Krem do twarzy Weleda dla niemowląt - Naturalna pielęgnacja dla delikatnej skóry
Dlaczego ważne jest, aby chronić skórę dzieci przed oparzeniami słonecznymi?
Ważne jest, aby chronić całą skórę i traktować pielęgnację skóry jako czynność automatyczną – coś w rodzaju porannego wstawania i mycia zębów. Jest to jednak szczególnie ważne w przypadku dzieci.[3][4]
- Wynika to z faktu, że dzieci mają znacznie cieńszą skórę niż dorośli, co oznacza, że są bardziej wrażliwe na promienie UV i wolne rodniki, a tym samym możliwe uszkodzenia skóry i wszystkie inne problemy z tym związane.[5]
- Pierwszym krokiem powinno być zapewnienie dziecku cienia. Używaj parasola, namiotu, czapki itp. – po prostu staraj się nie wystawiać dzieci na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
- Następnie należy zastosować odpowiedni krem przeciwsłoneczny. Nawet gdy dziecko znajduje się w cieniu, promienie słoneczne przenikają przez jego skórę. Wybierz taki krem, który będzie jak najmniej obciążał jego skórę i szukaj jak najbardziej naturalnego składu.
Krem z filtrem dla niemowląt i dzieci – wybieramy najlepszy
Większość z nas przynajmniej raz miała „przyjemność” doświadczyć przykrych skutków ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby chronić przed tym najmłodszych. W jaki sposób? Kupując i regularnie stosując krem z filtrem dla niemowląt i dzieci. Jeżeli szukasz właśnie nowego produktu, to pomożemy ci znaleźć najlepszy krem na słońce.
- Krem z filtrem dla niemowląt i dzieci – czy jest obowiązkowy?
- Jaki krem z filtrem dla niemowlaka? Wskazówki dla rodziców
- Mineralne czy chemiczne filtry w kremie na słońce dla niemowląt?
- Jak stosować SPF 50 dla niemowląt i starszych dzieci?
- Najlepszy krem na słońce dla niemowląt i dzieci
- SPF 50 dla dzieci Eris Pharmaceris S
- Krem ochronny na słońce CERA+ Solutions
- Dziecięcy krem do opalania Weleda Sun
- Krem SPF 50 dla niemowląt Linomag Sun
Jakie mogą być skutki wystawiania na działanie promieni słonecznych niezabezpieczonej skóry?
Uczulenie na słońce może być naprawdę bardzo nieprzyjemne. Nie jest to jednak uczulenie w dosłownym tego słowa znaczeniu, które może nam się kojarzyć z konkretnym pokarmem lub rośliną. Zwykle objawia się w ten sposób, że normalna, zdrowa skóra po opalaniu zaczyna zachowywać się tak, jak u alergika. Staje się czerwona, swędząca, piekąca i pokryta pęcherzami. [7]
Pęcherze od słońca[7] stanowią już oparzenie drugiego stopnia. Nierzadko temu nieprzyjemnemu zjawisku może towarzyszyć podwyższona temperatura. A jak się ich pozbyć? Należy położyć się (lub dziecko) do łóżka i posmarować dotknięte obszary na przykład pantenolem.
Oparzenia słoneczne mogą wystąpić w mgnieniu oka. I nie musi to być nawet w upalny letni dzień. Nawet godzina na zimowym stoku może je spowodować, więc nie lekceważ ochrony przeciwsłonecznej.
A jakie miejsca są najbardziej podatne na oparzenia słoneczne?
Patrząc z estetycznego punktu widzenia, nikt z nas nie chciałby mieć plam pigmentowych, prawda? A jak one powstają? Pomijając genetykę i wiek, promieniowanie UV zdecydowanie odgrywa tu pewną rolę. I uwierz mi, nie jest to niewielka rola. Możesz temu zapobiec, wybierając dobry filtr przeciwsłoneczny.
Krem z filtrem dla niemowląt i dzieci – czy jest obowiązkowy?
Zdecydowanie tak. Można śmiało powiedzieć, że krem z filtrem dla niemowląt powinien zagościć w kosmetyczkach wszystkich świeżo upieczonych rodziców. I to bez względu na to, czy planują wakacje z pociechami, czy po prostu chcą spędzić z nim odrobinę czasu na świeżym powietrzu.
Dlaczego? Maluszki są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Wynika to z ich wieku i faktu, że ciągle się rozwijają, a co za tym idzie – ich skóra łatwiej i szybciej ulega podrażnieniu.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzieci poniżej 3. roku życia (ale nie tylko) mają bardzo niski poziom melaniny. To właśnie ona pełni funkcję ochronną i zabezpiecza przed promieniami UV.
Jeśli zrezygnujesz ze stosowania kremu z filtrem dla noworodka i niemowlaka, to narażasz swoje dziecko na przykre, bolesne, a w niektórych przypadkach zagrażające zdrowiu skutki. Mogą to być: