Skuteczne leczenie trądziku różowatego - poradnik La Roche-Posay

Sprawdzone sposoby na naczynka – pielęgnacja

Wiemy już na co szczególnie uważać latem i zimą, ale pielęgnacja skóry naczynkowej nie kończy się tylko na zabezpieczaniu jej przed skutkami niskich i wysokich temperatur. Są pewne wskazówki pielęgnacyjne, które możemy wykorzystać, by rumień zniknął z naszej twarzy.

Skóra naczynkowa, podobnie jak inne problematyczne rodzaje skóry, potrzebuje regularnego oczyszczania. Można do tego celu wykorzystać peeling, pod warunkiem, że nie jest on mechaniczny. Tego rodzaju peelingów osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny unikać, gdyż mogą one prowadzić do podrażnień skóry, tym bardziej kiedy zostaną użyte na tak reaktywnej skórze, jak cera naczynkowa u mężczyzn lub kobiet.

Bardzo dobrym pomysłem na codzienne oczyszczanie skóry będzie tutaj Toleriane łagodna emulsja oczyszczająca. Podobnie jak wspominany wcześniej krem, także ten produkt jest przeznaczony szczególnie dla tych osób, które zmagają się z nadmierną wrażliwością skóry.
Jednak poza jej dobrym oczyszczeniem powinniśmy również pamiętać o produkcie, jakim jest krem na popękane naczynka. Niektóre z nich przeznaczone są do stosowania na dzień, inne na noc, w zależności od specyfiki produktu, jednakże co najwazniejsze, posiadają one szereg właściwości ochronnych i odżywczych, które mogą dobrze wpłynąć na pozbycie się pajączków z naszej twarzy.

Niezależnie od tego, jakiego kosmetyku planujemy użyć, zawsze upewnijmy się, że jest on przeznaczony dla skóry wrażliwej. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny unikać produktów opartych o alkohol czy tych zawierających parabeny, skupiając się raczej na naturalnych produktach bez mocnych substancji zapachowych.

Krem na trądzik różowaty - ranking

Szukasz dobrego kremu nawilżającego na trądzik różowaty? Polecamy wybierać przede wszystkim dermokosmetyki, a w szczególności poniżej wymienione kremy:

Krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, z widocznymi naczynkami oraz z problemem trądziku różowatego i zwyczajnego. Głównym składnikiem jest kwas azelainowy, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, hamuje rozwój trądziku oraz zmian zapalnych. Dodatkowo kwas azelainowy jest bardzo dobrze tolerowany przez osoby z wrażliwą skórą. W składzie znajdziemy również witaminę E, wyciąg z ostropestu plamistego, pantenol, niacymiad oraz kwas hialuronowy. Krem reguluje wydzielanie sebum, eliminuje krosty i zaskórniki, redukuje przebarwienia, ujednolica koloryt skóry oraz łagodzi rumień.

Krem o bogatej konsystencji wzmacnia naczynia krwionośne, przeciwdziała czynnikom powodującym zaostrzenie stanów zapalnych. Stosowanie kosmetyku nawilża skórę, zapewnia poczucie komfortu oraz odbudowuje uszkodzenia w płaszczu hydrolipidowym. W składzie znajdują się opatentowane kompleksy substancji aktywnych, które wzmacniają skórę, zmniejszają stan zapalany oraz działają kojąco. Dodatkowo ekstrakty z żeń-szenia i czerwonych alg wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, sprawiając, że stają się one mniej widoczne.

Krem przeznaczony do pielęgnacji cery bardzo wrażliwej i nadreaktywnej. W składzie znajduje się ekstrakt z ambophenolu, który zmniejsza zaczerwienienie i przywraca jednolity koloryt, neurosensynę o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym oraz wodę termalna, która działa kojąco i regenerująco. Krem ma lekką, żelową konsystencję, która szybko się wchłania pozostawiając komfortowe uczucie na skórze.

Krem chroni skórę przed działaniem promieniowania słonecznego, posiada wysoki faktor SPF. Dodatkowo wykazuje działanie kojące, wzmacniające naczynia krwionośne, zmniejsza widoczność rumienia oraz zapobiega powstawaniu przebarwień. W składzie znajdziemy m.in. argininę, która wzmacnia barierę naskórkową oraz ekstrakt z lukrecji, który koi i przywraca prawidłowe krążenie. Krem szybko się wchłania, nie zawiera substancji zapachowych, parabenów, alkoholu, barwników, olejów mineralnych i konserwantów.

Retinoidy na trądzik – działanie

Jak zwalczyć trądzik? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Nie da się ukryć, że trądzik na twarzy to choroba uporczywa i niestety czasem nawracająca. Mimo że wielu osobom wciąż kojarzy się ona z wiekiem dojrzewania, to jednak coraz więcej dorosłych zmaga się z jej objawami. Zaliczamy do nich m.in. nadmierną produkcję sebum oraz wypryski, które przybierają postać zarówno zaskórników zamkniętych i otwartych, jak i grudek, krost czy nawet ropnych torbieli.

Niestety nie istnieje uniwersalny lek na trądzik. Pod wieloma względami jest to schorzenie złożone i nawet kiedy uda nam się zwalczyć najpoważniejsze symptomy, wciąż możemy się borykać z jego pozostałościami w postaci przebarwień czy blizn.

Leczenie trądziku bardzo często odbywa się przy pomocy preparatów, które w swoim składzie zawierają retinoidy – mogą to być zarówno specyfiki stosowane miejscowo, jak i ogólnoustrojowo. Chętnie polecane są również kosmetyki na trądzik, które stosowane w codziennej pielęgnacji mogą wesprzeć zastosowaną farmakoterapię. Dlaczego to właśnie te składniki odgrywają tak dużą rolę przy zwalczaniu trądziku?
• Retinoidy regulują procesy odnowy komórek naskórka poprzez złuszczanie warstwy rogowej oraz regenerację komórek w warstwie podstawnej.
• Substancje te przyspieszają proces gojenia się skóry i zwiększają jej odporność na działanie czynników zewnętrznych, np. promieniowania słonecznego.
• Preparaty oparte na retinolu pozwalają zmniejszyć stan zapalny skóry, poprawić jej elastyczność, zmniejszyć łojotok, zredukować problem trądziku zaskórnikowego, a także usunąć przebarwienia powstałe w wyniku trądziku.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik z wykorzystaniem retinoidów

W przypadku redukowania objawów trądziku, oprócz postępowania zgodnie z zaleceniami dermatologa, możemy także rozważyć udanie się na zabieg przeprowadzany w profesjonalnym salonie kosmetologicznym. Również i tam możemy znaleźć propozycje wykorzystujące retinoidy – są to usługi kierowane zarówno do osób, które chcą poradzić sobie z niedoskonałościami, jak i dla tych, którzy oczekują działania przeciwstarzeniowego.

Cera naczynkowa, czyli skóra wymagająca szczególnej troski

Pajączki na twarzy, naczynka na nosie – zna to każdy, kogo problemem jest cera naczynkowa. Rumienienie się policzków nie oznacza nic złego, pod warunkiem, że nie dzieje się nagminnie. Jednak jeśli zdarza się, że Twoje policzki nabierają ciemniejszej barwy bez wyraźnego powodu, a pękające naczynka na twarzy zaczynają się utrwalać, nie można tego lekceważyć. Cera naczynkowa wymaga od nas szczególnej opieki i troski, gdyż odpowiednie zamykanie naczynek na twarzy może być dosyć problematyczne. Zanim jednak przejdziemy do tej kwestii i odpowiemy na pytanie, co zrobić w momencie kiedy pojawią się u nas popękane naczynka na nosie i innych częściach ciała, zastanówmy się przez chwilę, co charakteryzuje cerę naczynkową i dlaczego reaguje ona w ten sposób.

Cera naczynkowa – czym się charakteryzuje ten rodzaj skóry?

Cera naczynkowa różni się od innych rodzajów cery dwiema rzeczami. Przede wszystkim skóra przy cerze naczynkowej jest niezwykle cienka – zdecydowanie cieńsza niż w przypadku innych rodzajów skóry. Ponadto naczynka przy cerze naczynkowej znajdują się bardzo płytko pod powierzchnią skóry. Te dwa powody sprawiają, że cera mocniej reaguje na środowisko, zmianę diety czy inne czynniki, w efekcie czego pojawiają się u nas popękane naczynka i chociażby pajączki na udach.

Warto wspomnieć tutaj o tym, że naczynka na nogach czy naczynka na twarzy mają tendencję do utrwalania się na naszej skórze. Co to oznacza? Niestety nic dobrego – pęknięte naczynka mogą na stałe zostać na naszej twarzy, nie natomiast pojawiać się na skutek różnych bodźców. Jeśli odpowiednio się nimi nie zajmiemy, ryzykujemy nie tylko utratą komfortu, niską samooceną czy samopoczuciem, ale także pogorszeniem stanu zdrowia. Cera naczynkowa stanowi idealne środowisko pod rozwój wielu chorób skórnych, takich jak trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry.

Pękające naczynka – co sprzyja ich powstawaniu?

Ze względu na to, jak cienka jest skóra z tendencją do pękających naczynek, może nam ona przysporzyć wielu problemów, nie tylko tych pielęgnacyjnych. Przede wszystkim cera naczynkowa cechuje się częstym pojawianiem rumienia, czyli zmiany koloru skóry na ciemniejszy. Najczęściej taki stan jest sygnałem, że zmagamy się z problemem wrażliwej cery naczynkowej. Rumień początkowo będzie pojawiał się na naszej twarzy w momencie, kiedy spotka ku temu sprzyjający czynnik. Co to oznacza?

Pielęgnacja cery naczynkowej – o czym musimy pamiętać?

Wróćmy jednak do tematu cery naczynkowej, gdyż pomimo tego, że trądzik różowaty nie powinien być lekceważony, dotyka on około dziesięciu procent populacji. Większe jest zatem prawdopodobieństwo, że za problemy takie jak pęknięte naczynko na nosie czy popękane naczynka na nogach odpowiada nasza naturalna skłonność do nadmiernej reakcji skórnej. Zajmijmy się więc tematem właściwej pielęgnacji, która jest wręcz niezbędna, by utrzymać naszą skórę w zdrowiu i dobrej kondycji.

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że cera naczynkowa wymaga od nas innego traktowania w zależności od obecnej pory roku. Jak było już wspominane, rozszerzone naczynka mogą pojawić się w wyniku wahań temperatur, więc jest szczególnie istotne, by dobrze zadbać o naszą skórę zarówno latem, jak i zimą.

Warto wspomnieć także o tym, że skóra naczynkowa potrzebuje od nas bardzo delikatnych kosmetyków. Krem na naczynka powinien być przede wszystkim kojący i dostosowany do potrzeb skóry wrażliwej, tak jak Toleriane Dermallergo. Produkt intensywnie nawilża przez 48 godzin, redukuje zaczerwienienia i dyskomfort związany z suchością skóry. Oprócz tego regeneruje i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Cera naczynkowa a lato – co na pękające naczynka?

Latem cera naczynkowa jest szczególnie mocno narażona na wiele czynników, które wpływają na zaostrzenie jej objawów. Jednym z nich jest chociażby mocne światło słoneczne – w związku z tym, że skóra naczynkowa i pajączki na twarzy są charakterystyczne dla osób o raczej jaśniejszej karnacji, kwestia zabezpieczenia się przed promieniami UV jest tutaj kluczowa dla utrzymania naszej skóry w dobrej kondycji.

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...

Aqua, Arginine PCA, Cera Alba, Dimethicone, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glycerin, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Palmitic Acid, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Phenoxyethanol, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Serine, Silica, Sodium Benzoate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Zea Mays Starch.

Czytaj dalej...

Caracteristici Îmbogățită cu ambofenol, pigmenți minerali purificați și prevăzută cu un sistem de filtrare UV, Crema ROSALIAC CC reduce roșeața și previne reapariția și agravarea acesteia roșeață foto-indusă , uniformizând imediat tenul pentru un aspect natural.

Czytaj dalej...

Możesz zamówić produkty w wygodny dla Ciebie sposób Kurierem 12,99zł Kurierem za pobraniem 16,99zł Do wybranego Paczkomatu InPost 12,99zł Do wybranego automatu Orlen Paczki przy zakupach za minimum 49,99zł darmowa dostawa.

Czytaj dalej...