynnością. Skóra w okolicach bikini jest podatna na podrażnienia i skaleczenia, a bielizna jeszcze pogłębia stan zapalny. Zabieg można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym, co oczywiście gwarantuje większą precyzję, ale jednocześnie podnosi jego koszt.
Golenie miejsc intymnych wymaga doboru odpowiednich kosmetyków, które pomogą ograniczyć niepożądane skutki, np. zaczerwienienia, ranki czy późniejsze wrastanie włosków, które również może wywołać infekcję. Niechcianego owłosienia pozbywają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
U mężczyzn golenie miejsc intymnych związane jest głównie z kwestią higieny, chociaż znaczna część z nich przyznaje też, że robią to, aby zadowolić swoją partnerkę podczas sytuacji intymnych. Podobnie jak kobiety mężczyźni muszą do zabiegu odpowiednio przygotować skórę. Jeżeli włosy nie były dawno usuwane i są długie, czasem konieczne jest ich przycięcie nożyczkami. Pozostałe procedury są bez zmian – niezależnie od tego, czy zabiegu pozbywania się włosów dokonuje mężczyzna czy kobieta, zasady są takie same.
Podrażnienia miejsc intymnych po goleniu najczęściej wynikają z niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu lub używania starych maszynek. Golenie pod włos może powodować skaleczenia. W wyniku podrażnień mogą pojawić się wysypka, zaczerwienienia, a w konsekwencji częste wrastanie włosków. Stąd tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad przy goleniu i stosowanie kosmetyków łagodzących. Jeżeli włoski zaczną wrastać, należy je delikatnie wyjąć pęsetą i zwrócić szczególną uwagę, aby nie pojawiły się ropne krostki.
Przy zastosowaniu kremu do depilacji koniecznie trzeba uważać, aby nie dostał się on w bezpośrednią okolicę narządów płciowych, ponieważ skóra tych miejsc zareaguje od razu na zawarte w kosmetykach silne związki chemiczne. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, należy jak najszybciej przemyć miejsce letnią wodą. Jeżeli wystąpi reakcja alergiczna lub dojdzie do ciężko gojących się skaleczeń, np. między pośladkami, konieczna będzie wizyta u lekarza. W przypadku uporczywego wrastania włosków dobry efekt da zastosowanie delikatnych peelingów złuszczających.
Ponadto, powodem tej choroby może zapewnić przedostawanie się rany ropotwórczymi bakterii gronkowce i paciorkowce , zmęczenie, cukrzyca, choroby wątroby i innych narządów układu pokarmowego, niedobór witamin, i tak dalej.
Należy zachować także dużą ostrożność podczas czesania włosów, ponieważ ząbki grzebienia mogą spowodować naruszenie struktury krosty i tym samym przyczynić się do rozwoju rozległych stanów zapalnych.
Dlatego my w naszym płynie zamiast wody używamy świeżo przygotowanego naparu z ziół, w których jest zawarta cała gama substancji aktywnych, które nie tylko oczyszczają naszą skórę, ale odpowiednio o nią dbają.
Jak działają kwasy AHA złuszczają, regenerują naskórek, regulują pracę gruczołów łojowych- przyczyniając się do zmniejszenia powstawania pryszczy, regulują proces rogowacenia- przyspieszając go, co pozwala pozbyć się pryszcza.