"Depilacja woskiem w Rybniku - Tajemnica Gładkiej Skóry!"

Czy są przeciwwskazania do depilacji woskiem?

Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego pasek materiału. Zabieg można również wykonać metodą bezpaskową, dobierając do depilacji odpowiedni rodzaj wosku. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów).

Zabieg depilacji zaleca się wykonać w gabinecie kosmetycznym , gdyż wykwalifikowana i doświadczona kosmetyczka wykona go profesjonalnie i bezpiecznie. Włosy muszą być wyrywane w odpowiedni sposób, natomiast materiał odpowiednio szybko oderwany, tak by nie spowodować przerwania ciągłości naskórka.

Depilacja woskiem – przeciwwskazania

Czy w przypadku depilacji woskiem występują jakieś przeciwwskazania? Oczywiście, że tak. Są to przede wszystkim:

Chcesz wykonywać depilację woskiem w zaciszu własnego domu? Pamiętaj, aby zachować kilka zasad. Przede wszystkim włoski muszą być odpowiedniej długości, aby zabieg zadziałał. Najlepiej zapuścić je do długości około 5 – 7 mm. Co to oznacza? Że na pewno kilka dni przed planowanym zabiegiem nie możesz stosować innych metod usuwania owłosienia, takich jak na przykład golenie maszynką jednorazową. Przede wszystkim wykonaj peeling przed depilacją woskiem. Najlepiej zrobić to dzień przed. Tuż przed samym zabiegiem nie nakładaj na skórę żadnych specyfików typu olejki czy balsamy. Skóra musi być czysta, sucha oraz odtłuszczona. Co się stanie, jeżeli nałożysz wosk np. na tłustą skórę? Substancja nie przylgnie do skóry i przez to nie wyrwie dokładnie włosków.

Przygotuj odpowiednie akcesoria potrzebne do depilacji woskiem. Przydadzą się:

  • podgrzewacz do wosku,
  • szpatułka plastikowa lub drewniana,
  • bawełniane lub fizelinowe paski,
  • zasypka dla dzieci albo mąka ziemniaczana,
  • dobrej jakości oliwka do ciała.

Odpowiednie przygotowanie do depilacji

Kluczem do osiągnięcia pożądanych efektów jest odpowiednie przygotowanie nóg do depilacji. Na około dobę przed planowanym zabiegiem, warto wykonać peeling, dzięki któremu pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Przed przystąpieniem do golenia nóg, należy dokładnie oczyścić skórę, najlepiej za pomocą mydła oraz wody. Nie stosujmy żadnych nowych kosmetyków, które mogą wywołać reakcję alergiczną.

Następnie skórę delikatnie osuszamy przy pomocy ręcznika. Ważne, aby nie pocierać nim o nogi, co również może prowadzić do podrażnień. Niektórzy radzą, aby depilacji woskiem nie wykonywać w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, jednak jest to związane wyłącznie z bólem, który zazwyczaj jest wtedy nieco bardziej odczuwalny. Z medycznego punktu widzenia nie ma natomiast przeciwwskazań, aby depilacja woskiem miała miejsce nawet w czasie menstruacji.

Rodzaje depilacji bikini

Bikini francuskie - depilacja płytka.

Włoski usuwane są z linii bikini i pachwin. Wargi sromowe oraz tył (wewnętrzna strona pośladków) nie są depilowane.

Bikini brazylijskie - depilacja głęboka.

Głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości / kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką)

Bikini hollywoodzkie - depilacja bardzo głęboka.

Całkowita depilacja. Od depilacji brazylijskiej i francuskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych.

Rodzaje depilacji bikini mogą się różnić w zależności od oferty gabinetu - szczegóły oferty depilacji bikini w cenniku lub w gabinecie.

Depilacja podczas miesiączki – TAK czy NIE?

Jest to jak najbardziej możliwe. Nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne i techniczne do wykonania depilacji miejsc intymnych podczas miesiączki. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Zastanów się jednak nad innym terminem depilacji w przypadku gdy Twoje ciało jest bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne, a Ty odczuwasz większy ból w czasie trwania miesiączki.

Zalecenia po depilacji

• Bezpośrednio po zabiegu nie dotykaj depilowanego miejsca rękoma
• Do 24h unikaj wzmożonej aktywności fizycznej, sauny, basenu, jacuzzi, fitness, siłowni, makijażu na wydepilowaną część twarzy, antyperspirantów w przypadku wydepilowanych pach. Blokerów potu nie należy stosować do 48h po zabiegu.
• Systematycznie nawilżaj skórę kremem Calm and Protect z aloesem, allantoiną oraz filtrem SPF 30
• Po 3-4 dniach wykonaj peeling w celu usunięcia martwego naskórka, zapobiegniesz również wrastaniu włosków

At Vector Eye Centre, your eye care team including Ophthalmology, Optometry and a Cornea and Ocular Surface specialist are all here for this reason to help determine what treatments meet your dry eye needs.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Gładka skóra, choć kojarzy się przede wszystkim z kobietami, znacznie ułatwia utrzymanie wzorowej higieny, szczególnie gdy mężczyzna prowadzi aktywny tryb życia, bowiem skóra bez owłosienia o wiele mniej się poci.

Czytaj dalej...